Görüş Bildir
Haberler
9 Ay Boyunca Tehdit ve Şantajla Tecavüze Uğradı: Zanlı Serbest Bırakıldı

9 Ay Boyunca Tehdit ve Şantajla Tecavüze Uğradı: Zanlı Serbest Bırakıldı

Erzurum'da komşusunun oğlu M.S’nin 9 ay boyunca kendisine şantaj ve tehditle tecavüz ettiğini ileri süren 5 çocuk annesi F.O., zanlının adli kontrol kararıyla serbest bırakılmasına isyan ederek yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı.  F.O., 'Korktuğum için 9 ay boyunca kimseye bir şey anlatamadım. Ben sustum, hiç kimse susmasın. Keşke en başında eşime söyleseydim' dedi.

Erzurum'da yaşayan ev hanımı F.O., eşi ve avukatıyla birlikte Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, komşuları M.S.'den şikayetçi oldu. F.O., kendisine tecavüz eden M.S.'nin çıplak fotoğraflarını çekerek, kimseye anlatmaması için şantaj ve tehditle eylemlerine devam ettiğini iddia etti. 

F.O.'nun şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında bir kargo şirketinde çalışan M.S. gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen M.S., sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

"Herkes bana inanır, sana kimse inanmaz"

"Herkes bana inanır, sana kimse inanmaz"

M.O.'nun tutuklanmasını isteyen F.O., yaşadıklarını gözyaşları içerisinde şöyle anlattı:

'Bizim komşumuzdu, evimize gelip, giderdi. 2019 yılı eylül ayında ben kazan dairesindeyken yanıma geldi. 'Sakın bağırma, seni rezil ederim, dışarıda komşular var. Onlara, beni çağırdı, beni tuzağa düşürdü derim' deyip, bana tecavüz etti. Daha sonra 'Kimseye söylersen senin sonun olur' deyip, tehdit etmeye başladı. Eşim İstanbul'a gittiğinde ahırımızdaki hayvanlara bakıyordu. Gece yarısı tehditle evimize girdi. Ağladım, yalvardım, 'Çocuklarım var, evliyim ben' dedim. 'Eşin de başkası da duysa inkar ederim, o benim annem derim. Herkes bana inanır, sana kimse inanmaz' dedi. Beni odaya kilitleyip tecavüz ederek, çıplak fotoğraflarımı çekti. Fotoğraflar sonrası şantaj yapmaya devam ediyordu. 'Elimde çıplak fotoğrafların var. Senin adına hesap açarım, porno sayfalarına koyarım' diyordu.

"Ben hapis hayatı yaşıyorum, o elini kolunu sallayarak geziyor"

"Ben hapis hayatı yaşıyorum, o elini kolunu sallayarak geziyor"

Tecavüze uğramasının ardından psikolojisinin bozulduğunu ve hastanelik olduğunu anlatan F.O., açıklamasını söyle sürdürdü:

'Eşimden, ailemden korktum kimseye anlatamadım. Çok bunalıma girdim. Tecavüze uğradığım için utanıyordum, eşime layık olmadığımı düşündüm. Ben namusumda, çocuklarımın yanında, işimle eşimleydim. Ama şimdi onun yüzünden kapıya dahi çıkamıyorum. Çok zor bir hayatım var. Lanet olsun, böyle insanların dışarıda dolaşmasını istemiyorum, tutuklanmasını istiyorum. Hayatımı mahvetti. Hep inkar ediyor. Bana yaptıkları ortada, delillerim yok. Çünkü hepsi onda. Eşim yazdıklarını görene kadar kurtulamadım. 

Ben dışarıda dolanamaz oldum ama o rahatlıkla dışarıda geziyor. Hem tecavüz edip hem de inkar ediyor. Eşim sorunca inkar etmiş. Benim mahallemde kimse bilmiyor. Bilseler beni linç eder, öldürürler. Evimden dışarıya çıkamıyorum, eşim arabayla bir yere götürüyorsa onunla gidebiliyorum sadece. Onun yüzünden evde hapis hayatı yaşıyorum. Ama o elini kolunu sallayarak rahatlıkla geziyor. Avukatımın sayesinde her şeyi anlattım. Elimde delilim yok. Ben her türlü muayene ne istiyorlarsa yapmaya hazırım.'

"Ben sustum, hiç kimse susmasın"

"Ben sustum, hiç kimse susmasın"

Yaşadıklarını korktuğu için kimseye anlatamamasından çok pişman olduğunu belirten F.O., 'Ben sustum, hiç kimse susmasın. Keşke en başından eşime söyleseydim, olaylar bu kadar uzun sürmezdi. Böyleleri dışarıda dolanmasın. İdam etsinler, böylelerinin nefes alması bile fazla. Bütün kadınlar hakkını savunsun. Başlarına ne gelirse ilk günden söylesin. Keşke onun tehditlerine, zorbalığına, işkencelerine uymasaydım, korkuları yenseydim. Çok acı çekiyorum, kimseye derdimi anlatamıyorum. Adaletin sağlanmasını istiyorum' dedi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hülyaa

tek kelimeyle rezalet. kadının yaşadıkları çok acı umarım en kısa zamanda hak yerini bulur

İkta Solork

Sana kötü bir haberim var maalesef. Hak yerini bulmayacak.

beyazyumurta

"Adli kontrol" ... Size açık ve net bir şey söyleyeyim mi? Türkiye'de gerçek anlamda bir çatışma çıkacaksa, insanlar birbirlerine düşecekse ve ortalığa kaos ... Devamını Gör

Ercan

1-Bu olay için değil de mesela başka bir olayda işlenmiş suçun kanunlarımızda 2 yıldan uzun yatarı yoksa şüpheliyi değil tutuklu yargılamak, 24 saatten fazla... Devamını Gör

Ercan

Tecavüze uğramak mı daha kötü yoksa bağrışlarına gelip tecavüze uğramanı önleyen komşularının sana değil de adama inanması mı? Yanlış bir seçim olmuş... Eğer... Devamını Gör