Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

24 Fotoğrafıyla En Tehlikeli Zamanlarında Harlem'de Yaşayanların Bir Günü

 > 
33PAYLAŞIM

1970'lerin ortasında Harlem'in adı daha da farklı şekilde duyulmaya başladı. Tehlikeyle, korkuyla ve beyazların içeri girememesiyle anılmaya başlanan Harlem'de sistem değişmişti çünkü. Siyahiler o dönemde değiştirilen ekonomik sistemin acısını en çok çekenlerdendi çünkü üretim sektöründe çalışanların yerini hizmet sektörü ve beyaz yakalı işçilerin almasıyla bir çok fabrika ve imalathanede çalışan siyahiler işsizliğe doğru giden bir yola girdiler. Siyah işgücünün işsizlik oranı oldukça yükseldi, bunun getirisi de fazlasıyla artan suç oranı oldu.

Parası olanlar şehirden kaçıp gitti fakat bu sırada Harlem'de hayat devam ediyordu. 1970'lerde sıradan bir gün geçiren Harlemliler;

Kaynak: http://mashable.com/2015/02/10/harlem-19...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deli-sabit

Ne sanmıştınız? Ebediyyen Kunta Kinte olarak kalacaklarını mı? Beyazlarla aynı otobüse binemeyen, aynı okula giremeyen bir halkın direnişinin simgesidir Harlem...

Gizli Kullanıcı

Diyarbakır- Bağlar, ülkenin Harlem'i...

simi_simim

Sanki bu dünyaya ait değilmiş gibi, ütopik

barisylmz

varoşlar :D

mahmutbornova

İlk foto Sanandreas'taki berber :D

Görüş Bildir