Görüş Bildir
Haberler
Yüz Yüze Eğitimin İlk Haftası: '200'e Yakın Sınıfta Eğitime Ara Verildi'

Yüz Yüze Eğitimin İlk Haftası: '200'e Yakın Sınıfta Eğitime Ara Verildi'

Covid-19 nedeniyle yüz yüze eğitime ara veren okul olmadığını söyleyen Bakan Mahmut Özer, “Yaklaşık 200 civarında sınıfımız, Covid-19 vakası ya da teması nedeniyle eğitime 14 gün ara verdi” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başladığını hatırlatarak, 'Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde Kovid-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır.' dedi.

'Prosedürleri okullara gönderdik'

'Prosedürleri okullara gönderdik'

Sağlık Bakanlığı ile korona virüsüne (Covid-19) karşı okullarda alınması gereken önlemler rehberini hazırladıklarını, 81 ilin valiliğine ve milli eğitim müdürlüklerine gönderdiklerini hatırlatan Özer, “Yine eğitim öğretim başlamadan önce herhangi bir okulda, sınıfta vaka çıkması durumunda alınması gereken önlemler ve uyulması gereken prosedürleri de Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile belirleyerek tüm okullara gönderdik” diye konuştu.

'850 bin derslik aktif'

'850 bin derslik aktif'

Yüz yüze eğitimde ilk haftanın geride kaldığını dile getiren Özer, “Bir haftayı geride bıraktık. Yaklaşık 850 bin dersliğimiz ve 57 bin 108 okulumuz eğitim öğretim faaliyetinde aktif olarak yer almaktadır. Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde Covid-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır” dedi.

Eğitime ara veren sınıflar olduğunu aktaran Mahmut Özer, “Sadece sınıflardaki Sağlık Bakanlığı ile belirlediğimiz kriterler çerçevesinde yüz yüze eğitime ara veren sınıflarımız bulunmaktadır. Yaklaşık 200 civarında sınıfımız, Covid-19 vakası nedeniyle ya da yakın teması nedeniyle eğitim öğretime 14 gün ara verip dijital platformlar üzerinde Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu EBA TV ve diğer dijital platformlar üzerinden eğitim öğretime devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

'Kriterleri uygulamanın ne kadar başarılı sonuçlar verdiğini de sahada görmüş olduk'

'Kriterleri uygulamanın ne kadar başarılı sonuçlar verdiğini de sahada görmüş olduk'

“Bu süreçte Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu, Sağlık Bilim Kurulunun onaylamış olduğu kriterleri uygulamanın ne kadar başarılı sonuçlar verdiğini de sahada görmüş olduk” diyen Özer şöyle devam etti:

“Bundan sonra da gerekli tüm tedbirlere uyarak ve illerimizde gelişecek yeni durumları da gözden geçirerek sahada özel, lokalde yaygın olmayan problemlere de yeni çözümler üreterek eğitim öğretime inşallah yüz yüze devam edeceğiz.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
54
34
33
10
7
5
5
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Barney

en son kalan okula plaket verin

Beyza

eski okuluma ziyarete gittim geçen gün sıra altlarının tozdan rengi gözükmüyordu nasıl hazırlanmaksa bu. Öğrenciler zaten kendi aralarında bahçede vs otururk... Devamını Gör

Mr Logical

Daha alıştırma eğitimi haftasında virüs sebebiyle 14 gün tatil edilen anaokulu var Bursa'da. Ama tabii o geçen hafta değildi, önceki haftaydı...