Ahmet Hakan Radyo Viva'da Adem Metan'ın Sorularını Cevapladı!

-

Sabah Radyo Viva'da birbirinden ünlü konukları ayarlayan, gülen yüzü ve esprileriyle sabahlarımıza neşe katan Adem Metan, 17 Temmuz'da programına Kanal D Ana Haber sunucusu ve Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı konuk etti. Ve gündeme dair birçok soru yöneltti.

Adem Metan'ın ilk sorusu 15 Temmuz ile ilgiliydi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kontrollü Darbe" söylemi ile ilgili Ahmet Hakan'dan fikirlerini istedi.

Ahmet Hakan 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili yorumlarda bulunurken "Kontrollü darbe" sözünden hoşlanmadığını belirtti.

Darbe girişimini "FETÖ çetesinin hain kalkışması" olarak tanımladı. “Kontrollü olsa bu kadar insan can vermezdi. Ben bunun yakışıksız bir niteleme olduğunu düşünüyorum. Böyle düşünüyor olmam 15 Temmuz ile ilgili bilinmeyenlerin ortaya çıkmasını istemiyor olmam anlamına gelmiyor. Bunların muhasebesini yapmamız lazım. Bu darbenin kontrollü olduğunu söylediğiniz halde FETÖ’yü aklıyorsunuz. Ancak bu darbenin tüm detaylarının sorgulanması da herkese anasının ak sütü gibi haktır. Eğer buna kontrollü diyorsak bunun kanıtlarını da ortaya koymalıyız” dedi.

"İstanbul'u çok seviyorum ancak şehir yanlış yapılanmalardan dolayı beton yığınına döndü."

İstanbul’u çok sevdiğini ancak şehrin yanlış yapılanmalar yüzünden beton yığınına döndüğünü söyleyen Ahmet HakanİBB Başkanı emir altında olmamalı, İstanbul beton yığınına dönüştü. Bu konuları özgürce düzenleyebilecek bir ismin başkan olmasını isteriz” dedi. 

Adem Metan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için "CHP’nin şansı var m" sorusuna ise Ahmet Hakan, “2019 İstanbul seçimlerinde CHP’nin şansı olduğunu son referandumda gördük. Her sonuç çıkabilir sandıktan. Bekleyip göreceğiz” dedi.

Melih Gökçek ile arasındaki atışmalara da değinen Hakan;

Melih Gökçek ile artık ilgilenmiyorum. Yaramaz çocuklar gibi artık ona tweet atmıyorum, bıktım” dedi.

Metin Hara ve Adriana Lima ilişkisi hakkındaki soruyu da "“Bir insanın hayatına girmiş kadınlardan otomobillerinden söz eder gibi etmesi rahatsız ediyor beni." olarak yorumladı.

"Üslupsuzluk ve seviyesizliğe tahammül edemedim. Sempatik bir arkadaşa benziyor ama hiç de öyle olmadığını ispatlamış oldu, demek ki kumaş buymuş. Kim kimin PR’ını yapıyor orada onu da anlayamadım. Eğer ki kitabının PR’ını Adriana Lima’ya yaptırabiliyorsa büyük başarı. Gayet iyi bir PR çalışması olmuş demektir” dedi.

“İnsan İzmir Marşı’ndan neden rahatsız olur anlamıyorum”

Konya Spor Başkanı’nın, İzmir Marşı hakkındaki konuşmasını da yorumlayan Hakan, “Bir kulüp başkanı neden böyle bir açıklama yapar anlamış değilim. İzmir Marşı’nın bu şekilde bir insanı rahatsız etmesini anlayamıyorum. Bir insan bundan neden rahatsız olur. Densizlikle göze girmek çok nafile bir çaba. Bu şekilde kime şirin gözükebilirsin. İzmir Marşı ile kimin meselesi var ki böyle bir çıkış yapıyorsun. Şuursuzluk olarak nitelendiriyorum. Herkes milli mutabakat noktası kaybolduğu için tüm değerlerimize küçültücü yaklaşım sergiliyor. Bu yaklaşımlar hangi taraftan gelirse gelsin karşı gelmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

"Kanal D Ana Haber ile ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz. Daha iyi hale getirmek istiyoruz."

"Daha iyisi ortaya koymak için diğer Ana Haber bültenlerini de izliyorum." dedi. Eylül’ün ilk haftası yeni sezona başlayacağının altını çizen Hakan Kanal D Ana Haber'in şu anda istedikleri ölçüde gittiğini belirtti.

"Türk sineması özgün olmaktan çok uzak”

Popüler yapımları da takip ettiğini söyleyen Hakan “Bol bol sinema filmi izliyorum. Yeni çıkan hemen hemen tüm yapımları izliyorum seçme yapmadan. Yabancı dizilerden de tutmuş dizileri izledim. Yeni filmler çok parlak olmasa da ısrarla sinemaya gitmeye devam ediyorum. Türk sineması çok ticarileşti. Birtakım mantıklar üzerinden kurgulanmış mizah filmleri var. Birbirini taklit eden yapımlar var. Özgün malzemeler ortaya çıkmıyor diye düşünüyorum” dedi.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir