Zeytin Dalı Harekâtı’nda Şehit Düşen Askerimiz Fatih Mehmethan'ın 4 Aylık Eşinin Yürek Yakan Paylaşımları

66bPAYLAŞIM

Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı'nda şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Fatih Mehmethan'ın eşi Gamze Mehmethan, düğün fotoğraflarını yeniden çektirdi ancak bu kez yalnızdı...

Piyade Astsubay Üstçavuş Fatih Mehmethan, Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit düşmüştü.

27 Ocak günü Türkiye’de her eve ateş düştü. 2011 yılında Astsubay Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan 27 yaşındaki Fatih Mehmethan şehit düştü. Doğu görevinin ardından Irak, El-Bab ve Hatay’da bulunan Piyade Astsubay Üstçavuş Fatih Mehmethan son olarak Afrin’e gönderilmişti.

Şehit düşmeden önce eşine “Seni seviyorum” mesajı atmış, mesajı ise şehit düştükten sonra ulaşmıştı.

Henüz 4 aylık evli olan ve eşinin şehit haberini alan Gamze Mehmethan, cenaze törenine askeri üniforma ile katılmış ve tüm Türkiye’yi gözyaşlarına boğmuştu.

Şehit eşi Fatih Mehmethan’ın alyansı ve künyesini boynunda taşıyan Gamze Mehmethan’ın acısı hâlâ taze…

Şehit olmadan bir hafta önce yanına gittiğini anlatırken, metanetiyle herkese örnek olmuştu: “15 yaşımdan beri onunla beraberim. 4 ay önce evlendik... Şehit olmadan bir hafta önce yanına gittim. Sahilde yürüyorduk. Askeriyeden telefon gelince gidip çantasını hazırladık. Ayrılırken sıkı sıkı sarıldık."

"Afrin’e ne zaman gideceğimiz belli olmaz. Sakın ağlamak yok. Her şey olacağına varır."

"O sırada ‘Afrin’e ne zaman gideceğimiz belli olmaz. Sakın ağlamak yok. Her şey olacağına varır’ dedi. Daha önce de de ‘Şehit olursam sakın ağlamak yok, çok güçlü duracaksın’ derdi. İkimizin tek hayali bir yuva kurup çocuk sahibi olmaktı.”

Eşinin şehit olduğu noktadan getirilen toprak ve bir zeytin dalıyla avunmaya çalıştığını anlattı ve ekledi: “Bu toprağa iyi bakın.”

“Elimde kalan artık bunlar oldu. Can eşimin şehitliğe eriştiği noktadan toprak, birlik getirmesini umduğumuz zeytin dalı.. Bu toprağa çok iyi bakın. Kocamın, Ali Gümüş’ün, yaralı askerlerimizin kanı var. İyice ellerimi gömdüm içine kokladım durdum. Onun kokusunu duyar gibi oldum. Artık avuntumuz bunlar. Afrin’den düşünüp de bana gönderen Astsubay Sami kardeşime çok teşekkür ederim.”

Metanetiyle tüm Türkiye'yi gözyaşlarına boğan Gamze Mehmethan, şehit eşi Piyade Astsubay Üstçavuş Fatih Mehmethan'a özlemini gidermek için düğün fotoğraflarını da yeniden çektirdi.

Ama bu kez tek başına...

"Masalımın kahramanı" dediği eşini güzel anılarla hatırladı...

"Şimdi 26 yıllık hayatımdan hayal kadar güzel geçtin. Anlatmakla bitmezsin de ancak yaşanırsın.Ve sevgilim bugün senin 27. yaşın. İyi ki doğmuştun ve benim olmuştun. Ölene kadar seninim, öldükten sonra benimsin."

Eşinin vefatından yalnızca 13 gün sonra Instagram hesabından doğum gününü böyle kutlamıştı: "8 şubat 2018. Ben Gamze MEHMETHAN. Afrinin Fatih’inin Gamzesi.. sevgili bay mehmethan siz benim masalımın kahramanıydınız. Tüm Türkiye’nin diline düştünüz. Sevgili canım güzel kocam, sen dünyanın en eğlenceli eşi, en iyi arkadaşı, en iyi akıl hocasıydın hep öyle kalacaksın. Sensiz çoktan 13 gün geçmişken artık ağlamayı bıraktım. Tebessümle 10 yıllık anılarımıza bakıyorum. Geride bana güzel bir aile bıraktın sevgi dolu. Hiç kimse senin kadar güzel sevemez.. Bana tüm zenginlikleri bırakıp gittin ama tek eksik sensin. Hayalini kurduğumuz evimiz şimdi cennet temennimiz. Rabbim beni sana kavuşturduğunda yine sana dırdır ediyor olacağım kızacağım “canımı çok acıttın be Fatih” diye.. sen ki bu kadar korkardın beni acıtmaktan. Hayal kadar güzeldin. Bu kadar iyiliğin hayal olduğunu düşünürdüm. Şimdi 26 yıllık hayatımdan hayal kadar güzel geçtin. Anlatmakla bitmezsin de ancak yaşanırsın.Ve sevgilim bugün senin 27. yaşın. İyi ki doğmuştun ve benim olmuştun. Ölene kadar seninim, öldükten sonra benimsin."

Vatan sana minnettar Fatih Mehmethan!

Eşiyle anılarını en güzel şekilde saklayan Gamze Mehmethan... Sen dünyanın en güçlü kadınlarından birisin, helal olsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-karatas11

Gülen yüz emojisi atanların hepsinin aq. Yatacak yeriniz yok.

elanonimo

böyle güzel yürekli insanlar yok yere şehit düşerken bizim kendi vatanımızın evlatlarının koruduğu ülkenin vatandaşları yine bizim ülkemizde cirit atıp sahillerde nargile keyfi yapıp aynı anda bizim ülkemizin kadınına sarkıntılık yapabiliyorya buna yanıyorum. hangi küfürü etsem hafif kalır.

ozerburakof

Herkesten özür diliyorum gülen emoji atan etnik kırıntıların olmayacak hayallerini sikiyim vicdanlarına sokayım.Bu içeriğe nasıl gülebilir bir insan ya? Ulan bizim içimiz parçalandı kahrolduk be!

melonsapka

çok üzüldüm yahu. allah sabır versin zor bir durum

speedkills

acıttı.

Görüş Bildir