Görüş Bildir
Haberler
3D Yazıcıyla Üretilen 5 Bin Dolarlık Tank

3D Yazıcıyla Üretilen 5 Bin Dolarlık Tank

ATKN
07.07.2015 - 10:11
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

3D yazıcıyla oldukça yararlı parçalar üretilebildiği gibi tamamen eğlence için üretilen oyuncaklar da bulunuyor. HMS Boudicca adı verilen ve Birinci Dünya Savaşı baz alınarak tasarlanan bu tank hareket etme kabiliyetiyle dikkat çekiyor.

Singapur’dan Michael Sng isimli oyuncak geliştiricisinin ürettiği bu tankın tüm parçaları 3D yazıcıyla üretiliyor. 50 santimetrelik bu tankın üretiminde 400 adet el ile boyanmış parça bir araya getiriliyor. Arduino ile kontrol edilebilen robotun silahları hareket edebiliyor, yan kapakları açılıyor, bacakları hareket ettiriliyor ve ışıklarını döndürmek mümkün oluyor.

El ile üretildiği için oldukça zahmet isteyen ve yapımı saatler alan tank modelinin siparişle satın alınabildiği, fiyatının ise 5 bin dolar olduğu belirtiliyor. Sng yaptığı açıklamada önümüzdeki dönemlerde daha ulaşılabilir bir versiyonunu üretmeyi planladığını dile getiriyor. Tabii daha uygun bir tank için birçok şeyden feragat etmek gerekecek. Parçalar 3D yazıcıyla üretilmeyecek, el yapımı olmayacak ve şu an var olan sürümünden çok daha küçük bir boyuta sahip olacak. Bu uygun fiyatlı versiyonun ne zaman satışa sunulacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam