Görüş Bildir
Haberler
3'üncü Havalimanı İçin Yeni Metro Hattı

3'üncü Havalimanı İçin Yeni Metro Hattı

Deniz Gök
09.08.2015 - 12:24 Son Güncelleme: 09.08.2015 - 15:15
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, İstanbul 3. Havalimanı'na erişimi sağlayacak, kentin trafik sorununun çözümüne katkıda bulunacak Gayrettepe-3. Havalimanı metro hattının proje çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Bakan Bilgin, yaptığı açıklamada, İstanbul 3. Havalimanı'na kolay erişimi sağlamak, İstanbul trafiğine nefes aldırmak ve şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Bakanlık tarafından yapımı üstlenilen Gayrettepe-3.Havalimanı metro hattının etüd-proje yapımı ihalesine çıkıldığını ifade ederek, ihalenin 27 Temmuz'da sonuçlandığını söyledi.

'Hızlı metro ile Gayrettepe-3. Havalimanı arası 26 dakika'

Projenin 3. Havalimanına ulaşım için çok önemli bir adım olduğunu vurgulayan Bilgin, 'Bu raylı sistem 3. Havalimanına hızlı erişimi sağlayan, şehrin merkezi noktalarından çok kısa sürelerde havalimanına İstanbulluları

ulaştıran bir proje olacak' dedi.

Gayrettepe-3. Havalimanı hattının yaklaşık 33 kilometre uzunluğunda olacağını belirten Bilgin, iki nokta arasında ulaşımın 26 dakikada sağlanacağını kaydetti.

'3. Havalimanı her yere yakınlaşacak'

Söz konusu hatta saatte 120 kilometre hıza ulaşan hızlı metro araçlarının kullanılacağını bildiren Bilgin, 3. Havalimanı-Gayrettepe metro hattının, tamamlandığında İstanbul'daki diğer metro hatlarıyla da entegre olacağını ve İstanbul'un hem Avrupa hem de Asya yakasından 3. Havalimanına çok kısa sürede ulaşılacağını dile getirdi. Etüd-proje yapımı işinin en fazla 1 yıl içinde bitirilmesi, 2016'da da söz konusu hattın yapım ihalesine çıkılması planlanıyor.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yaşar Snn

Ulan ağaçlarrrrrrr,ağaçlar. Yerin altındaki ağaçları kesecekler,köklerini kesecekler.Durmayın eyleme gidin,yakın yıkın ortalığı. Ama size rağmen metro yapıld... Devamını Gör

Yaşar Snn

Alın üslubunu siktiğim orospu çocuğuna bak milletin anasına sövüyor. İnşaatın temeline gömsünler ananı iyi mi amınakoyduğum komünisti..

Tolgahan Hasanoğlu

Beykoz zaten orospu çocuğudur sakın oraya hiçbişey yapmayın biz el arabasıyla gidip gelelim

aziz başgan.

aynen. o çengelköy trafiğinin de amk. üsküdardan beykoza yapamadılar şu metrodan.

cnsfrd

şimdi gelsin yeni rantlar,orman talanları. yukardaki parça da kentleşmeyle tam kopacak Istranca dizisinden. aynı Aydos gibi bi ada kalır.