18 Yaşından Bu Yana Başarıdan Başarıya Koşan Girişimciden Motivasyonunuzu Canlı Tutacak Altın Gibi Tavsiyeler!

-
Abone ol

Deneyip yanılmak tecrübe kazandırsa da deneyip başarmak bir servet kazandırabilir, birinci elden başarıyı yakalamış girişimci Brian Wong iş hayatında karşımıza çıkabilecek tümsekleri bize şimdiden bildirmek için burada.

Daha 18 yaşında girişimcilik dünyasına atılan ve ilk günden bu yana başarıyı elinden bırakmayan Wong'u tanıyor musunuz?

Kendisi mobil oyunların insanlar üzerinden nasıl bağımlılık yarattığını kendisine sorarak başladı.

İnceledi, hatta ince eledi ve sık dokudu. Sonunda kendi firması olan Kiip'i kurarak oyunlara yerleştirilen reklamlarda daha iyi bir iletişim kurulabileceğini ispatladı. Sıfırdan yükselttiği bu fikirle şirketi yılda yüz milyona yakın gelir elde ediyor.

Kırdığınız rekorların sizi gerçek ödüllerle buluşturduğu o oyunları biliyor musunuz? İşte bu fikir Kiip'in eseri.

Ve sadece mobil dünyayla da yetinmeyerek ileride reklam sektörünü kökünden değiştireceği düşünülen Wong bu yolda edindiği deneyimleri paylaşmaktan çekinmiyor.

Henüz 27 yaşında olmasına rağmen milyonları yöneten Wong'a göre öncelikle başarı tanımında bir netliğe gitmek gerekiyor.

Tüm başarıyı paraya endekslemenin bir anlamı yok zira var olan tüm paraya sahip olsanız bile doğru insanlarla doğru yerlerde ve doğru şekilde karşılaşma imkanınız yoksa, doğru kararları vermeniz şansa bağlıysa bu başarı anlamına gelmez.

Wong'un başarı tanımı tamı tamına şöyle:

Başarılı olmak istediğiniz şeyi, istediğiniz zaman yapabilme özgürlüğünüzden ibarettir. Para ancak bunun çok küçük bir parçası olabilir.

Bu yüzden fikirlerin başarıya ulaşmasına dair onun görüşleri milyonlar kazanmaktan ziyade mutluluk arayışımız için ihtiyacımız olan durakta inebilmek.

Gelelim başarısızlıktan kaçınmak için yapılacak basit ama etkili o şeylere.

78.media.tumblr.com

Bir sahil kenarında bomboş oturmakla önceki günlerde yaptıklarınızı zihninizde marine etmek arasında bir fark var. Örneğin hafta boyunca toplantılarda, fikir üretme süreçlerinde aldığınız ufak tefek notları hatırlayıp hepsini zihinde gerekli klasörlere yerleştirmek için ihtiyaç olan şey, sadece zaman. 

Nasıl yani?

Wong şöyle anlatıyor: "Bir hafta boyunca takım arkadaşlarımla onlarca toplantı yaptığımız, tartışmalar yürüttüğümüz zaman bunları sindirebilmek için kendime özel bir zaman ayırırım."

Yani sırf düşünceleriyle baş başa kalabilmek için ufak yolculuklar yaptığı ya da dijital hiçbir aygıta dokunmadan kendini dinlediği zamanlar yaratmaya özen gösteriyor, bunu da şiddetle öneriyor.

Bu basit gibi görünen fikir sindirme işlemi onun için çok önemli.

Duraklamanın önemine vurgu yaptıktan sonra her şeyi halletmeye çalıştığımız o koşuşturma günlerine de dikkat çekiyor.

Yapmanız gereken onlarca şey var ve hepsini art arda gerçekleştirmeniz gerekiyorsa bu günün ardından sadece istediğiniz, sizi mutlu edecek aktiviteler için bir tam gün ayırın. Haftada bir olması şart değil, sadece böyle bir günü uzun vadede alışkanlık olarak takviminizde bulundurmanız gerek.

Bu tip bir alanınız olmazsa motivasyonunuzu yüksekte tutmanızın imkanı yok!

Sadece sıkı çalışmak, sınırlarımızı zorlamak bizi başarıya ulaştırmaz, aksine ulaşmamıza ramak kalan o başarıdan her an uzaklaşabiliriz. Heyecanı diri tutup, kıvılcımı tazelemek için sıkı çalışmadığımız günlerin sayısını da azımsanamayacak seviyede tutmamız gerekiyor, Wong'a göre.

Ve son olarak, bizler sendelediğimizde yanımızda duracak kişilere gereken değerin biraz daha fazlasını vermemizi salık veriyor.

Çünkü bazı krizler varoluşsal sorunlarla ortaya çıksa da bazıları yakınlarımız olmadan içinden çıkamayacağımız soruları barındırabilir. 

Kendimizi sorguladığımız anlarda ihtiyacımız olan insanlar bizim en önemli sermayemiz!

Dünyanın en büyük firmalarının çalışmak için sıraya girdiği Kiip'in kurucusu Brian Wong bunları söylüyor.

Başarı yolunda motivasyonumuzu yitirmemek için bu tecrübelere kulak vermemiz gerekiyor, siz bu genç girişimciye hak veriyor musunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

olmayan bir fikri hayata geçirip arkasında durursan başarılı olursun bu kadar basit uzun uzun yazmaya gerek yok

selimkazak

1 adet Cenk Durmazhell gördüm ...

osman-sarisakal1

Burada Çok Güzel Motivasyon Tabloları Var İster Alın İster Bakın Ama Motivasyon Tazeleyici Olarak 1 Numara.

Görüş Bildir