Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

8 Müthiş Grotesk Sanat Eseri

47PAYLAŞIM

Quentin Massys - Yaşlı Kadın

Quentin Massys - Yaşlı Kadın

Massys grotesk üslubu ile tanınan bir ressam olmasa bile bazı eserlerinde gotik, macabre ve grotesk çizgilere rastlamak mümkün. "Yaşlı Kadın" ise bunların en harikası, sanırım.

1. Brittanny Zagoria - (-)

Zagoria o kadar da tanınan bir ressam olmasa bile kendine ait bir beğeni kütlesine sahip biri. Sorunlu bir anne ve şiddet ile büyeyen Zagoria eserlerini "içimdeki şeytanlarla savaşın dışa vurumu" olarak nitelendiriyor.

2. Nguyen Xuan Huy - (-)

Sadece internet üzerinden yayımladığı bir kaç illüstrasyon ile dikkat çeken Xuan Huy'un acemi  olsa ve yaptıkları sanat eseri sayılmasa bile bu akımıza Sahilde Kafka'nın Koiçi Tamura'sını getiren (tabi ki meleğimiz erkek vücuduna sahip olsa daha doğru olurdu ancak bu da anımsatıyor.)  resmi  galeride yer almaya layık.

3. Bir az da heykellerle devam edelim. Francesco Albano - Human

Grotesklik ve heykellerden bahsedeceksek şüphesiz ki Türkiye'de de gayet bilinen Albano'dan örnek vermemek imkansız.

4. Ve tabi ki sadece bir örnek veremeyiz!

5. Albano'dan bahsedilecekse, bu olmadan olmaz.

Heykel çoğu kişinin gözünde iskeletsiz  beden gibi basit bir çağrışım yapsa da, lütfen, şuna bakın, o depresyondaki halinizi, çöküşünüzü görmüyor musunuz? Bu sadece iskeletsiz bir beden değil, bu ruhunuzun bir et parçasında yansıtılmış hali.

6. Başka bir heykeltraş: Liu Xue - Domuz Adam

Liu Xue her zaman insan ve hayvanın birleşimini mükemmel bir şekilde yansıtlmıştır. En büyük örneklerinden biri ise kesinlikle Domuz Adam

7. Resim ile devam edelim. Maya Kulenovic - Lamb

8. Yine Maya Kulenovic - (-)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hugi

eline sağlık çok ilgi çekici olmuş ama konu-sanat-mesaj arasında ters geçişler olmuş, biraz daha fazla örnekleme bulabilir ve sınıflandırmayı geniş alana yayarsan bütün örnekler birbirini daha içgüdüsel olarak anlaşılır kılacaktır.

larissa

Değerli tavsiyeniz için teşekkürler.

Görüş Bildir