Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Acayip Bilgiler Kuşağında Bu Hafta: Dertsiz Başa Dert Ekleyen 20 Şaşırtıcı Gerçek

119PAYLAŞIM

Dünyada bazı şeyler oluyor, neden oluyor belli değil! Hem de ne kadar garip olurlarsa olsunlar...

Gelin haftalık olarak garip bilgiler paylaştığımız "Acayip Bilgiler Kuşağı" içeriğimizde 25-31 Mart haftası bizlere neler öğretecekmiş bakalım...

Kaynak

Haftanın önemli olaylarına da göz atmak isteyebilirsiniz:

Boğaz Köprüsü Tamamlandı, Eyfel Kulesi Açıldı, Titanik'in Yapımına Başlandı... Tarihte 25-31 Mart Haftası ve Yaşanan Önemli Olaylar - onedio.com
Boğaz Köprüsü Tamamlandı, Eyfel Kulesi Açıldı, Titanik'in Yapımına Başlandı... Tarihte 25-31 Mart Haftası ve Yaşanan Önemli Olaylar - onedio.com

1. 1995'te Quebec'in Kanada'dan ayrılması konusunda bir referandum yapıldı. Oy katılımı %94'tü ve %50,58 kalmayı %49,42 ise ayrılmayı istiyordu.

2. Thomas Edison duyma engelinin onu daha başarılı bir bilim insanı yaptığına inanıyordu.

3. Ornitorenk zehri insanlar için ölümcül olmasa bile aylar boyu süren şiddetli acılara neden olabilir ve bu acıları morfin bile durduramaz.

4. Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Carlos Lehder kendine Bahamalar'da bir ada satın almış, bu adada bir iniş pisti açıp Güney Amerika'dan gelip ABD'ye giren uyuşturucuları kontrol altına almıştır. O kadar zenginleşmiştir ki Kolombiya'nın dış borçlarını af karşılığında ödemeyi bile önermiştir.

5. Melbourne Akvaryumu'nda 3 tonluk bir buzun içinde donmuş 7 metrelik bir mürekkep balığı bulunur.

6. Mark Zuckerberg kamerasına bant yapıştırmaktadır. FBI yöneticisi James Corney de öyle. Hatta Amerikan Dijital Haklar Grubu EF bu amaçla kamera kapatıcı yapışkanlar satmaktadır.

7. Apollo 12 Görevi'nde Pete Conrad'ın ilk sözleri astronotların yazılı bir senaryoya sahip olmadıklarını kanıtlamak için girdiği 500 dolarlık iddia yüzünden söylendi. İşte o sözler: "Vuhuu! Adamım, Neil için küçük olabilir fakat benim için uzun bir adam."

8. Pumaların boyutu ekvatordan kutuplara gidildikçe büyür.

9. Al Capone'nin erkek kardeşi tanınmış bir yasaklama memuruydu ve bir ABD başkanının koruması olarak görev yapmıştı.

10. Kanada'da kira ödemenin yaygın bir türü ev sahibine 12 aylık, her ayın başında yatan çekler vermektir.

11. Kanadalılar o kadar çok özür dilerler ki 2009'da özür dilemenin suçu itiraf etmek sayılmayacağı ile ilgili bir kanun çıkarıldı.

12. Dinozorların var olduğu dönemde Ay'da yanardağlar patlıyordu.

activerain-store.s3.amazonaws.com

13. Periyodik tabloda bulunmayan tek harf "J"dir.

14. Zeki insanların çevrelerindeki insanlardan kolayca rahatsız olma fakat anlamsız zıtlıklara neden olmamak için hiçbir şey dememe gibi bir huyu vardır.

15. Facebook'ta birbirleriyle konuşması için yaratılan iki yapay zeka chatbotu, kendi yarattıkları dilde iletişim kurmaya başlayınca kapatılmıştır.

16. 2006'da bir Coca Cola çalışanı Pepsi'ye şirketin sırlarını satmak istemiş, Pepsi ise Coca-Cola'ya durumu bildirmiştir.

17. Eğer araba anahtarınızı kafanıza doğrultursanız beyniniz bir radyo ileticisi görevi görerek sinyalin ulaşım alanını genişletir.

18. Sanat tüccarı ve yazar olan Forrest Fenn, Rocky Dağları'na 1 milyon dolar değerinde bir hazine sandığı saklamıştır. Bu sandık halen bulunamamıştır.

19. 2009'da Stephen Hawking sadece zamanda yolculuk edenler katılabilsin diye gerçekleştikten sonra açıkladığı bir davet düzenlemiştir. Kimse katılmamıştır.

20. Ayakta durmak kalori yakmanıza yardımcı olur. Ortalama 68 kg olan bir insan ayakta durduğu her saatte 114 kalori yakr.

Geçen haftaki içeriğimize de göz atmayı unutmayın!

Acayip Bilgiler Kuşağında Bu Hafta: Öğrenmeyi Sevenlere İlaç Gibi Gelecek 20 Gerçek - onedio.com
Acayip Bilgiler Kuşağında Bu Hafta: Öğrenmeyi Sevenlere İlaç Gibi Gelecek 20 Gerçek - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

#16 Pepsi.. Adamsın!!

Gizli Kullanıcı

Pepsi şirketi kadar dürüst olsa keşke insanlık.

rizanfer

Tamam ingilizceden cevirmissiniz de, periyodik tabloda Ğüöçş harfleri de yoktur.

nazli-imamoglu

14 numaraya virgül koyuverin yahu, normal insanlar anlayamayacak :D

adekaj

#20 bundan sonra oturmayacagim

Görüş Bildir