Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

12 Madde ile Bir Türlü Kesinliğinden Emin Olamadığımız Eminem ve Mariah Carey Aşkı

-
Abone ol

2001 senesinde Mariah Carey'nin, o zaman üzerinde çalışmakta olduğu "Charmbracelet" albümünde Eminem ile düet yapmak istemesin ve tanışmaları sonucu ilişkileri başlamıştır. Eminem'in pek çok şarkısında da bahsettiği öz kızının annesi, "tek" ve çocukluk aşkı Kimberly Anne Scott (nam-ı değer Kim) ile tekrar ayrıldığı bir dönemin hemen ardından başlayan ilişki magazinden saklanmış ve çok uzun sürememiştir.

Not: Bu yazı "Muhtemelen Bir Ünlüye Yazıldığını Bilmediğiniz 13 Pop Şarkısı" adlı yazıdan ilham alınarak yazılmıştır.

1. 2002 | Eminem - Superman

Her şey Eminem'in dünya çapında yaklaşık 30 milyon, Amerika Birleşik Devletlerin'de ise 10 milyon satarak "Diamond Plak" alan "The Eminem Show" albümü piyasaya çıkmasıyla ortaya çıkmaya başlar. Bu albümde yer alan "Superman" şarkısı tamamen Mariah Carey'e yazılmıştır. 

Şarkıda 

"What You tryin' to be? 
My new wife?/
What you Mariah? 
Fly through twice" 

sözleri dikkat çekmiştir. Ayrıca Eminem'in aynı albümünde yer alan "When The Music Stops" şarkısında da Mariah Carey'nin adı geçer.

2. 2002 | Eminem, "Rolling Stones"a ilişkiyi doğruladı.

Başarılı albümünün ardından dergilere kapak olan Eminem, Rolling Stones dergisindeki röportajında Mariah Carey'le olan ilişkisini doğrulamış fakat insan olarak Mariah Carey'den haz etmediğini belirtmiştir. 

There's truth to that. But on the whole personal level, I'm not really feeling it. I just don't like her as a person." - Eminem, Rolling Stones,

3. 2002 | Mariah Carey İlişkiyi Redetti.

Mariah Carey, Maxim dergisine Eminem ile arasında hiçbir cinsel yakınlaşma olmadığını söylemiş, sonrasında ise CNN'de Larry King'e Eminem'le sadece 4 kere takıldığını ve telefonda konuştuğunu ve bunun çıkmak olarak tanımlandırılamayacağını söylemiştir.

"I hung out with him, I spoke to him on the phone. I think I was probably with him a total of four times. And I don't consider that dating somebody." - Mariah Carey, Larry King'e verdiği cevap.

4. 2002 | Mariah Carey - Clown

Mariah Carey o sene Aralık'ta çıkan "Charmbracelet" albümünün "Clown" şarkısında Eminem'den bahseder ve kendi kendine Eminem'in sadece müziğini beğenmekten ileri gitmemeliydim şeklinde sözler kullanır.

5. 2003 | Mariah Carey olayı sahneye taşıdı.

Mariah Carey albümün ardından 2003 yılında konser turnesine çıktı ve turnenin ismini de The Eminem Show'a gönderme olarak "The Marionette Show" koyarak Eminem'in konser turnesinin bir parodisini yaptı. "Clown" şarkısını söylerken sarı peruk takmış ve Detroit Pistons forması giymiş bir dansçı kadın sahneye çıkıyor ardından Eminem'i taklit ediyordu.

6. 2005 | Eminem sonraki turnesindeki konserinde Mariah Carey'i unutmadı.

2004'te Eminem "Encore" albümünü yayınladıktan sonra çıktığı turnede verdiği konserlerde aralarda küçük skeçler koymuştur ve bu skeçlerde Mariah Carey'nin bir arkadaşının sonradan taklit olduğunu iddia ettiği sesli mesajlar yayınlamıştır. Bu mesajlarda "Why don't you see me? Why don't you call me?" ve daha pek çok bu tarz şeyler söylediği duyulabiliyordu Mariah'nın. Ayrıca Mariah Carey'e yazmadığı halde "Puke" şarkısını, o turnedeki konserlerinde Mariah Carey'e itaaf etmiştir. Böylece Mariah Carey'nin son turnesinde yaptıklarına da bir cevap vermiştir.

Not: Yukarıdaki video bahsedilen Eminem turnesinin New York konserinin tam videosudur.

7. 2006 | Slim Shady tekrar Mariah'dan bahsetti.

Eminem olayın kapanmasına izin vermez ve şarkıda Mariah ile daha evvel yattığını iddia eder. 

Your mind's on us like mine's on Mariah  
And y'all are just like her, you're all fucking liars 
But I'll just keep fucking you like I fucked her 
Right in the ass with KY yes sir." 

- Eminem, Jimmy Crack Corn, 2006, Eminem Presents: The Re-Up

8. 2006 | Marshall ayrıntılı açıklamalar yaptı.

Eminem, Jimmy Crack Corn şarkısının yer aldığı ve kendi müzik şirketi olan Shady Records'ın sanatçılarının yer alacağı derleme albüm "Eminem Presents: The Re-Up"ın tanıtımı için yine sahip olduğu "Shade 45" radyo kanalına gittiğinde Mariah ile olan ilişkisinden de bahsetmiştir. Yaklaşık 6-7 ay bir ilişki yaşadıklarını, farklı kişiliklere sahip olduklarını ve her ne kadar yetenekli olduğuna inansa da Mariah Carey'nin ilişkilerini reddetmesinden rahatsız olduğunu belirtmiş ve ondan "cunt" ve "bitch" tarzı argo kelimelerle bahsetmiştir.

9. 2007 | 50 Cent'ten Eminem'i doğrulayan şarkı sözleri

50 Cent'in 2007'de yayınladığı Curtis albümünün "All of Me" şarkısında 50 Cent, Eminem'in önceden olan tahminlerinin doğru olduğunu, Hollywood'da yaşayan kadın sanatçıların hep yalancı olduğunu ve birlikte olduktan sonra tıpkı Mariah Carey'nin yaptığı gibi bunu yalanladıklarını söylemiştir. 50 Cent'in kimden bahsettiği bilinmese de Mariah Carey olayında yakın dostu olan Eminem'e hak verdiği ve anlattıklarını doğruladığı açık. 

"Em predicted it all, I don't know how he knew it 
He said women from Hollywood they liars, liars, liars 
You fuck them, they get you heated, deny it like Mariah." 

- 50 Cent, Curtis, All of Me, 2007

10. 2009 | Eminem'in Dönüşü.

Yüzlerce ünlüye sataşarak da pek çok ün kazanmış olan Eminem'in bu olayın peşini rahat bırakmayacağını tahmin etmek zor değil... 2006 yılının sonlarında Eminem müzikten ve aslında hayattan uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle uzaklaştı. En yakın arkadaşı Proof öldükten sonra daha da bağımlı hale gelen Eminem, 2007'nin Aralık ayında aşırı doz uyuşturucu kullanımından banyoda baygın halde bulunup, acilen hastaneye kaldırıldı. Saniyelerle kurtarılan Marshall Mathers, o günden sonra rehabilitasyonla uyuşturucuyu tamamen bıraktı ve 2009 yılında müzik sahnesine geri dönüşünü gerçekleştirdi. Mayıs ayında yayınladığı Relapse albümünün 5. parçası olan "Bagpipes From Baghdad" te Mariah Carey'le dünya evine giren Nick Cannon'a "bir kaltakla iyi şanslar" dilemiş ve dalga geçmiştir.

Bu olayların üzerine Nick Cannon karısını koruyan uzun bir yazı yayınlamış, Eminem'i ırkçılıkla suçlayıp, onun hiç Mariah'la 2. aşamaya (cinsel ilişki) geçemediğini söylemiştir.

11. 2009 | Mariah Carey - Obsessed

Mariah Carey, 2009 yılında "Memoirs of An Imperfect Angel" albümünün ilk single'ı olarak piyasaya Eminem'in Relapse albümünden yaklaşık olarak 1-2 ay sonra yayınladığı "Obsessed" şarkısını tamamen Eminem'e yazmıştır. Müzik videoda görünen kapşonlu sakallı takipçi Eminem'in ta kendisini temsil etmektedir. Nick Cannon şarkının Eminem'e itaafen yapıldığını inkar etse de her şey ortadır...

12. 2009 | Eminem olayı bitirir.

Obsessed şarkısına cidden sinirlenmiş olacak ki Eminem, dalga geçme ve küçük laf sokmalardan vazgeçip Mariah Carey'e ciddi bir şarkı (diss) yazmaya karar veriyor. Bu şarkı Eminem'in Mariah Carey'e yazdığı tek ciddi diss şarkısıdır ve tamamen olayı bitiren şarkıdır. Eminem, şarkıda her şeyi açıkça anlatmış ve şarkıda Mariah Carey'nin de ses kayıtlarını kullanarak kafiyeler yapmıştır. Ayrıca Em şarkıda da resimler ve kayıtların elinde olduğunu ve eğer olanları yalanmaya devam ederse her şeyi yayınlayacağını söylemiştir. Mariah Carey daha sonra cevap vermedi...

Yıllar sonra Mariah ve Nick'in arası bozuldu ve 2014 Ağustos ayında boşandılar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fenrken

Eminem'in Slim Shady kişiliği böyle gereksiz işler için var. Şahsen ben Lose Yourself'i, Till I Collapse'yi, Run Rabbit Run'ı, My Darling'i yapan Eminem'i daha çok seviyorum

meaculpa

hayır niye oturup konuşmadınız :D

uyusuk

İngilizce yazılan sözleri bir zahmet Türkçeye çevirseydin editör kardeş...

queens-princess

siz susun lütfen uyuşuk adam

csa

Zaten açıklamalarda büyük ölçüde türkçe olarak yazıyor söylenenler. Alttakiler orjinal lafları. Hiç mi ingilizceniz yok...

Görüş Bildir