Pakistan'daki Günlük Yaşamın Sanılandan Daha Farklı Olduğunu Gösteren 28 Fotoğraf

 > 
75PAYLAŞIM

Batılı ülkelerde yaşayan herhangi bir vatandaşın gözünde Ortadoğu algısı genellikle aynıdır. İçe kapanık bir sosyal hayat, baskıcı din unsurları tarafından kısıtlanmış bir toplum ve savaşlar... Haklı oldukları noktalar olsa da, batı dünyasına yansıtılan Ortadoğu algısı, medyanın onlara gösterdikleriyle sınırlıdır. Pakistan'da yanlış algılarla biçimlendirilmiş ülkelerden birisi olarak göze çarpıyor. 66 yıllık bağımsızlık geçmişinin yarısından çoğunu askeri yönetimler altında geçirseler de, hem siyasi alanda hem de toplumsal alanda çağdaşlaşma adımlarını atabilen iradeye sahip ülkelerden birisidir Pakistan. Bu içerikte de, iyi kötü birçok noktasıyla Pakistan'da hayatın aslında nasıl olduğunu, ülkeye karşı ekstra bir sempatisi olan fotoğrafçı Aaron Huey'in de gözlemleriyle aktarmaya çalışacağız.

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/gabrielsanchez/a...

1. Aaron Huey, dünyanın birçok ülkesinde yaşanmış güzellikleri ya da çatışmaları fotoğraflayıp sunan ünlü bir fotoğrafçıdır.

2. Huey, yaptığı Pakistan gezisi boyunca ülkenin günlük yaşamı ve kültürü hakkında farklı bir bakış açısı yakalayarak bunları yansıtmış.

3. 

4. Huey, 'Pakistan birçok anıyla beni büyüledi. Ancak Pakistan ile ilgili asıl gerçek, Amerikalıların medyada gösterdiğinden çok daha kompleks bir yapıda.'

5. 'Benim hatıralarımdaki Pakistan sahilleri, travestileri, gece boyunca süren dans partileri, moda şovları, yat kulüpleri ve Pakistan MTV'si ile dolu.'

6. 

7. 

8. 

9. 

10. Duvarlarda hala 2007 yılında seçim kampanyaları sırasında bombalı bir saldırı sonucu öldürülen Benazir Butto'nun fotoğrafları var.

11. Butto, ülkenin ilk kadın başbakanıydı.

12. 

13. 

14. 

15. Ülkede sosyal hayat da sanılanın aksine çok daha hareketli. Ülkede alkol tüketimi yasak olsa da, bazı otellerde pasaportlarını gösteren turistlerin alkol alabildikleri söyleniyor.

16. Tabi ki çok rahat yaşanmasa da, insanların cinsel tercihlerine saygı duyulan yerler mevcut

Enteresan bir durum olarak da, sokaklarda el ele gezen erkekler de mevcutmuş.

17. 

18. 

19. 

20. Bugün ise Navaz Şerif 14 sene sonra ülkenin yeniden başbakanı oldu.

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendobushido

Bizimde bir zamanlar MTVmiz vardı :(

senem_a

Uzak doğuda Türkiyeyi bile Arabistan sanıyorlar. Kore'de adamın teki "istersen elinle yiyebilirsin" dedi elimdeki kaşıkla az daha adamı boğuyordum. Ben arap değilim diyebildim sinirden..

Görüş Bildir