Zeytin Dalı Harekâtı'nda 15. Gün: Afrin ve Kilis'teki Terör Saldırılarında 7 Asker Şehit Düştü

18PAYLAŞIM

Zeytin Dalı Harekâtı bugün 15. gününde. Genelkurmay Başkanlığı Kilis ve Afrin'de gerçekleştirilen terör saldırılarında iki askerin şehit düştüğünü açıklamıştı. Akşam üzeri TSK tarafından ikinci bir açıklama yapıldı ve Afrin'de tanka gerçekleştirilen saldırı sonucu 5 askerin düştüğü belirtildi.

Piyade Uzman Çavuş Ahmet Bayram, Kilis'te hudut bölgesinde gerçekleşen saldırıda şehit düşmüştü.

Piyade Uzman Çavuş Ali Yılmaz ise Afrin'deki terör saldırısında şehit düşmüştü. Gün içinde TSK tarafından yapılan şu şekildeydi:

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, bir kahraman silah arkadaşımız PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada, bir kahraman silah arkadaşımız da Kilis hudut bölgesinde, aynı terör örgütü unsurları tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucunda şehit olmuştur."

Genelkurmay akşam saatlerinde ikinci bir açıklama yayınladı ve 5 askerin şehit düştüğünü açıkladı.

'Tankta bulunan beş kahraman silah arkadaşımız kurtarılamayarak şehit olmuştur...'

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet alan tankta bulunan beş kahraman silah arkadaşımız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Yapılan açıklamaya göre harekâtın başladığı günden bu yana 13 askerin şehit düştüğü, 57 askerin ise yaralandığı belirtildi.

Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütüne ait 538 hedef imha edildi.

Açıklamada ayrıca en az 899 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir