Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

4. Evresinde Olduğu Kanser Hayalini Gerçekleştirmesine Engel Olamadı: Yalnız Gelin

-

Kanser olduğunu öğrendikten sonra en büyük hayalini gerçekleştirmek için kendisinden başka hiç kimseye ihtiyacı olmadığını fark edip, hayata geçiren 27 yaşındaki Q May Chen'in hikayesini sizler için BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kassycho/after-...

Dört yıl önce, Tayvan - New Taipei'den 27 yaşındaki Q May Chen, ikinci evresinde olduğu meme kanserini gördüğü tedavi sayesinde geride bıraktığını söyledi.

Ne yazık ki, bu güzel haberinin üzerinden 2 yıl geçtikten sonra Chen, tekrar kansere yakalandığını ve hastalığın giderek yayıldığını, 4. evrede olduğunu öğrendi.

Geçtiğimiz yıl doğum gününde, çocukluk hayalini gerçekleştirip kendine güzel bir hediye vermek isteyen Chen, gelinliğini giyinip tek başına düğün fotoğraflarını çektirmeye karar verdi.

"Küçükken, gelinlik giyinmeye hep çok özenirdim. Bir gün kendi düğünümün olacağını ve o kıyafeti giyeceğimi hep hayal ederdim."

"Ve bu hayal için hep bekledim. Ama sonra hastalığım tekrarladıktan sonra bunu gerçekten yapmak istediğime karar verdim."

Aslında o kadar da aykırı bir insan olmayan Chen, bu fotoğraf çekiminden sonra kendisini daha güçlü hissetmiş.

"Yalnız olmama rağmen hayatta birçok şeyi başarabileceğimi fark ettim. Birinin siz tamamlamasını beklemenize aslında hiç de gerek yok."

Chen hikayesinin yayılarak, onun durumunda olan insanlara güç vermesini istiyor. Çünkü onun durumundaki insanların en çok bunları duymaya ihtiyacı olduğuna inanıyor.

Aklına bile gelmeyen birçok şeyi yaparken kendini bulan Chen, geçtiğimiz yıl ehliyet almış ve bu sayede istediği yere gidebilmek için artık kimseye ihtiyaç duymamanın muhteşem bir his olduğunu söylüyor.

Bu yılın sonlarına doğru yine görmeyi en çok istediği yerlerden biri olan Bali'ye annesiyle "balayı" için gidecek.

"4. evresinde olduğum bir kanserde, beni ne beklediğini bilmiyorum. Bu yüzden sınırlı zamanımı değerlendirebilmek için elimden gelen her şeyi yapıyorum."

"Bazen Tanrı'nın size çelme taktığını, dibe vurmanız için çabaladığını düşünürsünüz. Ama belki de sizi daha fazla şey elde etmeniz için teşvik ediyordur. Bunu sadece siz bilebilirsiniz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yori

Bazen Tanrı'nın size çelme taktığını, dibe vurmanız için çabaladığını düşünürsünüz. Ama belki de sizi daha fazla şey elde etmeniz için teşvik ediyordur. Bunu sadece siz bilebilirsiniz."

corpse-bride

aferim ben olsam depresyonun dibini görürdüm bir pesimist olarak ki böyle hayalimde olmadı açıkcası iyiki yapmış bunu ömrünün dolu dolu geçmesi dileğiyle

Gizli Kullanıcı

Yalnızlık Allah'a mahsustur Çeğn

Görüş Bildir