Görüş Bildir
Haberler
ABD'de 11 Yaşındaki Çocuk 8 Yaşındaki Komşusunu Öldürdü

ABD'de 11 Yaşındaki Çocuk 8 Yaşındaki Komşusunu Öldürdü

ATKN
06.10.2015 - 11:59 Son Güncelleme: 06.10.2015 - 14:14

ABD’de 11 yaşındaki bir erkek çocuğu, 8 yaşındaki komşu kızını pompalı tüfekle öldürmekle suçlanıyor. Polis, cinayetin gerekçesinin küçük kızın yavru köpeklerini göstermek istememesi olduğunu açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

8 yaşındaki Maykayla Dyer

ABD’nin Tennessee Eyaleti’nde 11 yaşındaki bir çocuk, 8 yaşındaki komşu kızını Cumartesi günü öldürmekle suçlanarak gözaltına alındı. Jefferson County Şerifi G.W. 'Bud' McCoig, zanlının yaşadığı karavanın penceresinin dışındaki üç kızla konuştuğunu ve kızlardan birinin yavru köpeklerini görmek istediğini belirtti. Şerife göre, isteği reddedilen çocuk babasının pompalı tüfeğini alarak küçük kızı göğsünden vurdu. Daha sonra silahı karavanın penceresinden fırlattı.

White Pine İlkokulu’nda okuyan 8 yaşındaki Maykayla Dyer olay yerinde hayatını kaybetti. Aynı okulda okuyan 11 yaşındaki zanlının ismi açıklanmadı. Jefferson County Şerifi McCoig, haberin okuldaki diğer çocuklara danışmanların yardımıyla verildiğini belirtti.

WATE-TV’ye konuşan anne Latasha Dyer, olayın zanlısı için, 'Kızımla alay eder, lakap takar, ona kötü davranırdı” dedi

Zanlı, kendi evinde gözaltına alındı. Pazartesi günü de birinci dereceden cinayetle suçlanarak ıslahevine gönderildi. 2 bin 200 kişinin yaşadığı White Pine kasabasındaki bir karavan parkında gerçekleşen olayın zanlısı, birinci dereceden cinayetle suçlanıyor. 28 Ekim’de tekrar mahkemeye çıkacak zanlının çocuk ya da yetişkin olarak yargılanması kararlaştırılacak.

Silah Şiddeti Arşivi isimli sivil toplum kuruluşuna göre, 2015’te ABD’de 11 yaş ve altındaki 559 çocuk silahla öldürüldü ya da yaralandı.

Reuters, Al Jazeera

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
3
2
0
0
0
0