Görüş Bildir
Haberler
Yüzlerce Araç Yolda Kalmıştı: Kuzey Marmara Otoyolu İşletmecisine Kar Cezası

Yüzlerce Araç Yolda Kalmıştı: Kuzey Marmara Otoyolu İşletmecisine Kar Cezası

Yasin Arslan
31.01.2022 - 16:26 Son Güncelleme: 31.01.2022 - 16:29

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca İstanbul'daki kar yağışında bazı kısımları trafiğe kapanan Kuzey Marmara Otoyolu'nun işletmecisi firmaya 6 milyon 795 bin 957 lira ceza kesildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul'da 24 Ocak'ta etkili olan kar yağışıyla Kuzey Marmara Otoyolu'nun bazı kesimleri, trafiğe kapandı. Trafik kazaları nedeniyle yolda mahsur kalanlar oldu. Bakanlık da mahsur kalanların mağduriyetinin giderilmesi için harekete geçti.

6 milyon 795 bin 957 lira ceza

6 milyon 795 bin 957 lira ceza

Kuzey Marmara Otoyolu Kınalı-Yassıören (Kesim-1), Yassıören-Odayeri (Kesim 2), Habipler-Hasdal (Kesim-7) mevkilerini kapsayan yolların 18 saat trafiğe kapalı olması nedeniyle işletmeci firmaya, 6 milyon 795 bin 957 lira ceza uygulandı. Beklemek zorunda kalan ve mağduriyet yaşayan sürücülerin otoyol geçiş ücretlerinin de iade edildiği öğrenildi.

'Ulaşımda hiç istemeyeceğimiz kesintiler meydana geldi'

'Ulaşımda hiç istemeyeceğimiz kesintiler meydana geldi'

Kuzey Marmara Otoyol İşletmesi'nden yapılan açıklamada, 24 Ocak'ta olağanüstü durum yaşandığı belirtilerek, 'Son yılların en şiddetli kar yağışının düştüğü ve yer yer çok kuvvetli tipinin yaşandığı Kuzey Marmara Otoyolu Kesim 1, Kesim 2 ve Kesim 7'yi kapsayan otoyol ağımız boyunca, ulaşımın aksamaması ve vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için yoğun müdahale gerçekleştirilmiştir. Ancak, olumsuz hava koşulları öncesinde; gerek tuz serme gerek solüsyon dökme önlemleri de en üst düzeyde alınmasına rağmen, afet boyutuna ulaşan kar yağışı sebebiyle ulaşımda hiç istemeyeceğimiz kesintiler meydana gelmiş, vatandaşlarımız yol üzerinde beklemek zorunda kalmışlardır. Yaşanan doğal afet nedeniyle mahsur kalan vatandaşlarımızın yaşamış olduğu mağduriyetin bir nebze de olsa giderilmesi adına, kar yağışı sırasında sabırla bekleyen yolcularımızın otoyol geçiş ücretleri, Kuzey Marmara Otoyolu tarafından karşılanmaktadır. Buna göre; Kuzey Marmara Otoyolu 'Kesim 1: Kınalı - Yassıören', 'Kesim 2: Yassıören - Odayeri' ve 'Kesim 7: Habipler - Hasdal' mevkilerini kapsayan yollarımızı kullanan ve mağduriyet yaşayan tüm sürücülerden alınan otoyol geçiş ücretleri iade edilmektedir. Böyle bir mağduriyetin tekrar yaşanmaması için Kuzey Marmara Otoyolu olarak hazırlıklarımızı yeniden gözden geçirerek, alınabilecek yeni tedbirleri titizlikle uygulayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz' denildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Psikopat Grafiker

6 milyon küsür alırız.... geçiş garantiyle zaten 2 haftada geri veririz o parayı adamların umrunda mı. Adamlar para bile vermese alacağımızdan düş dese tama... Devamını Gör

gardolapfuat

mağdur olan vatandaşa verilmesi gereken parayı yine kasaya cukka etmişler. yunanistanda özel yol işletmecisi kar yüzünden mahsur kalan sürücülere 2bin euro ö... Devamını Gör