Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

3 Yıl Uğraşıp Kur'an'ın Tamamını 50 Metrelik İpek Kağıda Altınla Tekrar Yazan Sanatçı

1.8bPAYLAŞIM

Birçok güzel cami ve ibadet yerleri bulunurken bu sefer dikkatler Kur'an'ı elle yazan bir kadına çevrildi. BoredPanda'dan derlediğimiz haberde Azeri kadının 3 yıl emek verdiği projesi büyük ilgi topladı.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/gold-black-sil...

Azeri sanatçı Tünzale Memmedzade son 3 yılını kutsal kitabı elle tekrar yazarak geçirdi.

Sanatçı, Kuran'ın farklı farklı birçok materyal üzerine aktarıldığını ancak ipeğin bunlardan biri olmadığını fark etmiş.

Projeye o zaman başlamış.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan edindiği Kur'an'ın asıl versiyonunu kaynak almış.

1,5 litreye yakın sıvı altın ve gümüşün yanında 50 metrelik ipek kumaş kullanmış.

Sonuç olarak projeyi başyapıtı olarak değerlendiriyor ve hiçbir dini kuralı çiğnemediğini hatta Kur'an'ın kendisinin ipekten söz ettiğini belirtiyor.

Kendisini emeğinden ve ortaya çıkardığı göz alıcı eserden ötürü tebrik ediyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
turk_kizi

Bkz:işsizlik

Gizli Kullanıcı

Kurani-i Kerim degil de Vicor Hugo romani olsaydi ayni seyleri yazarmiydiniz?

dnz-krg

herşeyi sanat olarak değerlendirmekten bıkmadınız gitti. bu kadının yapmış olduğu şey sanat değil en fazla zanaattir. sanat orjinal ve yaratıcı bir şeyin sonucunda ortaya konulduğunda sanat olur. zaten kuran elimizde mevcut. orjinal ne yaptın? hiç bir şey. almış altından yazmış. kime faydası var? kimseye. islam'da sanatın yasaklanmasının güzel bir örneği. sanatı yasaklarsan böyle her şeyi sanat sanarlar.

Gizli Kullanıcı

kadinin yaptigi orjinal ve yaratici birsey. Senin matiga gore 16 ve 17.yy cizinlen tablolar o donem ki akimdan dolayi hepsi ayni yani sana gore bunlar da mi zanaat?

dnz-krg

16. ve 17. yy'da batı'da çizilen hangi tablolar birbirinin aynı arkadaşım? bizans sanatını kastediyorsan evet o zanaattir. ikonalar birbirinin taklididir ve bir uslüp ve kurallar bütününe göre çizilir. dünyayı değiştiren bir medeniyetin sanatından konuşuyorsun kalkıp güdik islam sanatıyla kıyaslıyorsun. kafayı kırmışsın bence.

mehmed-yanik

burda Bir sürü gerizekalı birikmiş Saçma sapan yorumlar yapıyorlar. Ulan bu ESER sanat amaçlı yapılmıştır yapanda zaten adı sütünde ''sanatçı''. Ülkede okadar çok IQ su düşük insanlar varki.

kahvelipuding

Sanat boyayla da yapılabilen bir şeydir müzlüman kardeşim. Sanatı sanat yapan kullanılan malzeme değildir. Bil istedim. Hadi selametle.

ozgurcadi

ne kadar gereksiz bir yorum.Sanatı sanat yapan kullanılan malzeme değildir evet yani illa boyayla yapılması gerekmiyor.Kendinle çelişiyorsun.

mehmed-yanik

Elif Takma bunların beyninde tezekten başka bir şey yok. anlamazlar.

buzdanadam

Lüksten sakının diyen bir ayeti barındıran bir kutsal kitabi gidip ipeğe yazmak şaşırdım mı hayır neden olutyo böyle şeyler normel

mehmed-yanik

ulan bu sanat sanat. Sanattan anlamayan dar kafanın bu tür bir yorum yapması normal.

buzdanadam

ulan Sanat kafa (: Ne kadar sanatsal ve insancıl ifadeler çok teşekkür ederim sanattan anlayan ifadeleriniz - kafa yapınız ve aydınlatmaların-ız için muteşekkirim.

mehmed-yanik

Asıl ben Müteşekkir'im.

Görüş Bildir