2020 Yılı Güzellik Algımızı Değiştiriyor! Büyüleyici Görüntüleriyle Kapak Fotoğraflarını Süsleyen 11 Model

410PAYLAŞIM

Tek bir kalıba girmekten sıyrılalım artık.

Sophia Hadjipanteli

www.instagram.com

İlk başta birçok insan kaşlarına bakıp gülse de Sophia, Londra Moda Haftasına katılmayı, başarılı bir Instagram hesabı yönetmeyi ve bir moda ikonu olmayı başardı.

👇

www.instagram.com

Harnaam Kaur

www.instagram.com

İngiliz aktivist Harnaam Kaur, polikistik over sendromundan muzdarip. Bu hastalık yüzünden ise sakalları çıkıyor ancak Harnaam bu durumu saklamak veya utanmak yerine kapak kızı olmayı tercih etmiş. Böylece, tüm kadınlara alışılagelmişin dışında bir özellikleri olsa da çok güzel ve başarılı olabileceklerinin kanıtını sunuyor.

👇

www.instagram.com

Munroe Bergdorf

www.instagram.com

Munroe transgender model, aktivist ve DJ. Munroe, L’Oréal'in reklam kampanyasında bulundu ve 'Dazed' ve 'Vanity Fair' dergilerinin fotoğraf çekimlerine katıldı.

👇

www.instagram.com

Chidera Eggerue

www.instagram.com

Chidera, '#SaggyBoobsMatter' hareketini başlattıktan sonra tanınır hale geldi. Aktivist, internette tanınan ve meme şekilleri farklı olan kadınlardan, memelerini paylaşmalarını istedi. Kalıplaşmış güzellik algılarından sıkıldığı için bu hareketi başlatmış.

👇

www.instagram.com

Stephanie Yeboah

www.instagram.com

Stephanie güzellik algısı hakkında bir kitap çıkarma yolunda olan, 30 yaşında büyük beden bir model. Giyinip süslenerek, abartılı fotoğraflarını Instagram hesabında paylaşmayı sevdiğini söylüyor.

👇

www.instagram.com

Jeyza Gary

www.instagram.com

Jeyza her 2 haftada bir tüm derisinin değişmesine neden olan, lamellar iktiyozis hastalığından muzdarip. Ancak bu durum Jeyza'yı üzmüyor çünkü kendisi bu durumu yaşayan ilk model.

👇

www.instagram.com

Kate Piper

www.instagram.com

Eski sevgilisinin, yüzüne asit fırlatması sonucu Kate'in yüzünde kalıcı hasarlar oluşmuş. Bir süre komada kaldıktan sonra tüm hikayesini dünyaya anlatmak istemiş. Şimdi ise şiddet ile mücadele eden bir aktivist ve görünüşünden asla utanç duymuyor.

👇

www.instagram.com

Amber Jean Rowan

www.instagram.com

Saçkıran teşhisi konulduğunda, Amber 15 yaşındaymış. 16 yaşına gelene kadar tüm saçları dökülmüş ve peruk takmaya başlamış. Sonradan görünüşünü ve bu durumu kabullenmeye karar vermiş.

👇

www.instagram.com

Michelle Elman

www.instagram.com

Michelle, 20 yaşına gelene kadar yaşadığı beyin tümörü ve bağırsak hastalığını nasıl yendiğini 'Scarred Not Scaredadlı bloğunda paylaşıyor. Kendi gibi zor dönemlerden geçen insanlara ilham ve destek oluyor.

👇

www.instagram.com

Nabela Noor

www.instagram.com

Nabela çatlakları ve kıvrımlarıyla mutlu bir kadın. 1.3 milyon kişinin takip ettiği Instagram hesabında ise insanlara kendilerini sevmeleri gerektiğini ve kendi yarattığı güzellik algısını gösteriyor.

👇

www.instagram.com

Hani Sidow

www.instagram.com

Hani, başörtülü bir model. 5 yıldan fazla bir süredir, Instagram'da kendi fotoğraflarını paylaşıyor ve insanlara hiçbir durumun engel olmadığını göstermek istiyor.

👇

www.instagram.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kakaolukek

Ayrıca şişmanlık ve doğa dışı aşırı kalın tek kaş güzel olamaz. "Güzel" kavramı milyonlarca yıldır ilkel içgüdülerimize döllenecek sağlıklı eş bulmak için işlenmiş bir şeydir. Ufak oynamalar olabilirse de büyük oranda evrenseldir. Aşırı kilo güzel değildir, aşırı zayıflık güzel değildir, aşırı kıl güzel değildir ve moda dergilerinin üstüne basa basa "güzel" demesi bu durumu değiştirmez. Güzel olmamasından öte sağlıksızdır bunlar. Aşırı kıllı bir kadının hormon sorunu vardır mesela. Özellikle kilo çok önemli, çünkü ideal olmayan kilo her organı etkiler. Bu sorunlardan muzdarip kadınların ne dışlanıp ötekileştirilmeye, ne de "sen güzelsin" diye pışpışlanmaya ihtiyacı var. Doğru diyet programıyla, gerekirse psikoterapiyle sağlıklı kiloya ulaşmamız/bu kiloyu korumamız gerek.

kakaolukek

Kapitalizm önce güzellik kalıpları dayatır, sonra da o kalıpları kırman gerektiğini yine dayatır. Hep kapitalizm kazanır. Ayrıca kapalı manken çok alakasız olmuş, tesettür ile modellik %100 zıt şeyler, birinin mantığı gizlenmek diğeri görünmek. Bu ikiyüzlülüğü "hiçbir şey size engel olamaz" gibi süslü bir sloganla satmak da tam kapitalizmlik. Sen o örtüyü takıyorsan zaten bazı şeylere - halka açık makyaja, güzelliğini göstermeye - engel olmasını kabul etmişsindir.

deli-bilge

Bir sürü 'insan' gördüm. Kendiliğini yitirmemiş. Sokaklar bu içerikteki insanlarla dolu ve maalesef çok azı kapak kadını olabiliyor. Çirkin kimse yok; yoktur. Yüze, boya, kiloya göre insanları güzel&çirkin diye ayıklamak anca ahmakların işi. İnsanı güzel veya çirkin yapan eylemleri..

ozikosan

kalıplara girmeyelim diyosunuz da, girmek istemediğiniz o kalıp "güzellik" mi acaba. hayır anlamadığım çirkin olmak ayıp bişey mi. ben çirkinim ve umursamıyorum. niye güzelliği, çirkinliği de içine alacak şekilde genişletmeye çalışıyosunuz ki. çirkin çirkindir o kadar. herkes güzel olsa güzellik diye bişeyden söz edilemez zaten.

badcatsero

1 ve 2 iğrenç... güzellik algısını yıkmakla bakımlı olmak arasında fark var..

Görüş Bildir