Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

13 Maddede Birileri Yine Düğmeye Bastı Adamcıkları

-

Yurdum insanı komplo teorilerini sever. Bir olay olduğunda o olayın asla öylesine olduğuna inanmaz, arkasında başka kişiler farklı niyetler arar. Dünyada yaşanan her olay şeytani bir amaca yöneliktir ama tüm dünya aptaldır ve bir tek bizim komplo teorisyeni bireyimiz akıllıdır.

Yıl 1908, Yer Cenevre

Tüm kötülüklerin sebebi olan büyük güçler ve dünyayı yöneten aileler Cenevre'de çok gizli bir toplantı düzenlemişlerdi. Gündem yaklaşan Dünya Savaşı öncesi gıda stoklarını ellerinde bulundurarak her şeyden olduğu gibi bu işten de karlı çıkmaktı.

Gizli toplantı bu binada yapıldı.

Toplantı o kadar gizliydi ki, öfff. Bu kadar olur. Toplantı öncesi üyeler şeytana hizmet ettiklerini göstermek için kendilerini kanıtlamalılardı. Dünyayı yöneten ailelerden Bobschield ailesinin reisi kötülüğe hizmet ettiğini ispatlamak için anasına babasına isyan etti. Diğer büyük aile de şeytana hizmet ettiğini göstermek için ekmek kırıntısı üzerinde tepindi.

Gizli toplantıda önemli ve şeytani kararlar alındı.

Gıda stoğu bu dünyayı yöneten ailelerin konsorsiyumunda toplandı. Savaşı kazanca çevireceklerdi.

Toplantıya bir aile de Türkiye'den katıldı.

Pinkermann ailesi tipik bir aile gibi görünebilir. Bu sizi yanıltmasın. Zamanla halkın içine karışmış bir aile. Soyları 12. yy'da İspanya'dan Motorlu Taşıtları Vergisini ödemedikleri için kovulan Vizigot kavmine dayanıyor.

Tüm gıda sektörünü ele geçirmişlerdi.

Poğaçaların standart hale getirilmesi kararı da bu toplantıda alındı. Sade poğaçalar yuvarlak, peynirli poğaçalar yassı, kaşarlı poğaçalar ise susamlı üretilecekti. Gıda karteli her şeyi tekeline almıştı.

Bu kurala itiraz eden bir fırıncı vardı.

İsviçreli pastane ustası Chesney Baker (Fırıncı) sade poğaçaları yassı yaptıktan tam on bir gün sonra gizemli bir şekilde hayatını kaybetti. Ölüm nedeni hala daha ortaya çıkmadı.

Bu toplantıyı ölümsüzleştirmek isteyen bu zengin aileler toplantıda yedikleri böreğe puf böreği ismini koydular.

P, Pinkermann ailesi, U, Ulvith ailesi, F ise Fortart ailesinin soy isimlerinin baş harfinden oluşan bu böreği milletçe yiyoruz ve hiç sorgulamıyoruz. Büyük oyunun farkında mısınız?

1. Komplo teorisi adamcıkları bu tip uydurma hikayelere şıp diye inanır.

2. Ülkemiz üzerinde çoooook büyük oyunlar oynanmaktadır.

3. Hep kendilerine komplo kurulur.

4. Sayıların gizemine inanırlar.

OECD ülkeleri içinde en başarısız matematik puanlarını yapan ülkelerden biri olsak da sayılara verdiğimiz önem inanılmazdır. Mesela 16 sayısından Obama'nın aslında Bursalı olduğuna dair teoriler bile üretebilirler.

5. Herkes kendisine düşmandır.

Herkesten içten içe nefret eder ama herkesin kendisine düşman olmasından yakınır.

6. Tarihteki her şahsın illa bizimle bir ilişkisi olmuştur.

Çünkü herkes bizimle uğraşıyor. Başka işleri yok.

7. Aile köklerini araştırmaya bayılırlar.

Şecereye, soya sopa bakmak önemlidir. İlla dünyayı yöneten, o kötü, pis ailelerle bağlantıları vardır.

8. Her yerde gizli mesaj ararlar.

"Tersten yazdım ne oldu? Leblebi. Leblebi nerenin sembolü? Çorum. Çorum'un plaka numarası kaç? 19. 19. Yüzyıl'da ne oldu?..."

9. Herkes bizi kıskanır.

Kim olursa olsun.

10. Olayların arkasında tek bir odak yoktur.

-Onun arkasında kim var?

-Amarika

-Onun arkasında kim var?

-İsrayil

-Peki onun da arkasında kim var?

11. Başarılı insanların arkasında hep şer odakları vardır.

Kendisi tek başına bir yerlere gelemeyeceğini düşündüğünden başarılı kişileri de kendisi gibi zanneder.

12. Kendilerinin hiçbir zaman suçu yoktur.

İyi şeyleri kendilerine mal ederken kötü şeyleri taca atarlar.

13. Birileri illa düğmeye basar.

Sanki bir düğme vardır. Tek tuşla her yeri birbirine katar. Çünkü en güçlü, en süper her şeyin eni onlardır. Bir rahat bıraksalar ülke uçacaktır ama kimse izin vermez.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
m.-dursun

akp nin beslendiği komplo teorilerinden bahsetmiş. dünya tayyipe karşı algısı oluşturarak daha çok sempatizan kazanma, sandıkta oyu garantileme oyunları bunlar. bu sayede bütün kötü şeyleri "dış mihraklara" iyi şeyleride tayyibe mal edebiliyorlar. ve buna inanıyorlar.

constark

ülkedeki olaylar binbir çeşit terör örgütleri patlamalar düşen füzeler yolunda gitmeyen şeyler neyse çok takmamak düşünmemek lazım koy götüne rahvan gitsin haklısın normal şeyler bunlar.

codebender

kim nerede normalleştiriyor? öyle bir söylem mi var galeride?

mihail-ivanovic-kutuzov

Memlekette hangi partiyi sorsan arkasında hep Amerika var , Alayı Amerikan projesi :) bi BTP değil. Oyumu Haydar Başa Basıcam

kul-tegin

paronoyak bir halle tüm olaylara komplo teorileriyle bakmanın işi sulandırdıgını kabul ederim, bu durumun mizaha konu olmasını da anlarım ama medyatik bir vizörün tüm gerçekligi sunduguna, bunu etki eden veya etki etmek isteyen kimselerin olmadıgına inanmayı da bir o kadar ahmaklık oldugunu düşünürüm..

ayer50

Editör Horatio büyük adamsın. Umarım seni üzmez ve kırmazlar. Zİra üzerinde durduğun ve aktarmaya çalıştığın yanlış anlayışın, doğrusunu anlamamız galiba imkansız.

Görüş Bildir