14 Yaşındaki Çocuğu Kaçırıp, Cinsel İstismarda Bulunan Şahıstan Skandal İfade: 'Devletten Şefkat Bekliyorum'

-
Abone ol

2016 yılında Antalya'da yaşayan 38 yaşındaki Etem Öztürk isimli şahıs, 14 yaşındaki bir çocuğa evlenme vaadiyle kaçırarak cinsel istismarda bulundu.Tutuksuz yargılanan ve 'devletin şefkatli yüzünü göstermesini bekliyorum' diyen şahıs 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Aralık 2016’da iddiaya göre o tarihte 14 yaşında olan S.Ö’yü babasının evinden kaçırarak kendi evinde cinsel istismarda bulundu.

Önce tutuklandı, sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

S.Ö.'nün ailesi olayın ortaya çıkması üzerine şikayetçi oldu. Geçen yıl ocak ayında ’çocuğa nitelikli cinsel istismar’ ve ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamalarıyla tutuklanan Etem Öztürk, mayıs ayında tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Doğan Haber Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre dava sürerken eşinden boşanan Etem Öztürk, S.Ö. ile nişanlandı.

İstismarcıdan skandal ifadeler: 'Devletin şefkatli yüzünü göstermesini bekliyorum.'

Manavgat 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına S.Ö., annesi K.Ö. ile babası Y.Ö., tutuksuz sanık Etem Öztürk ile avukatları ve yakınları katıldı. Duruşmada ifade veren sanık Etem Öztürk, mağduru evlenmek amacıyla kaçırdığını savunarak, "S.Ö. bana 19 yaşında olduğunu söyledi. Yaşının küçük olduğunu bilmiyordum. Nişanlandık. Devletin şefkatli yüzünü göstermesini bekliyorum" dedi.

Daha önce de istismar dosyası olduğu ortaya çıktı.

Sanık Etem Öztürk’ün geçen şubat ayında bir internet sitesinin başlattığı ’tecavüze idam istiyoruz’ imza kampanyasına destek verdiği ve sosyal medya hesabından "Çocuk istismarına tecavüze hayır" şeklinde paylaşımlar yaptığı da ortaya çıktı. Ayrıca sanık Etem Öztürk hakkında daha önce de cinsel istismar dosyasının olduğu belirtildi.

Anne sorulara geç yanıt verdi.

Duruşmada S.Ö.’nün annesi K.Ö. mahkeme başkanının "Sanık evinize kaç kere geldi?" sorusuna şaşırarak ve bir süre düşünerek, "4-5 defa geldi" diye cevap verdi. Mahkeme başkanı "Hiç S.Ö. hakkında konuştunuz mu, okulunu sordu mu?" sorusuna ise anne K.Ö., uzun süren sessizliğin ve başkanın uyarısının ardından "Hiç konuşmadık. Şikayetçi değilim" dedi. Mahkeme başkanı, anne K.Ö.’nün sorulan sorulara uzun süre bekleyerek ve uyarı üzerine cevap verdiğini tutanağa geçirtti. Baba Y.Ö. de sanıktan şikayetçi olmadıklarını söyledi.

Öte yandan S.Ö. ise "Ben onu çok sevdim. Beni kaçırmasını söyledim. Yaşımın 19 olduğunu söyledim. Benim rızamla oldu" diye ifade verdi.

'Çocuğa nitelikli cinsel istismarda bulunmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’ suçlarından mahkum edildi.

Verilen aranın ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti, sanık Etem Öztürk’e itiraz hakkı açık olmak üzere ’çocuğa nitelikli cinsel istismarda bulunmak’ suçundan 13 yıl 4 ay, ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan ise 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 15 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Suçun katalog suçlardan olması ve cezanın süresini dikkate alan mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan Etem Öztürk’ün hükmen tutuklanmasını kararlaştırdı. Duruşma salonunda polis tarafından gözaltına alınan Etem Öztürk, işlemlerinin yapılmasının ardından cezaevine götürüldü.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir