Yüzde Kaç Egelisin?

12bPAYLAŞIM

Ege insanı bu ülkenin en büyük değerlerinden. Sıcakkanlı, yardımsever, sevecendir... Kısaca Ege insanı candır, can. Pekii, bakalım sen gerçekten Egeli misin?

Öğrenmek için haydi teste!

1. Haydi başlayalım. İlçelerimizden hangisi Ege sınırları içinde değildir?

2. Gelelim yılların büyük sorununa. Ege Denizi'ndeki hangi adalar Türk adalarıdır?

Sakız - Midilli
Rodos - Limni
Bozcaada - Gökçeada

3. Ege Dili ve Edebiyatı'na ait bir kelimede sıra. Bakalım anlamını biliyor musun?

4. Biraz ağız sulandıralım. Hangisi mükemmel lezzetleriyle ünlü Ege mutfağına ait bir yiyecek değildir?

Boyoz
Yaprak sarma
İzmir Köfte
Lokma
Humus
Zerde

5. Biraz zorlayalım bakalım. Hangi ünlü Egeli değildir?

Kubat
Fedon
Elçin Sangu
Özcan Deniz
Şükran Ovalı
Selin Şekerci

6. Miletos Antik Kenti hangi Ege ilinin sınırları içersindedir?

7. Bir soru da sinemadan. Hangi yerli film Ege Bölgesi hayatını anlatmamaktadır?

Ay Lav Yu
Dondurmam Gaymak
Babam ve Oğlum
Dedemin İnsanları
İftarlık Gazoz
Entelköy Efeköy'e Karşı

8. Geldik son soruya. Görseldeki kelimelerden kaç tanesi aile içinde çokça duyduğun kelimelerdendir?

%100 Egelisin!

Verdiğin yanıtlara göre senin Egelilik oranın yüzde 100. Damarlarında oluk oluk Egeli kanı akıyor. Egeli olmak senin için bir yaşam biçimi, bir tutku... Ege'nin her karış toprağına, kültürüne, her şeyine aşıksın. Hayatta en çok övündüğün şeylerin başında geliyor Egeli olmak. Büyük bir tutkuyla bağlısın toprağına. Biz Egeliler bayağı bir candan oluruz. Sende de bu candanlık  bu samimiyet mevcut tabii haliyle. E bu da bizim bir artımız olsun değil mi? :)

%75 Egelisin!

Verdiğin yanıtlara göre senin Egelilik oranın yüzde 75. Buna şaşırdığını sanmıyoruz. Egelilik senin genlerine işlemiş. Ege senin yaşamında büyük etkiye sahip. Ailen, toprağın, kültürün... Bunlar senin için hayatta olmazsa olmazlardan. Ege insanı biraz böyledir zaten herkes bilir özüne bağlıdır. En batısından en doğusuna hayran olduğun Ege'ya bağlılığın takdir edilesi. Keşke herkes senin gibi toprağına, kültürüne aşık olsa.

%50 Egelisin!

Verdiğin yanıtlara göre senin Egelilik oranın yüzde 50.  Yani sende Egelilik var tabii bu gerçek ama biraz Ege'yi ihmal etmişsin gibi. Göç edip diğer şehirlere, toprağını unutmuşsun gibi. Nasıl seviyorsan öyle davran en önemlisi bu tabii ama Ege her zaman kollarını açmış seni bekliyor olacak. Ege böyledir, insanı onu çok sever o da insanını çok sever. :)

%33 Egelisin!

Verdiğin yanıtlara göre senin Egelilik oranın yüzde 33. Sana Egeli diyemeyiz, ama değilsin de diyemeyiz; hatta Egeli olmaya biraz yakın olduğunu söyleyebiliriz! Genlerinde bir yerlerde buna dair izler var ama sen pek bundan hoşnut değilsin gibi. Ege gibisi var mıdır ya? Yemekleri, havası, insanı, havası... En kısa sürede bir Ege turu yapıp, toprağınla bir kucaklaş. Bizden sana tavsiye. Emin ol çok iyi gelecek. :)

%17 Egelisin!

Verdiğin yanıtlara göre senin Egelilik oranın yüzde 17.  Senin için tam bir Egeli diyemeyiz ama içinde bir yerlerde buna dair izler var. Çok fazla değil ama... Olsun. Ufacık da olsa Egelilik taşımak çok şey katar insana. Kıyısından, köşesinden bir şeyler kapmak bile insana çokça şeyler öğretir, anlatır. Bu bile mutlu olmak için bir sebep değil mi? :)

%0 Egelisin!

Verdiğin yanıtlara göre senin Egelilik oranın yüzde 0 Bu testi neden çözdün gerçekten bilmiyoruz. Çünkü sende Egeliliğe dair hiçbir şey yok. Belki Karadenizlilik vardır. Belki de Trakyalılık vardır!  Bakalım var mıymış? Buralara alalım seni. 

Yüzde Kaç Karadenizlisin?

Yüzde Kaç Trakyalısın?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ogulcan-gulle

enkine bak bio büle test mi olupduru len goca dana

sunflower

TABİKİ DE :))) Verdiğin yanıtlara göre senin Egelilik oranın yüzde 100. Damarlarında oluk oluk Egeli kanı akıyor. Egeli olmak senin için bir yaşam biçimi, bir tutku... Ege'nin her karış toprağına, kültürüne, her şeyine aşıksın. Hayatta en çok övündüğün şeylerin başında geliyor Egeli olmak. Büyük bir tutkuyla bağlısın toprağına. Biz Egeliler bayağı bir candan oluruz. Sende de bu candanlık bu samimiyet mevcut tabii haliyle. E bu da bizim bir artımız olsun değil mi? :)

ooztarhan

Hadi buradaki testi geçtin ama gerçekten de egeli misin ?

abdullah.r.yaylaci

%100 Egelisin! Verdiğin yanıtlara göre senin Egelilik oranın yüzde 100. Damarlarında oluk oluk Egeli kanı akıyor. Egeli olmak senin için bir yaşam biçimi, bir tutku... Ege'nin her karış toprağına, kültürüne, her şeyine aşıksın. Hayatta en çok övündüğün şeylerin başında geliyor Egeli olmak. Büyük bir tutkuyla bağlısın toprağına. Biz Egeliler bayağı bir candan oluruz. Sende de bu candanlık bu samimiyet mevcut tabii haliyle. E bu da bizim bir artımız olsun değil mi? :)

sorrow45

%75 Egelisin! egeli olduğum için üzdü

kanyonlarin-efendisi

Kastamonuluyum. %100 Egeli çıktım.

Görüş Bildir