Görüş Bildir

Ziyarete Açılan Demokrasi ve Özgürlükler Adası Nerede ve Nasıl Gidilir? Adaya Giriş Ücreti Ne Kadar?

Anasayfa
 > Gündem

Türkiye'nin 9. Başbakanı Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam karanının çıktığı Yassı Ada'nın adı 2015 yılında  Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak değiştirilmişti. Adnan Menderes ve arkadaşlarının anılarının da yer aldığı ada yapılan düzenlemeler sonucu ziyarete açıldı. Peki Demokrasi ve Özgürlükler Adası nerede, nasıl gidilir? Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na giriş ücreti ne kadar? Detayları haberimizde sizler için derledik...

Demokrasi ve Özgürlükler Adasına Nasıl Gidilir?

Demokrasi ve Özgürlükler Adasına Nasıl Gidilir?

14 Ağustos itibariyle ziyarete açılan Demokrasi ve Özgürlükler Adası haftanın 7 günü ziyaretçi alabilecek.

Giriş Ücreti Ne Kadar?

Adaya giriş ücreti yetişkinler için 50 TL, öğrenci ve 65 yaş üstü vatandaşlar için ise 25 TL olarak belirlendi.

Merakla açılışı beklenen adaya ulaşım, Kadıköy’de bulunan İDO İskelesi’nden yapılacak. Her gün sabah saat 10.00’da Kadıköy’den kalkan tekneler ile gidilebilecek olan adadan, saat 16.00’da Kadıköy’e dönüş başlayacak.

Demokrasi ve Özgürlükler Adası Nerede?

Demokrasi ve Özgürlükler Adası Nerede?

Daha önce Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam kararının verildiği yer olarak bilinen Yassıada’nın adı 2015 yılında 'Demokrasi ve Özgürlükler Adası' olarak değiştirilmişti.

Yassıada ismiyle de bilinen Demokrasi ve Özgürlük Adası, Marmara Denizi'nde İstanbul'a yakın küçük bir ada olarak yer almakta. Sivriada'ya 0.9, Burgaz Adası'na 2.67 ve Kadıköy'e 6.27 deniz mili uzaklıkta yer alan bu ada Burgazadası, Heybeliada ve Büyükada'nın da sol bölgelerinde kalmakta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
2
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?