ABD Polisi Yine Can Aldı! 66 Yaşındaki 'Akli Dengesi Bozuk' Kadın Kendi Yatak Odasında Vuruldu

 > 
37PAYLAŞIM

Amerika Birleşik Devletleri'nde polisin öldürdüğü Afro-Amerikan vatandaşlara her hafta bir yenisi ekleniyor. Salı akşamı New York, Bronx'ta meydana gelen olayda bir kadın polis kurşunuyla hayatını kaybetti. 66 yaşındaki Deborah Danner'ın 'mantıksız' hareket ettiğini öne süren çavuş Hugh Barry kadının vücuduna iki el ateş etti. New York Valisi Bill de Blasio olayın derinliğine inileceğine dair söz veren bir tweet atarken, ailesi hayatını kaybeden kadının akli dengesinin yerinde olmadığını açıkladı. Bronx Belediye Başkanı Ruben Diaz Jr. polisin önce şok tabancası yerine silahını kullanmış olmasını 'kabul edilemez' olduğunu söyledi. Danner'ı öldüren polis Hugh Barry ise silahsız ve rozetsiz bir şekilde güvenlikten sorumlu olarak görevine devam ediyor...

Çavuş Hugh Barry, Salı akşamı Bronx'un Caste Hill bölgesinde kendisine 'beyzbol sopasıyla' saldırdığını iddia ettiği 66 yaşındaki bir kadını öldürdü.

30 yaşındaki polis memuru 8 yıldır New York Polis Departmanı için çalışıyor ve herhangi bir disiplin suçu bulunmuyor.

Şerif yardımcısı Larry Nikunen polisin Deborah Danner hakkında daha önce ihbar aldığını söyledi fakat herhangi bir detay vermedi. 

The Independent'ın haberine göre silahını iki kez ateşleyerek kadının ölümüne sebep olan ve kimliği Çavuş Hugh Barry olarak açıklanan memur; Bronx kasabasının Castle Hill bölgesinde; 'duygusal ve aklen dengesiz' bir kadının kendi apartman dairesinde 'mantıksızca' hareket ettiğini söyleyen bir telefon ihbarına istinaden olay yerine gitti.

Olay raporuna göre Hugh Barry, Deborah Danner'ı yatak odasında yalnız başına, çıplak ve elinde bir makas tutarken buldu.

İddiaya göre, polis memuru kadını makası elinden atmaya ikna etti fakat kadın daha sonra eline bir beyzbol sopası alarak ona saldırmaya çalıştı. 

Hugh Barry o andan sonra kadının vücuduna iki el ateş etti.

Jacobi Hospital isimli yerel bir hastaneye götürülen yaşlı kadın orada hayatını kaybetti.

66 yaşında yalnız yaşayan Deborah Danner'ın ailesi de kadının uzun bir süredir akli dengesinin yerinde olmadığını açıkladı.

New York Valisi Bill de Blasio paylaştığı bir tweet ile şöyle dedi: "Ne olduğunun asıl sebebini bulmaya kararlıyız ve bulana kadar da peşini bırakmayacağız."

Polis Eleanor Bumpurs'un evini boşaltmak için zorla içeri girmiş, kadına iki el ateş etmiş ve kadın hayatını kaybetmişti.

Vali Blasio ayrıca 1984 yılında yine Bronx'da polis tarafından vurularak öldürülen 'akli dengesi yerinde olmayan' Afro-Amerikalı kadın Eleanor Bumpurs'ı da hatırlattı.

Vali ayrıca olaydan sonra yaptığı basın açıklamasında "bu durumun kabul edilemez olduğunu ve olayın derinine ineceklerini" söyledi.

New York Polis Departmanı'nın The Independent'a verdiği bilgiye göre polis memuru modifiye göreve alındı, bu da demek oluyor ki üzerinde silahı ve rozeti olmaksızın, kanun hükmü olmayan bir seviyede çalışmaya devam ediyor. Hugh Barry'nin ne kadar süre modifiye görevde kalazağı konusunda bir zaman sınırlaması yok. 

Şerif yardımcısı Larry Nikunen kadının silahla vurulması hakkında ve polis memuru Hugh Barry'nin kurbanın üzerinde neden önce şok tabancasını kullanmadığını bulmak amaçlı bir soruşturma açıldığını belirtti.

Deborah Danner'ı öldüren polis memuru Hugh Barry'nin babası konuyla ilgili açıklama yaptı ve 30 yaşındaki memurun 'modifiye görev' adı altında kanun hükmü olmaksızın görevine devam ettiğini belirtti.

Bronx Belediye Başkanı Ruben Diaz Jr, polisin Danner'ın akıl hastası olduğunu bildiği halde önce şok tabancasını kullanmamış olduğunun üzerine bastı ve "Eğer polis silahını kullanmak zorunda kalıyorsa göğüse değil bacağa ateş etmeli," dedi.

Ruben Diaz ayrıca 1984 yılında olan Eleanor Bumpurs olayına ithafen, 

"32 yıldır hiçbir şey değişmedi mi?" dedi.

Kurbanın kız kardeşi Jennifer Danner ise Deborah Danner'ın evinin önünde yaptığı basın açıklamasında üzgünlüğünü ifade etti:

Dün benim kızkardeşimin hasta olduğu için canı alındı. Polis departmanının bir akli dengesi bozuk hastanın nasıl ele alınması gerektiği konusunda uygun prosedür ve protokolü uygulamadığı apaçık ortada. Polis memurları içeriye daldığında ben de kardeşimin dairesinin önündeydim. Üç el silah atışı duydum. Kardeşimi vurup vurmadıklarını sordum ve cevap alamadım."

ABD Polisinin 2016 yılı içinde ülkede bulunan ırk gruplarının nüfusuna oranla öldürdüğü kişi sayısı.

Siyah - Her 1 milyonluk nüfus sayısı için 5 kişi

Kızılderili - Her 1 milyonluk nüfus sayısı için 5 kişi

Hispanik/Latin - Her 1 milyonluk nüfus sayısı için 2 kişi

Beyaz - Her 1 milyonluk nüfus sayısı için 2 kişi

Asya/Pasifik - Her 1 milyonluk nüfus sayısı için 1 kişi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
remziboldon

Irkçılık var ama siyahi insanlarda bu konuda hiç yardımcı olmuyor. İstatistiklere bakarsanız siyahilerin doğru düzgün eğitim almadıklarına ve suça daha çok meyilli olduklarını görürsünüz. Kendi başarısızlıklarını başkalarının üstüne yıkıyorlar. Şu anın AKP'si gibi düşünün. Bir zamanlar ayrımcılık vardı, artık yok ama mağduriyetleri hiç bitmiyor. Neden her polisin üstünde kamera yok bilmiyorum ki. Eğer gereksiz şiddet uygulanmışsa yargılanır. Ayrıca ölümcül atış yapılmak zorunda kalındığını zannetmiyorum.

mmurat

Darwinizm = Irkçılık (siyahiler maymun düzeyinde görülüyorlar) vahşetin sebebi bu

sodom-and-gomorrah

Aynen knk ırkçılık 19.yy'da çıktı zaten.

mmurat

evrim inancı Sümerlerden beri var ama evet bilim adı altında ırkçılık 19 yy. Darwinizm ile yayıldı. Sömürgeciliğe kapı açtı. İnsanlar arasında ilkel ve gelişmiş farklılık olduğu söylendi. Darwin buna doğal ayıklanma ile kayrılmış ırklar dedi.

sodom-and-gomorrah

Sömürgecilik romadan beri var. Onun dışında kölelik hukuku Tevrat'da var, Kur'an'da var, İncil'de var. Bak ben senin gibi ideolojileri suçlamam, dönüp "İslam yüzünden cariye almak teşvik ediliyor." demem. İdeolojiler insana bir şeyi zorla yaptırmaz, insanın yapmak istediği şeylere kılıf olurlar (burada fikri hür insanlardan bahsediyoruz elbette). Cariye almanın suçlusu Kur'an değildir, ırkçılığın suçlusu Darwinizm değildir. Suçlu insandır. Irkçı biri kendine kılıf olarak Darwinizm'i benimseyebilir, tıpkı poligamik birinin kılıf olarak İslam'ı kullanabileceği gibi.

mmurat

kılıf uydurmaya gerek yok hepsi Darwin kitabında ve ırkçı görüşlerinde mevcut, görmek istediğin şey için dikkatli bakmalısın. Darwin kayrılmış ırk diyor, bunun anlamı insan türleri arasında ileri ve geri ırkların olduğu iddiasdıır, bununda doğal seleksiyonla olduğu anlatıyor yani buna yok demen anlamsız. Adamın cümlesini yazıyorum: Belki de yüzyıllar kadar sürmeyecek yakın bir gelecekte, medeni insan ırkları, vahşi ırkları tamamen yeryüzünden silecekler ve onların yerine geçecekler. Öte yandan insansı maymunlar da kuşkusuz elimine edilecekler. .... gördüğün gibi ırkçılığı bilim yalanları ile süslüyor. Buda sömürgeciliğe hizmet ediyor yani İngilterenin talimatı ile yapıyor herşeyi.

ierdogan

Barış getireceklerdir belki de...

ali-ihsan-cakir

Lanet olası pislikler.

duygusuz-pezeveng

Bizim burda çavalar neyse amerikadada siyahiler aynı şey. kimse kimseyi kandırmasın ama şu da var ki bizim polisimizin yaşlı başlı kadına sopayla saldırdı diye silah çekip vurucagını zannetmiyorum

Görüş Bildir