Görüş Bildir

61 Günde 78 Şehit

Haberler
> 61 Günde 78 Şehit

Son 61 gündeki (7 Temmuz - 5 Eylül) terör saldırılarında asker, polis ve koruculardan oluşan 78 güvenlik görevlisi şehit edildi, biri İran uyruklu 23 kişi hayatını kaybetti, 3'ü İran uyruklu 291 kişi yaralandı.

Anadolu Ajansı muhabirinin derlediği bilgiye göre, son 61 gündeki (7 Temmuz-5 Eylül) terör saldırılarında, Malazgirt Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken'in de aralarında bulunduğu 78 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit edildi, biri İran uyruklu 23 kişi hayatını kaybetti, 3'ü İran uyruklu 291 kişi yaralandı.

Teröristlerce çoğunluğu tırlardan oluşan 253 araç ateşe verildi. Bu süreçteki çatışmalarda 116 terörist etkisiz hale getirildi, 17'si yaralı 37 terörist yakalandı.

Yurtiçindeki operasyonlar

Yurtiçindeki operasyonlar

Büyük bölümü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye olmak üzere, IŞİD ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik pek çok ilde 24 Temmuz'dan bu yana gerçekleştirilen operasyonlarda 2 bin 298 kişi gözaltına alındı, bunlardan 610'u tutuklandı.

TSK'nın hava operasyonları

TSK'nın hava operasyonları

Güvenlik güçlerinin 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği operasyonlarda 967 terörist etkisiz hale getirildi.

Hava operasyonları sonucu yurtdışında yaklaşık 580 teröristin, yurtiçindeki operasyonlarda da 250-300 teröristin yaralandığı tespit edildi. 

Hava operasyonlarının yanı sıra güvenlik güçleri, tank ve top atışlarıyla da terör örgütü mensuplarına büyük zayiat verdirdi.

Terör örgütü PKK, ölen teröristlerin bazılarının cesetlerini götürüyor, bazı teröristlerin cesetleri ise oldukları yerde bırakılıyor.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
3
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
goofy

sen , Yeni (!) Türkiyesin, Takılma (!) böyle şeylere. hülooooğğğh de keyfine bak

Ahriman

30 yaş altı, kafasına kuş pislese Erdoğan'dan bilecek tayfa bilmez. PKK, AKP'den sonra başlamadı, AKP'ye karşı bir örgüt olarak kurulmadı. PKK AKP'den Önce d... Devamını Gör

Ahriman

TERÖR konusunda PARTİZANLIK olmaz! Terör konusunda hükümet eleştirilir, seçtiği yöntemler eleştirilir ama hükümet benim seçtiğim partiden değil o zaman PKK s... Devamını Gör

isimsizim

Çözüm süreci gibi adı iyi ama kendi kötü bir politika ve Oyum HDP'ye diyen zihniyetin sonucu yine fakir ve gariban ailelerin çocukları feda oluyor. Herkes su... Devamını Gör