Görüş Bildir

Ahmet Şık'ın Kılıçdaroğlu'nun Adaylığıyla İlgili Yaptığı 'Alevi' Yorumu Polemik Yarattı

Anasayfa
 > Gündem

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili yorumunda Alevi olmasına işaret etmesi sosyal medyada polemik yarattı. 

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık, Medyascope'ta Ruşen Çakır'ın konuğu oldu. Ahmet Şık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili olarak şunları söyledi:

'Kemal Kılıçdaroğlu'nın, Alevi olmasının Türkiye toplumu ve siyaseti için bir mesele olduğunu kavrayarak hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum. Hiç kimse 'iktidar oradan söz kurmaz' diye düşünmesin. Bakın bu öyle kötü bir iktidar ki bize her gün Madımak'ı yaşatabilecek bir iktidar.'

Ahmet Şık'ın yorumuna sosyal medyadan tepkiler geldi 👇

Ahmet Şık'ın yorumuna sosyal medyadan tepkiler geldi 👇

Şık'tan tepkilere yanıt geldi

Şık'tan tepkilere yanıt geldi

Ahmet Şık gelen eleştirilere sosyal medya hesabından yanıt verdi. Şık, Çağla Biçer isimli kullanıcının kendisi hakkındaki eleştirisini alıntılayarak şöyle dedi:

'Topluma yayılmış ayrımcılığa ve bundan beslenen siyasetin ötekileştirme/kutuplaştırma üzerinden yarattığı riske dikkat çekmeye çalıştığım bir ifadenin bağlamından koparılıp böyle yorumlanmasına mı, bu saçma yorumun altında birikenlere mi yoksa bunu fırsat bilenlere mi şaşırmalı?'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
8
7
6
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?