Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

25 Yıl Boyunca Elleriyle Kazdığı Mağarayı İnanılmaz Bir Sanat Eserine Dönüştüren Adam

 > 
14bPAYLAŞIM

Kendi kendini eğitmiş olan sanatkar Ra Paulette, hayatının son 25 yılını New Mexico Eyaleti'ndeki dağlık bir alanda bulduğu bir mağarayı kazarak harcadı. 67 yaşındaki bu adam, normal kazı çalışmalarında kullanılan aletleri ve makineleri kullanmıyor. Yalnızca küçük el aletleri ve çoğu zaman hiçbir şey kullanmadan sadece elleriyle kazı çalışmalarını yürütüyor. Peki ortaya ne mi çıktı? İşte o inanılmaz mağaradan görüntüler;

Kaynak: http://news.distractify.com/pinar/ra-pau...

1. Ra Paulette'nin elleriyle kazdığı mağaranın duvarları, bir müzenin sanat eserleriyle dolu duvarlarını andırıyor adeta.

2. 

3. 

4. Hayatının neredeyse yarısını bu işe harcayan sanatkarın elleriyle yarattığı bu mağara görenleri hayrete düşürüyor.

5. 

6. 

7. Bu çalışmayı yaparken en büyük ilham kaynağının doğa olduğunu söyleyen Paulette, yarattığı onlarda küçük mağaraların her birinde farklı bir tema belirlemeye özen göstermiş.

8. 

9. 

10. Mağaranın içerisinde 12 metreye yüksekliğe kadar ulaşabilen kolonlar bulunuyor.

11. 

12. 

13. 

14. Kolonların tepelerinde içeri vuran ışıklar, mağaranın içerisinde bulunan kişiye hem yer altında olduğunu hatırlatıyor, hem de 'yaşama dönme' arzusunu tetikleyerek sıradışı bir sıkışmışlık hissi yaratıyor.

15. 

16. İnanması güç fakat bu adam yalnızca ellerini kullanarak yaratmış bu harika mağarayı.

17. 

18. 

Paulette'nin mağarası uzun yıllar boyunca herkesten bir sır gibi saklandı, fakat film yapımcısı Jeffrey Karoff bu mağaranın varlığından haberdar olunca Paulette ile görüştü ve bu inanılmaz mağara hakkında bir belgesel hazırlandı:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sturmgeist

25 yıl koca 25 yıl.

dovakhiin

mübarek dwarf gibi amk.

1sosyolog

25 yıl dile kolay, ortaya çıkan eser muazzam :)

culog

Adam mağaraya sanat yapmış.Bizimkiler halen bir düz duvara tırmanma telaşında. :D

kendobushido

Süper mekan yapmış bravo doğrusu

Görüş Bildir