Acayip Bilgiler Kuşağında Bu Hafta: Okuyanın Kendisini Nobel Ödülü Almış Gibi Hissetmesine Neden Olan 20 Gerçek

-

Dünyada bazı şeyler oluyor, neden oluyor belli değil! Hem de ne kadar garip olurlarsa olsunlar...

Gelin haftalık olarak garip bilgiler paylaştığımız "Acayip Bilgiler Kuşağı" içeriğimizde 1-7 Nisan haftası bizlere neler öğretecekmiş bakalım...

Kaynak

Haftanın önemli olaylarına da göz atmak isteyebilirsiniz:

İstanbul'un Kuşatılması, Kadınlara Seçme Seçilme Hakkı Verilmesi, İnternet'in Doğum Günü... Tarihte 1-7 Nisan Haftası ve Yaşanan Önemli Olaylar - onedio.com
İstanbul'un Kuşatılması, Kadınlara Seçme Seçilme Hakkı Verilmesi, İnternet'in Doğum Günü... Tarihte 1-7 Nisan Haftası ve Yaşanan Önemli Olaylar - onedio.com

1. Örümceklerin kenevir, kafein, meskalin ya da LSD'ye maruz kalmaları durumunda kafaları güzel olur ve çeşitli ağlar örerler.

2. 2011'de bir çalışma yüksek sosyal anksiyete yaşayan insanların yüksek empati yeteneğine sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre, yüksek empati yeteneğine sahip olmak sosyal anksiyete yaşayan bireylerin diğer insanların düşüncelerine ve hallerine daha dikkatli ve önemseyerek yaklaşmalarını sağlıyor.

3. Tüm insanların üst sinüslerinde manyetik bir kemik bulunur. Bu kemiğin ayrıca üçüncü göz olduğu da düşünülür.

4. Amazon Nehri'nin su deşarj kapasitesi, su deşarj kapasitesi en büyük olan 8 diğer nehrin toplamından daha fazladır.

5. 1920'lerde New York Şehri'nde yaşayan evsiz bir adam bilerek antifriz, terebentin, fare zehri ile beslenmesi, -14 derecede dışarıda kalması ve sigorta kandırmacası sırasında taksi çarpmasına rağmen hayatta kalmıştır.

Bu yüzden ona "Dayanıklı Mike" adı takılmıştır.

6. Kola, adını kola ağacının kafein içeren meyvesi kola fıstığından alır. Bu fıstık içeceğe tadını veren şeydir.

7. 2008 yılında PETA, Ben & Jerry dondurmalarının inek sütü yerine anne sütü kullanmasını istedi.

8. Avusturya'da bir kuş sürüsü mayalanmış böğürtlenleri yiyerek sarhoş oldu ve otobanın tıkanmasına sebep olup arabaların üstüne doğru dalışa geçti.

9. 1980 yılında L. Ron Hubbard tarafından yazılan bir belge sızdırıldı. Bu belgede Hubbard'ın kendisini deccal olarak gördüğü ve kendi kurduğu Scientology akımı üzerinden kehanetleri yerine getirdiği yazıyordu.

10. İlk feodal Japonya'da kadın samuraylardan oluşan ve Onna-Bugeisha adı verilen bir sınıf vardı.

Bu kadınlar savaş sırasında erkeklerin yanında savaşır ve savaş zamanında evlerini, ailelerini ve onurlarını korumak için silah kullanımında eğitim alırlardı.

11. 1994 yılında IBM dokunmatik ekranı ve e-maili olan bir telefon çıkardı.

Bu telefonla faks da gönderip alınabiliyordu, çağrı cihazı olarak kullanılabiliyordu ve dünyanın ilk akıllı telefonu olarak sayılıyordu.

12. İtalyan bir öğrenci kampüs içinde kafeteryadan daha ucuz fiyatlara atıştırmalıklar sattığı için 10 gün uzaklaştırma aldı.

Aynı öğrenci ayrıca çocuğun cezalandırılması değili cesaretlendirilmesi gerektiğini söyleyen bir enstitüden ayrıcalıklı bir burs kazandı!

13. Birleşik Krallık'ta İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma birçok uçak enkazı vardır ve bu enkazların kaldırılması yasaktır.

14. Milyonlarca insan Ahit Sandığı'nın Etiyopya'daki küçük bir kilisede olduğuna inanmaktadır.

15. Amelia Earhart ve Eleanor Roosevelt bir keresinde Beyaz Saray'daki bir etkinlikten kaçmış, bir uçağa el koymuş ve Baltimore'a gidip çalıntı bir arabayla gezmişlerdir.

16. Yasaklamalar sırasında içki kaçakçıları "inek ayakkabıları" giyerlerdi, bu şekilde normal ayak izi yerine nal izi bırakarak polise yakalanmazlardı.

17. 1974'te The Journal of Applied Behavior Analysis'in yayınladığı "Yazar Tıkanması Üzerine Başarısız Bir Kendini Tedavi Etme Durumu" adındaki makalede toplamda 0 kelime vardı.

18. Guinness' göre sadece Birleşik Krallık'ta yılda toplam 93,000 bira, bıyık ve sakallar yoluyla boşa gidiyor.

19. Bazı kediler insanlara alerjiktir.

20. Kraliçe II. Elizabeth eğitimli bir teknisyendir.

Geçen haftaki içeriğimize de göz atmayı unutmayın!

Acayip Bilgiler Kuşağında Bu Hafta: Dertsiz Başa Dert Ekleyen 20 Şaşırtıcı Gerçek - onedio.com
Acayip Bilgiler Kuşağında Bu Hafta: Dertsiz Başa Dert Ekleyen 20 Şaşırtıcı Gerçek - onedio.com

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyzakenar

2. Elizabeth herhalde eğitimini tahta çıktıktan sonra bu yönde yaptı. Bildiğim kadarıyla tahta çıktığında sadece kanunla üzerine bir eğitime tabii tutulmuştu.

gamze-yucelsen

Savaşta diye biliyorum

farkedmez

Örümceklerin ağlarını görmek isterdim. Daha önce görmüştüm ama farklı çeşitlerde nasıl oluyor ? aralarında en önemlisi bu bence :)

devillmaycry

#16 bunların Türk olmama olasıgı diye bir şey yoktur kesinlikle

Görüş Bildir