18 Yaşındaki Gencin Bu İsyanı Yüreğinize Dokunacak: 'Kendi Vatanımdan Sevilmediğim İçin Gitmek İstiyorum'

 > 
8PAYLAŞIM

Bir sokak röportajında konuşan 18 yaşındaki gencin isyanı sosyal medyada gündem oldu.

YouTube'daki Tüylü Mikrofon kanalına konuşan geç şunları söyledi:

"Bana yapılmayan her şeyin başka gençlere yapıldığını görüyorum. Bir ülkenin evlatlarını bu kadar sevmediğini ilk defa bu ülkede görüyorum. Ben sağlık meslek lisesini bitirdim. Sağlık bakım teknisyeni olarak mezun oldum. Kadro yok. KPSS puanıyla işe alım yok. Hastanelere gidiyoruz, "Biz SBT kadrosuyla çalıştırmıyoruz" diyorlar. O zaman biz niye bu liseyi bitirdik? Biz bu işten ne anladık.

"Oğullarınızın bitmeyen servetleri, gemileri var"

18 yaşındayım. Bak bu da cebimdeki para. 20 lira. Bu benim haftalık harçlığım. Benim babamın verebildiği harçlık bu. Bir tane ev kredisine girdi. 10 yıl onu ödeyecek ve şu an o evinde bile oturmuyoruz. Bizden büyük insanlar diyorlar ki, "Biz tüp kuyruğuna giriyorduk". Yeter artık ya. Sürekli bunu söylüyorsunuz. Bugün 20 lirayla bir tane tişört alamazsınız. Bu lisede giydiğim, okulun üniforması. Başka bir şey yok çünkü. Ben babama nasıl diyeyim o kadar borcun içindeyken "Baba benim tişörte ihtiyacım var" diye. Bu hale getirdiniz. Yazıklar olsun. Oğullarınız yurt dışında okuyor. Bitmeyen servetleri, gemileri var. Benim babamdan kalacak bir tane ev var. Başka hiçbir şeyimiz yok. 

"Kendi vatanımdan gitmek istiyorum"

Biz burada yaşamaya devam edecek miyiz sanıyorsunuz. Almanca kursuna gidiyorum. Niye? Kendi vatanımda sevilmediğim için gitmek istiyorum. Beni seviyorlar mı sence abi? Seviyorlarsa Suriyeliyi seviyorlar, Katarlıyı seviyorlar. Seviyorlarsa onun cebinde para koyabilecekleri seviyorlar. __18 yaşındayım, kafelerde garsonluk yapıyorum. Babam bana haftalık 20 lira veriyor. Utanın, yazıklar olsun."

Bu isyan sosyal medyada çok konuşuldu 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir