Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2015 Yılına Adana'nın Damga Vurduğunun 14 Kanıtı

 > 
74bPAYLAŞIM

Bir seneyi daha geride bırakmak üzereyiz. Yılbaşına günler kala artık birçok konuda yılın enleri listeleri oluşturuldu. Ülkemizde ise şüphesiz Adana, seneye damga vurdu. 

Adana'da Ne Var? sayfasının katkılarıyla hazırladığımız 14 maddede bu senenin Adana senesi olduğunun delaletleri sizlerle.

1. Bombaya Tekme Atan Çocuk

Yaz aylarında bir temizlik işçisi abimizin tren garı önünde yaptığı hareket, aynı il içinde ikinci kez tekrarlandı. Neyse ki yine bir patlama olmadı...

Video

2. 2017'ye Giren Şehir

Bir inşaat firmasının şehrin billboard'larına "Hoşgeldin 2017" yazılı reklamlar vermesi, hem şehirde hem Twitter'da yılbaşına girmeden önceki son bomba oldu. #Adana2017yeGiriyor hashtag'i ülke gündemine oturmayı başardı.

3. Gülek Boğaz Manzaralı Fotoğraflar

Bir anda tüm Adanalıların yaptığı eylem haline gelen fotoğrafın aslı bambaşka... Bilenler bilir.

4. Dünyanın En Dürüst Dilencisi

"Dilenmek çok güzel... Boya boya, ayakkabı boyayarak para mı kazanılır?" sözleriyle adeta rahatlıktan kırılan bu abimizi tebrik mi etsek, kızsak mı bilemedik. Epey güldük, orası kesin.

Video

5. Asfaltta Yumurta Pişirmek vs Pişirmemek

Yazın sıcaklarıyla da ünlü olan şehirde 3 kafadar bir olup, asfaltın ısısıyla yumurta pişirmeyi başardılar.

Video

6. Bir Başkadır Benim Keleşim

Kalaşnikof silahla yatıp kalkan engelli vatandaşın cümleleri yine tüm gözleri malum şehre çevirdi...

Video

7. Güneşe Ateş Açarlardı Sert Adamlardı

"miş gibi" yapan bir haber sitesinin paylaştığı komikli haber, bir anda ülkeyi ikiye böldü. Bir kısım mevzuyu bilirken bir kısım ise bunun gerçekten gerçek olduğunu düşündü.

Söz konusu Adana olunca...

8. Siyasette Giderin Başkenti

7 Haziran sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geleceği gün, Adana MHP başkanlığı tarafından tam da havalimanının çıkışına astırılan bu afiş, epey sükse yaratmıştı.

9. Yağmur Dansı

Sıcaklardan sonra gelen yağmuru adeta kutlamalarla karşılayan bir şehir düşünün... Evet canlarım...

Video

10. Aşkı Heves Olmayanların Şehri

Sevdiği kız uğruna insanların canını hiçe sayıp aylarca hastanede sahte stajer olarak çalışan genci unutmak mümkün değil.

11. Dünya Rakı Festivali

İsmi defalarca değişse de, gericiler tarafından saldırı girişiminde bulunulsa da, Adana'da yıllardır süren geleneğinden vazgeçmedi ve tüm şehir sabaha kadar kebap yiyerek rakısını içti...

Video

12. Paramı Vermezsen Gülüm Yakarım ATM'leri

2 yıldır borcu olduğundan dolayı maaşına banka tarafından el konulan adam, bankayı ateşe verdi. Banka yanarken ise Adanalılar ATM'deki işlerine devam ediyorlardı.

13. Bu Şehir Bomba Gülüm

Youtube'a bile Adana yazınca ilk gelen, gurbetteki Adanalıları zora sokan ve espri konusu yapan video... Diyecek söz yok.

Video

14. Zirve

Kim ne derse desin, bu sene olan en tatlı olay kesinlikle buydu. 4 kere dayıya sormamızı, işimizi sağlama almamızı ondan öğrendik. Siz siz olun, okumayı bilmeden Allah'ın Kur-an'ını satmayın...

Video

Bonus: Atatürk Portreli Kartoncu

3. Portakal Çiçeği Karnavalı sırasında, çöpten bulduğu bir Atatürk fotoğrafıyla korteje katılan genç arkadaşımız, Nisan ayında tüm şehrin ve ülkenin bildiği bir pozu verdiğinden belki de habersizdi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
safkdrsn

Hhahahhahah :)

goktug-h.

+Adana merkez patlıyor herkez -Adana merkez patlıyor herkez mi? +Geldikleri gibi giderler -Geldikleri gibi giderler mi?

noblesseraizel

Atatürk Resmini çöpe atan herifi merak ettim şimdi.

irem-ergeldi

adanada yaşadığım için çokk üzülüyorum yaa

umut_melekci

Abi ben başka ülkede yaşayamam ya

Görüş Bildir