Görüş Bildir
Haberler
‘Ahmet Hakan'a Saldırıyı Siyasi Rant Aracı Gibi Görmeyi Doğru Bulmuyoruz’

‘Ahmet Hakan'a Saldırıyı Siyasi Rant Aracı Gibi Görmeyi Doğru Bulmuyoruz’

ATKN
03.10.2015 - 21:06

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'a yapılan saldırı konusunda Cumhurbaşkanlığı'nın sessiz kaldığı biçimindeki iddiaların doğru olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Göktaş, 'Cumhurbaşkanı Basın Başdanışmanı olarak telefonla bizzat Ahmet Hakan'ı da aradım. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik, üzüldüğümüzü ilettik. Cumhurbaşkanımız şiddetin her türüne karşı olduğunu her vesileyle vurgulamaktadır. Saldırıyı, siyasi rant aracı gibi görmeyi doğru bulmuyoruz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş Göktaş, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kendisinin de bilgilendirdirdiğini ifade ederek, 'Şiddet hiçbir surette mazur görülemez. Basına yönelik çirkin saldırıları kınıyoruz. Şiddet asla tasvip edilemez' diye konuştu.

CNN Türk'teki programının ardından aracıyla evinin önüne gelen Ahmet Hakan, bir otomobilden inen kimliği belirsiz 4 şüphelinin saldırısına uğramıştı

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Göktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yetkililerden olayla ilgili bilgi aldığını da hatırlatarak, şunları kaydetti:

'Cumhurbaşkanlığı makamının olay karşısında sessiz kaldığı doğru değil. Saldırı sonrasında Cumhurbaşkanımız yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Basın Başdanışmanı olarak telefonla bizzat Ahmet Hakan'ı da aradım. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik, üzüldüğümüzü ilettik. Cumhurbaşkanımız şiddetin her türüne karşı olduğunu her vesileyle vurgulamaktadır. Saldırıyı, siyasi rant aracı gibi görmeyi doğru bulmuyoruz.'

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0