Görüş Bildir
Haberler
Zana ve Önder Erbil'de

Zana ve Önder Erbil'de

FreiGeist
30.03.2015 - 14:21 Son Güncelleme: 30.03.2015 - 15:11
İçeriğin Devamı Aşağıda

HDP Milletvekilleri Leyla Zana ve Sırrı Süreyya Önder, Federal Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili ve İmralı Heyeti üyesi Sırrı Süreyya Önder, HDP Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana ile KNK Eşbaşkanı Nilüfer Koç’un yer aldığı heyet, Öcalan’ın Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve Irak eski Cumhurbaşkanı ve YNK Lideri Celal Talabani başta olmak üzere Kürt siyasi partilerine gönderdiği mektup ve mesajları iletmek üzere dün Hewler’e gitmişti.

Heyet bu sabah Federal Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü. Yapılan görüşmeye ilişkin Roj News’e konuşan KNK Eşbaşkanı Nilüfer Koç, Barzani’nin Türkiye’de yürütülen barış sürecine, Rojava devrimine ve ulusal kongrenin gerçekleştirilmesi çalışmalarına yönelik şimdiye kadar katkı sunmaya çalıştıklarını ve bu katkılarının bundan sonra da devam edeceğini belirttiğini ifade etti.

Heyetin, Süleymaniye’de Öcalan’ın kendisine yazdığı mektubu iletmek üzere YNK lideri Celal Talabani ile görüşeceği belirtilirken heyetin burada yapılacak görüşmelerin ardından tekrar Hewler’e döneceği kaydedildi.

Ayrıca heyetin, Hewler’de Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani ile görüşerek, Öcalan’ın kendisine yazdığı mektubu iletmesi bekleniyor.

İMC

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Betül Aksu

İlk yorum