Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cinsiyet Değiştirme Kararı Alan 9 Yaşındaki Milla'nın Okunması Gereken Hayat Hikayesi

 > -

Renee Fabish, kendini erkek hisseden 9 yaşındaki kızı Milla için arkadaşlarından, ailesinden ve internetten destek bekliyor. "Transeksüellik ve cinsiyet değiştirme bir tercih değil"i önyargılı insanlara çok çarpıcı bir şekilde anlatan Renee ve Milla'nın hikayesini, siz de transeksüellere karşı önyargılarınızdan kurtulmak için okumalısınız!

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/emaoconnor/mom-s...

İşte Milla Fabish, annesi Renee’yle birlikte.

www.buzzfeed.com

9 yaşındaki Milla; annesi, babası ve ablasıyla birlikte Brisbane, Avustralya’da yaşıyor.

Dünyaya kız olarak gelen Milla, 9 yaşında ailesi ve doktoruyla birlikte erkeğe dönüşme kararını aldı. Renee, Ailesinin ve arkadaşlarının durumunu daha iyi anlayabilmesi için aşağıdaki videoyu hazırlayıp facebook sayfasından paylaşmış. Cinsiyet değiştirmenin nasıl bir zorunluluk haline geldiğini, kızının doğumundan itibaren fotoğraflarla anlatmış.

Sevgili ailem ve arkadaşlarım, oluşturduğum bu slaytı izlemenizi çok isterim. Milla’nın ve ailemizin bu yolda geçirdiği büyük değişimleri çok iyi açıklıyor. Milla’nın desteğimize her zamankinden daha fazla ihtiyacı var.

Videoyu izleyemeyecek durumda olanlar için özetleyelim: Annesi; Milla'nın değişimi henüz 2 yaşındayken kendini erkek-kız olarak tanımlamaya başladığını söylüyor.

www.buzzfeed.com

“Herkes bize bunun bir evre olduğunu söyledi. Erkeksi bir kız olduğunu, zamanla düzeleceğini söylediler.”

“Bir gün Milla ağlayarak yanıma geldi ve onu erkeğe dönüştürecek bir ilaç alıp alamayacağımı sordu.”

www.buzzfeed.com

“ ‘Neden böyle doğdum?’, ‘Erkek gibi görünmek istiyorum, böyle değil.’ gibi yorumlar yapmaya başladı.”

“Milla’nın zamanla içine kapanık ve depresif olmaya başladığını gördüm. Her gece yatağına ağlayarak girmeye başlamıştı.”

www.buzzfeed.com

“Doğarken ona bağışlanan cinsiyetle, içinde hissettikleri aynı değil.” diyor Renee. “Milla kız olarak doğdu fakat beyni onu erkek olarak nitelendiriyor.

Renee, Milla’da cinsel hoşnutsuzluğun teşhis edildiğini söyleyerek açıklamaya devam ediyor; “Bu onun genetik yapısında var, ailesi ve çevresi olarak yapabileceğimiz bir şey yok.” Doktorların, dönüşüm işlemine ne kadar çabuk geçilirse o kadar iyi olacağını söylediğini belirtiyor.

Psikoloji Biliminin somutlaşmış bilimsel bir kanıtı var: “Trans çocuklar taklit yapmıyorlar, tamamen kendileri gibi hareket ediyorlar. Bu, onların zamanla atlatacakları bir durum değil.”

“Bu, onun ikna edilebileceği ya da zamanla vazgeçeceği bir şey değil.”

www.buzzfeed.com

Renee çocuğunun, kabul edilmediği için acı çeken diğer çocuklar gibi olmasını istemiyor. "Transeksüel Olmak Bir Seçim Değil"

www.buzzfeed.com

"Transeksüel kesimin kayda değer bir kısmı, kabul edilmeyişleri ve çevreden gelen zorbalıklar yüzünden ciddi ruhsal ve zihinsel sağlık problemleri yaşıyor. Kendilerine zarar veriyor ya da intihar ediyorlar.

Biz, çocuğumuzun bu istatistikler içinde yer almasını istemeyiz."

Ve ekliyor; “Yapabileceğimiz tek şey, oğlumuzu bu dar görüşlü insanlarla baş edebilecek şekilde donatmak.”

“Bizim için değişen tek şey, sıfatlar” diyor Renee. “O hala sağlıklı ve karakterli biri. Ve şimdi…”

Bol şans Milla! Hep mutlu ol!

www.buzzfeed.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
uyumsuz_46

Bilmeden komışmayın arkadaşlar. Tıpkı bende milla gbi hisediyorum çok küç0k uaşlardan itibaren ve ben şuan 20 yaşımdayım o hisler değişmiyor ben farklı olduğumu hissetiğimde 4-5 yaşlarımdaydım. Tek farkımız şu ki onumla ailelerimiz benim ailem milla nın ailesi gibi kabul edecek bir aile değil. Bu yüzden her şeyi tek başıma yapma kararı aldım. Yaşamadan anlayamzsınız yaşaması da anlamanız kadar zor. Kimse böyle bir şey yaşamasa keşke

azra-hatipoglu

Ya arkadaşlar her şeyi bir yana bırakın herkes kendi için yaşıyor bu dünyada kadın veya erkek olmak esas değildir insan olabilmek öncelikle iyi bir insan olabilmek gerisi boş ne erkekler var görüyorsunuz insanlara tecavüz edip öldürüyorlar ne kadınlar var doğurmamak için çocuğunu bilerek tuvaletlerde düşüren evde çocuğunu sobada yakan vs. hepsinden öte hastalık mı diyorsunuz hiç değilse bu cani insanlar gibi değiller değiliz varsın hastalıklı desinler varsın sapık desinler tabi kide bende genelleme yapmak istemiyorum transeksüell insanların hepsi mükemmeldir iyidir demiyorum sade beş parmağın beşi bir değil !

jess-jessi

Beyni böyle düşündüğü için psikolojik sorun denmiş bir yerde.Halbuki yazdığı yazıda da beyniyle düşünüp yazıyor ama nedense sadece o çocuğun beyni sorun(!) Başkalarının davranışlarına ters fikirlerimiz olursa orada da mı psikolojik sorun veya hemen bir sendrom ismi yapıştıracağız.Gerçi sendromları ve bazı niteleme isimlerini yapıştıran zamanında yapıştırmış kalın kitaplara.Zamanla bazı şeyler iyice anlaşılıp değişse de aydın biliminsanlarınca...

jess-jessi

Kimi de dini anlayış(Kendi bakışaçısı) şekli açısından ele almış bu olayı yorumlayarak.İranda bile devlet eliyle yapılıyor ameliyatları kadın konumunda görüyorsa kendini birey.Arabistan bile aykırı değil bu ameliyata.Onlar bu konuda dini bilgiye sahip değiller mi hiç.Osmanlı da dahi bazı durumlardan bahsedilirken... Birine olmadığı hissetmediği bir cinsiyetle hitap etmek davranmak o kişiye zulüm değil midir?Zulmetmek uygun mudur bir kişiye sizce..Mesela siz kendinizi erkek görüyorken biri size kadın muamelesi yapsa size zulüm değil midir..veya tam tersi....Sen onu dıştan algıladığına göre davranırsın ama ona sorma zahmetin olsa ve öyle uygun medeni ortam olabilse ifade edilebilecek...

jess-jessi

mba.Kimi erkek der kimi kadın der böyle kişilere.Ama nedense o bireye sormak kimsenin pek aklına gelmez sen nesin,kendini ne olarak tanımlıyorsun...Onun ne düşündüğü bilinci-hisleri pek de önemli değildir bazılarına.Cinsiyet tespitinde bilinç dikkate alınmaz onlara göre ama bu kararı da yine kendi bilinçlerine göre alırlar.Çelişkiye bakarsak.Sen erkeksin veya kadınsın diye başkalarını etiketlerken bunu bilinçlerinde verdikleri kararla yapıyorlar ama trans diye adlandırdıkları bireyin bilinci dikkate alınmaz yeterince.Halbuki bu da diğer durumlar gibi bir olgu dur.İllede bir isim vermek istiyorsan o bireye sor birinci elden. Anneden doğumla olan kadınlık da erkeklik de bir olgudur.Kısaca böyle insanların cinsiyeti büyük veya küçük kendileri kendilerini tanımlayabilir başkası yetkinliksiz bir şekilde ahkam kesemez.Anne karnında bir çoğu cinsiyet gelişimini tamamlar bazısı da doğduktan sonra doktor eliyle.Anne karnında oluşturan ve anneyi kullanan güç doktoru da kullanmıştır... Beyindeki cinsiyete uyarlamak için bedeni..

Görüş Bildir