Zorbalığa Maruz Kaldığı İçin Ölmek İstediğini Dile Getiren 9 Yaşındaki Çocuğun Yürek Burkan Anları!

7.8bPAYLAŞIM

9 yaşında olan ve cücelik sendromu yaşayan Quaden Bayles isimli çocuk gözyaşları içinde ölmek istediğini söyledi. Akranları tarafından zorbalığa maruz kalan ufaklığın o anlarını izlerken yüreğiniz burkulacak...

Gözyaşları içinde ölmek istediğini dile getiren çocuk, 'kendimi asmak, öldürmek istiyorum' diyor...

Annesi Yarraka Bayles tarafından paylaşılan görüntülerde, anne "Zorbalık buna neden oluyor" derken, Quaden Bayles adındaki oğlu, "Bana bıçak ver. Kendimi öldüreceğim. Ölmek istiyorum" diyerek kendi hayatına son vermek istediğini söylüyor.

İşte o anlar: 📽

Sosyal medyada yanı uyandıran görüntülerden sonra Twitter'da #WeStandWithQuaden etiketiyle 9 yaşındaki çocuğa destek mesajları yağdı.

9 yaşındaki çocuğa destek veren isimler arasında Hugh Jackman ve Mark Hamill gibi ünlü isimler de var.

Kaynak: Sputnik

İşte o destek mesajları:

Luke Skywalker’ı canlandıran Mark Hamill: "Bu zalimlik hayret verici olduğu kadar da çok üzücü de."

Hugh Jackman paylaştığı videoda; “Quaden, sen sandığından daha güçlüsün dostum ve ne olursa olsun sen benim arkadaşımsın. O yüzden lütfen herkes nazik olsun çünkü zorbalık iyi değil. Hayat yeterince zor, o yüzden karşımızdaki her insanın bir çeşit savaş verdiğini hatırlayalım. O yüzden sadece nazik olalım" dedi.

Jeffrey Dean Morgan: "Adamım, adını bilmiyorum, annenin adını bilmiyorum. Videonu gördüm. Bilmeni istediğim şey, ben dahil arkadaşlarının olduğudur. Henüz benimle tanışmadın ancak onu değiştirebilir miyim diye bakacağız"

Kendisi de cüce olan Brad Williams ise, aileyi Disneyland’a göndermek için bir günden az bir sürede 130 bin dolardan fazla para topladığını ifade etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

annemin bana "onun da canı var canı yanar yapma" demesinden önce ben civcivleri oyuncak zannedip havaya atıyordum. annemin o cümlesinden sonra yaptığımın yanlış olduğunu öğrendim ve civcivlere daha şefkatli ve nazik davrandım. sonra evdeki bitkilerin yapraklarını kopartıyordum ve annem bana onlar canlı eğer yaprağını kopartırsan canları yanar ağlarlar dedi. annemin bu cümlesi sayesinde bitkilere karşı daha nazik oldum yaprakları çiçekleri bir daha kopartmadım. Çocukken merhameti, empatiyi bilmiyoruz bunu bizlere ailemiz öğretmeli. Özellikle anne çocuğun örnek aldığı tek önemli kişi bana göre. Çünkü annemin hep haklı olduğunu hep doğruyu söylediğini düşünür, ne derse onu yapardım. Çocuklarına sevgiyi şefkati aşılamaları gerekiyor anne ve babaların bu sayede diğer çocuklara zorbalık yapmamış olurlar.

ahmetserdar1

YARATILIŞ OLARAK DÜNYAYA FARKLI GELEN İNSANLARA KARŞI EMPATİ DUYMALI VE DESTEK OLMALIYIZ

Gizli Kullanıcı

zayıfları, güçsüzleri ezenin çocuğunu eşşekler ...

fatih-samet-aydin

Çocuk ve annesi dolandırıcı çıktı arkadaşlar, boşuna duyar kasmayı bırakın. Dünya çocuğun söylediği kadar cidden de kötü bir yer, belli ki annesi ve çocuk için değilmiş.

devran-karasu

Yorumunu okuduktan sonra haberlerde aradım ama bulamadım, Kaynağınız nedir?

evangeline

benim belki öz olmasa bile bir abim var. kendisi engelli elleri ve ayakları yok.ama hayata tutunuşu ne bileyim bir çok sağlam insana göre daha dirayetli. ve ben de diğer insanlardan çok onunla konuşmayı muhabbet etmeyi seviyorum. hatta birlikte gezmeyi bile çünkü insanlar gibi değil kendisi.

Görüş Bildir