500 Bölüme Yaklaşan Arka Sokaklar'ın Yaşayan Bir Efsane Olmasının 15 Sebebi

-

13. sezonunda hala gün birinciliğini kapan, ayın en çok izlenen dizilerinden biri olan Arka Sokaklar'a bu tutkumuz nereden geliyor? Bu içeriği okuyanları çoğu "Ben izlemiyorum, çok saçma." diyebilir. Okuduktan sonra şuna karar verin: Ben Tunç ve Garip Kont'u nereden biliyorum?

13. sezonunda devam eden ve hala gün birinciliğini kimseye kaptırmayan Arka Sokaklar, 3 bölüm sonra 500. bölümünü kutlayacak.

"Kim izliyor bu diziyi?" diyenler var elbette ama hala milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Tabii bunun bazı sebepleri var...

1. Dizideki her karakterin adını binlerce kez geçirerek bir bağ yarattılar. Bu köpeğin adının Garip Kont olduğunu bilmeyen var mı? Say desek kadroyu sayıverirsiniz.

2. Sıcak ve samimi aile ortamını hissettirip, bazen komik bazen dramatik konuları da kapsadılar. Biz bu veletlerin ne serseriliklerini gördük hey gidi.

3. Her sezonun bir aşk hikayesi oldu, buradan çıkan gerilimi ve çeşitli imkansızlıkları da iyi değerlendirdiler.

Zeynep ve Murat bir başkaydı tabii.

4. Hayatınızda hiç izlemediğinizi iddia etseniz bile duyduğunuzda aşina olacağınız kalıplarla sizi hep dizinin içindeymişsiniz gibi hissettirebildiler.

5. Sosyal medyanın da yardımı oldu tabii. Efsane replikler ve bunların esprilere dönüştürülmesinin rüzgarını aldılar.

6. Gündemdeki olayları, siyasi durumu gözden kaçırmadılar. Komiser Hakan'ın FETÖcü çıkması olayı hiç izlemeyenleri bile nasıl işledikleri konusunda merak ettirdi.

7. Milli duyguların kabarık olduğu dönemlerde bu duygunun hakkını verdikleri sahneler izlettirdiler. Şehit Eren Bülbül'ü andıkları bölümde olduğu gibi...

8. Takip etmeyen birinin bile rahatlıkla bilebileceği karakterleri ölümle burun buruna getirip merak ettirdiler. Hüsnü Çoban ölmüş mü diye bir dönüp baktınız kabul edin...

9. Bazen de 13 yıldır hayatımızın içinde olan karakterlere veda ederek içimizi burdular. Ne olmuş, kimler nasıl ağlamış, kim travma geçirmiş öğrenmek istedik.

10. Gidenler gelenler eksik olmadı. Dile kolay 13 yıl, herkes buradan emekli olmak istemiyor. Kadroya yeni biri katıldıkça "Bakalım ne yapıyormuş?" dendi haliyle.

11. Magazinsel olmadı, oyuncular arasında kavgalar çıkmadı, çıktıysa da bize yansımadı. Dolayısıyla bir 'ekip' olduklarına inancımız hep tam oldu.

12. Her bölümde farklı farklı birçok olayı işleyip aynı bölüm çözmesiyle devam zorunluluğu vermedi. Nereden yakalarsanız bir şeyler izlersiniz yani.

13. Karşısında harika yepisyeni bir dizi olsa bile kanal zaplarken "Şu kimmiş, şu ne olmuş?" diye sorgulamaktan izleyemeyeceğiniz bir dizi yerine hep bildiğiniz Arka Sokaklar'a kayabilirsiniz.

14. Yer yer komik sahneleri, genel olarak da kolay anlaşılabilirliği sayesinde bilhassa orta yaşlıların ilgisini çok çekti. Dedenizin evinde cuma günü Arka Sokaklar izlersiniz.

15. Başlı başına bir madde olmayı hak eder: Berber Etkisi. Arka Sokaklar'ın yeni bölümünü, tekrarını, geniş özetini izlemeyen kaç berber kaldı?

BONUS: Sadece bir cuma akşamı sürpriz bir zafer kazanmak istemiş bile olabilirsiniz. Çünkü bu ekip her zaman gider, alır, döner.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Yat yere yat yere yat yat yat. Kalk kalk kalk. Al bunu al bunu al bunu. Tamam abi ya yürüyoz ya işte.

terminatort-800

saçma sapan gereksiz bir dizi

paco-hernandez

berber etkisini bizzat yaşıyorum ya...

aybars-yildirim

13 Görüntü İstanbullu Gelinden

culog

Yalan yok önceleri bir iki bölüp takip ederdim.Sonra ara verip tekrar bir iki bölüm izler geçerdim.Şimdi sadece fragmanlar ve kısa videolar ile geçiştiriyorum.Eskisi kadar sarmıyor.

Başlıklar

Arka SokaklarŞehitaşkdizi
Görüş Bildir