Yüzde Kaç İç Anadolulusun?

-

İç Anadolu insanı bu ülkenin en büyük değerlerinden. İçten pazarlıksız, saf, temiz ve yiğit insanlardır... Kısaca İç Anadolu insanı candır, can. Pekii, bakalım sen gerçekten İç Anadolulu musun?

Öğrenmek için haydi teste!

1. Haydi başlayalım. İlçelerimizden hangisi İç Anadolu sınırları içinde değildir?

2. Türkiye'deki göllerden hangileri İç Anadolu Bölgesi'ndedir?

Eğirdir - Beyşehir
Abant - Sapanca
Akşehir - Mogan

3. İç Anadolu Dili ve Edebiyatı'na ait bir kelime grubunda sıra. Bakalım anlamını biliyor musun?

4. Biraz ağız sulandıralım. Hangisi mükemmel lezzetleriyle ünlü İç Anadolu mutfağına ait bir yiyecek değildir?

Kuru
Katmer
Mantı
Yağlama
Çibörek
Etli Ekmek

5. Biraz zorlayalım bakalım. Hangi ünlü İç Anadolulu değildir?

Erdal Beşikçioğlu
Pelin Karahan
Neşet Ertaş
İlhan Mansız
Sarp Apak
Özge Ulusoy

6. Ihlara vadisi hangi İç Anadolu ilinin sınırları içersindedir?

7. Bir soru da sinemadan. Nuri Bilge Ceylan, Bir Zamanlar Anadolu'yu İç Anadolu'nun hangi şehrinde çekmiştir?

8. Geldik son soruya. Görseldeki kelimelerden kaç tanesi aile içinde çokça duyduğun kelimelerdendir?

%100 İç Anadolulusun!

Verdiğin yanıtlara göre senin İç Anadoluluk oranın yüzde 100. Damarlarında oluk oluk İç Anadolulu kanı akıyor. İç Anadolulu olmak senin için bir yaşam biçimi, bir tutku... İç Anadolu'nun her karış toprağına, kültürüne, her şeyine aşıksın. Hayatta en çok övündüğün şeylerin başında geliyor İç Anadolulu olmak. Büyük bir tutkuyla bağlısın toprağına. Biz İç Anadolulular bayağı bir samimi oluruz. Sende de bu candanlık bu samimiyet mevcut tabii haliyle. E bu da bizim bir artımız olsun değil mi? :)

%75 İç Anadolulusun!

Verdiğin yanıtlara göre senin İç Anadoluluk oranın yüzde 75. Buna şaşırdığını sanmıyoruz. İç Anadoluluk senin genlerine işlemiş. İç Anadolu senin yaşamında büyük etkiye sahip. Ailen, toprağın, kültürün... Bunlar senin için hayatta olmazsa olmazlardan. İç Anadolulu insanı biraz böyledir zaten herkes bilir özüne bağlıdır. En batısından en doğusuna hayran olduğun İç Anadolu'ya bağlılığın takdir edilesi. Keşke herkes senin gibi toprağına, kültürüne aşık olsa.

%50 İç Anadolulusun!

Verdiğin yanıtlara göre senin İç Anadolululuk oranın yüzde 50.  Yani sende İç Anadoluluk var tabii bu gerçek ama biraz İç Anadolu'yu ihmal etmişsin gibi. Göç edip diğer şehirlere, toprağını unutmuşsun gibi. Nasıl seviyorsan öyle davran en önemlisi bu tabii ama İç Anadolu her zaman kollarını açmış seni bekliyor olacak. İç Anadolu böyledir, insanı onu çok sever o da insanını çok sever. :)

%33 İç Anadolulusun!

Verdiğin yanıtlara göre senin İç Anadoluluk oranın yüzde 33. Sana İç Anadolulusun diyemeyiz, ama değilsin de diyemeyiz; hatta İç Anadolulu olmaya biraz yakın olduğunu söyleyebiliriz! Genlerinde bir yerlerde buna dair izler var ama sen pek bundan hoşnut değilsin gibi. İç Anadolu gibisi var mıdır ya? Yemekleri, havası, insanı... En kısa sürede bir İç Anadolu turu yapıp, toprağınla bir kucaklaş. Bizden sana tavsiye. Emin ol çok iyi gelecek. :)

%17 İç Anadolulusun!

Verdiğin yanıtlara göre senin İç Anadoluluk oranın yüzde 17.  Senin için tam bir İç Anadolulu diyemeyiz ama içinde bir yerlerde buna dair izler var. Çok fazla değil ama... Olsun. Ufacık da olsa İç Anadoluluk taşımak çok şey katar insana. Kıyısından, köşesinden bir şeyler kapmak bile insana çokça şeyler öğretir, anlatır. Bu bile mutlu olmak için bir sebep değil mi? :)

%0 İç Anadolulusun!

Verdiğin yanıtlara göre senin İç Anadoluluk oranın yüzde 0 Bu testi neden çözdün gerçekten bilmiyoruz. Çünkü sende İç Anadoluluğa dair hiçbir şey yok. Belki Karadenizlilik vardır. Belki Egelilik ya da Trakyalılık vardır!  Bakalım var mıymış? Buralara alalım seni. 

Yüzde Kaç Karadenizlisin?

Yüzde Kaç Trakyalısın?

Yüzde Kaç Egelisin?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kbrnrshn

tabi ki yüzde yüz yozgatlıyıkkk

bburcubilgin

Yüzde 100... Angaralıyım zaten :) Ama doğru cevapların hangileri olduğunu yine bilemiyoruz, Onedio klasiği

yasemen-ekici

%100 çıktı ama ben marmaralıyım

pinar-civa

%100 kkjdsadjaskl bursalıyım aslında ama nys :D

leopardis

3 doğru yapmama rağmen %100 çıktı.

Görüş Bildir