Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Adları Sık Sık İllüminati İle Anılan ve Örgüte Üye Oldukları İddia Edilen 15 Ünlü

1bPAYLAŞIM

İllüminati örgütü, kimilerine göre var, kimilerine göre yok... Varlığına inananların iddia ettiği en önemli şey ise örgütün yeni bir dünya düzeni kurmak gayesiyle oluşturulduğu. Teorilere göre bunu başarmalarının yolu ise ulus devletleri yok edip inancı ortadan kaldırmaktan geçiyor.

Dünyaya hükmettikleri ve örgütle bağlantılı oldukları iddia edilen ailelerin göze çarpan üyelerini sizler için derledik.

Kaynak: http://www.ranker.com/list/top-50-illumi...

1. David René James de Rothschild

İllüminati deyince Rothschild ailesinden bir üyeyi listenin en başına koymazsak olmazdı. David René James de Rothschild, Amerikalı bir bankacı ve Rothschild ailesinin Fransız şubesinin bir üyesidir. İsviçre'deki Rothschild Continuation Holdings'in başkanlığını yapan Rothschild, daha önce De Beers'in başkanıydı. Ayrıca Mayıs 2013'ten bu yana Yahudi topluluklarını 100 ülkede temsil eden Dünya Yahudi Kongresi Yönetim Kurulunun başkanlığını yapmaktadır.

2. Jacob Rothschild, 4. Baron Rothschild

81 yaşındaki Rothschild, önde gelen Rothschild bankacılık ailesinin bir üyesi ve İngiliz yatırım bankacısıdır. Aynı zamanda Yahudi Politika Araştırmaları Enstitüsü'nün onursal başkanıdır. Jacob Rothschild'in de illüminati listesinin önemli isimlerinden biri olduğu iddia edilmektedir.

3. II. Elizabeth

91 yaşındaki II. Elizabeth, İngiltere Kilisesi'nin başkanı, İngiliz Milletler Topluluğu üyesi ve elli üç ülkeden on altısının kraliçesidir. David Icke göre, reptilian grubundan olan (sürüngen insanımsı) kraliçenin de illüminati topluluğunun bir parçası olduğu iddia edilmektedir.

4. Evelyn Robert de Rothschild

Rothschild ailesinin üyesi olan Evelyn Robert Adrian de Rothschild, bir İngiliz finansçı ve oldukça başarılı bir bankacıdır. Diğer Rothschild üyeleri gibi onun da illüminati üyesi olduğu iddia edilmektedir.

5. David Rockefeller

Standart Oil Company'nin kurucusu ve Chase Bank'ın eski başkanıdır."Bazıları ailemizin ABD'nin çıkarlarına karşı çalışan gizli bir örgüt olduğuna inanıyor. Bizi 'uluslar üstü' olarak görüyorlar ve daha global küresel ve politik bir yapı kurmaya çalıştığımızı söylüyorlar. Eğer suçlama buysa suçluyum ve bununla gurur duyuyorum." diyen Rockefeller'ın hayatı boyunca illüminatiyle ilişkisi sorgulanmıştır ve "İllüminatinin babası" olarak nitelendirilmiştir. Aynı zamanda "Dünyanın en yaşlı  milyarderi" ünvanına sahiptir.

6. David Rockefeller Jr.

David Rockefeller Jr., Amerikalı bankacı ve iş adamıdır. David Rockefeller'ın en büyük oğludur ve ailenin çoğu kurumunun yönetiminde söz sahibidir. Babası gibi onun da illüminati üyesi olduğu söylenmektedir.

7. Bill Gates

Dünyanın en zengin adamı olarak anılan Bill Gates, Microsoft'un kurucudur. İllüminati topluluğunun amaçlarından biri olan dünya nüfus problemini çözmeye çalıştığı, Afrika'ya sattığı ve binlerce çocuğu felç eden aşılarla desteklenmiştir. Ayrıca "Benim artık paraya ihtiyacım yok, ben Tanrı'nın işini yapıyorum!" sözü siyonist ilişkisini destekler niteliktedir.

8. George H. W. Bush

41. ABD Başkanıdır. ABD'nin 43. başkanı George W. Bush'un babasıdır. Bill Clinton'a karşı seçimi kaybederek siyasi yaşamına noktayı koyan Bush'un da illüminati üyesi olduğu söylentiler arasındadır.

9. Warren Buffett

2014 yılında "Dünyanın en zengin 2. adamı" olarak tarihe adını yazdıran Buffett, oldukça mütevazi tavırları ve yatırım konusundaki ileri görüşlülüğüyle son zamanların en başarılı yatırımcısı olarak anılmaktadır.

10. Henry Kissinger

Amerikalı diplomat ve siyasetçidir. ABD başkanları John F. Kennedy ve Lyndon B. Johnson'a özel danışmanlık yapmıştır. Vietnamlı diplomatlarla uzlaşma sağlayarak 1973'te Nobel Barış Ödülü'nü kazanan Kissinger'ın da illüminati topluluğuna üye olduğu söylenmektedir.

11. Nathaniel Philip Rothschild

Jacob Rothschild'in (4. Baron Rothschild) en küçük çocuğu olan Rothschild, JNR Limited'in başkanı ve doğal kaynaklar ile ilgili faaliyet gösteren Bumi Plc'nin eş başkanıdır. İş dünyasında oldukça geniş bir faaliyet alanına sahip olan Rothschild'in de illüminati üyesi olduğu iddia edilmektedir.

12. Jay Rockefeller

David Rockefeller'in yeğeni olan Jay Rockefeller, Batı Virginia senatörlüğü yapmış, petrol endüstrisinin önemini erken sezen kişilerden biridir. 

"İnternet hiç icat olmamalıydı." sözüyle propagandaların yerini iletişime olanak veren sosyal medyanın alması Rockefeller'ı son derece rahatsız etmiştir ve bu kişinin de illüminati üyesi olduğu söylentiler arasındadır.

13. George W. Bush

Eski ABD Başkanı olan Bush'ı, taraftarları son derece kararlı ve azimli olarak tanımlarken Bush'a karşı olanlar ise sabırsız ve saldırgan bir başkan olarak tanımlamaktadır.

İllüminaticiler tarafından "Şeytanın boynuzları" nı temsil etmek için kullanıldığı söylenen bu el işaretini Bush'un sürekli kullandığı göze çarpmaktadır.

14. Benjamin de Rothschild

Benjamin de Rothschild, Fransız Rothschild bankacılık ailesinin torunu, Edmond de Rothschild Group'un başkanıdır. Araba ve av tutkusuyla gündemde olan milyarderin de illüminati üyesi olduğu iddia edilmektedir.

15. George Soros

ABD'li finans spekülatörü ve liberal girişimcidir. "Türkiye'nin en iyi ihraç malı askeridir." diyerek enteresan bir tespitte bulunmuştur (!). Ekonomik kriz esnasında 1 milyar dolar kazanmasıyla "İngiliz Bankalarını Soyan Adam" ünvanını kazanmıştır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kusursuzlugunkusuru

"Türkiye'nin en iyi ihraç malı askeridir." Hala "demokrasi" için filan savaş çıkarıldığını düşünüyorsanız cümleyi tekrar okuyun, okutun.

musa_ozer

illüminati varmı yok mu bilmiyorum ama Yahudi milyarderlerin dünyayı yönettiği gerçek

jaymz-jetfeeld

Dio mezarında ters döndü amk. Gökkuşağı içinde yat reyiz.

haloofdeath

bakışlarının aşırı ürkütücü olduğu gerçeği

aysenur-manavci

Çoğu kanlı.

tosarik

elizabethin sag gözü neden öyle?! ürpermedim desem yalan olur.s.s

Gizli Kullanıcı

David Rockefeller varken Elizabet sıkıntı değil.

Görüş Bildir