Görüş Bildir

2 Yıla Kadar Hapsi İstenen İmamoğlu: 'Amaç Gündemi Alabora Etmek'

Haberler
> 2 Yıla Kadar Hapsi İstenen İmamoğlu: 'Amaç Gündemi Alabora Etmek'

İstanbul Büyükşehir Belediye  Başkanı Ekrem İmamoğlu dönemin Ordu Valisi Seddar Yavuz'a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada 2 yıla kadar hapsinin talep edilmesi için “Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dönemin Ordu Valisi’nin suç duyurusu üzerine açılan “hakaret” davasında açıklanan savcılık mütalaasıyla ilgili değerlendirmesini soran gazetecilere, şu yanıtı verdi:

“Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar. Bazı konularda gündem yaratılıyor, sonra bunlar buzluğa konuluyor. İstediği zaman buzluktan çıkartılıyor, istediği zaman gündemde parlatılıyor ve bunun üstünde tepinilmesi isteniyor. Ben, böyle yapmayacağım. Bu ülkenin gerçekten kronik, kritik sorunları var; en büyüğü yoksulluk. Sokakta yüzleşiyoruz. Ona çare bulmak istiyoruz. İnsanların umutlarını büyütmek istiyoruz. Genç insanların, liyakatli bir şekilde işe girmelerini sağlamak, umutla, bu ülkenin neresinde olursa olsun, adil bir ortamda bireyler olarak devletin bütün imkanlarından faydalandığı bir ortam var olsun istiyoruz. Bu sorunların çözümüyle mücadele ederken, burada yapılmaya çalışılan, alınmaya çalışılan kararlar üzerinden yorumda bulunmayacağım. Bizim gündemimiz yoksulluktur, fakirliktir. Umarım yargı, kalan süreçte en doğru kararı verir.”

Ne olmuştu?

Ordu’da, 23 Haziran 2019 tarihinde tekrarlanan İstanbul seçimleri öncesinde Karadeniz Bölgesi’nde mitingler düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 Haziran tarihinde İstanbul'a dönüş için gittiği Ordu-Giresun Havalimanı'nda ekibiyle VIP’ten geçerken tartışma yaşadı. Bu sırada dönemin Ordu eski Valisi Seddar Yavuz'a hakaret ettiği öne sürülen İmamoğlu hakkında dava açıldı.

Açılan davanın 6'ıncı duruşmasında esas hakkında mütalaasını açıklayan savcılık, İmamoğlu hakkında 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
143
46
21
19
18
10
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
pofudukpofyumak

Bu ülkede sadece 1 kişi ağzına geleni rahatlıkla söyleyebiliyor. ?

Erhan Demir

Eee ne var it demişse? Bu ülkenin cumhurbaşkanı çiftçiye esnafa ananı al git demiyor mu? Bence artık siyaset böyle küfürle hakaretle gidecek. Ön teker nerede... Devamını Gör

Bozkurt

Çektikleri kuyruk acısı kadar sene talep etmişler.