Yüz Hatlarınızın Karakterinize Etki Ettiğini Gösteren Bilim İnsanları Tarafından Kanıtlanmış Gerçekler

126PAYLAŞIM

Bize çok enteresan geldi, bakalım siz ne düşünceksiniz...🤔

1. Yüzünüz ne kadar geniş olursa, o kadar çok testesteronunuz olur.

Bilimsel olarak, elmacık kemikleriniz ne kadar geniş ise o kadar çekici ve bir o kadar da agresif olursunuz. Bu durum, kapuçin maymunlarından gelmektedir. Ama unutmayalım ki her yüzü geniş olan da tehlikeli ve agresif olacak diye bir şey de yok. Bu sadece tartışmaya daha yatkın bir insan olabileceğiniz anlamına geliyor olabilir.

2. Yüzünüz ne kadar inceyse, enfeksiyonlara karşı o kadar dirençlisiniz.

Bilim insanları, yüzünde daha az yağ olan insanların, yağ olanlara oranla hastalığa dirençli olduğunu tespit etmişlerdir. Buna ek olarak, yüzü zayıf ve ince insanların daha az kaygılı ve depresyona daha az meyilli oldukları da bulunmuştur. Bu durum, büyük bir olasılıkla spor yapan insanların daha mutlu olması ve zaten yüzlerinin diğerlerine oranla daha zayıf olmasıyla bağlantılı olabilir.

3. Uzun burun sizi yalancı değil ama hırslı bir insan yapar!

Araştırmacı Abraham Tamir'in bulgularına göre, yüz hatlarının karakteri etkilediği uzun süredir biliniyor. Bulduğu bir diğer şey ise, uzun burunlu insanların hırslı oldukları, içgüdülerinin kuvvetli ve liderlik vasfına daha yatkın olduklarını kanıtlar nitelikte.

4. Bebek yüzlü erkekler, gençlik dönemlerinde daha az baskınlardır.

Ama aynı zamanda, yetişkinlik dönemlerinde daha çekici nasıl olabileceklerini çoktan keşfetmiş olurlar.

5. Kaşları kavisli olan insanlar daha uysallardır.

Yapılan araştırmalara göre, kaşları kavisli ve alınları dar olan insanlar daha uyumlu insanlardır. Aynı araştırmada ulaşılan bir diğer sonuç ise, dürüstlük ve uysallık seviyesi yüksek insanların genellikle bu kaş yapısına sahip oluşu...

6. Burnunuz ne kadar kısa olursa o kadar hassas olursunuz.

1793 fotoğraf incelendikten sonra araştırmacılar, burnu kısa ve kalkık insanların kendilerini ifade ederken diğerlerine oranla daha hassas oldukları sonucuna vardı. Ayrıca, daha kibar olduklarını söylemek de mümkün.

7. Dışa dönük insanların çeneleri daha çıkıntılıdır.

Rahat iletişim kurabilen insanların ortak özelliklerinden birinin çeneleri olması gerçekten de çok enteresan. Ne kadar girişken ve dışa dönük olursanız, bu yüz hatlarınıza bir o kadar etki ediyor.

8. Poz verdiğiniz tarafın seçimi, ne kadar duygusal bir insan olduğunuzun bir işaretçisi.

Sol yanağını ön plana çıkarmayı seven insanların, daha duygusal ve dışa vurumcu olduğu ortaya çıktı. Çünkü yüzünüzün sol tarafı daha fotojeniktir.

Peki sizde bu özelliklerden hangisi var? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Hangi bilim insanları? Hangi araştırmalar? Kaynağınız nedir?

birkankarael

sol ayak başparmakları.

seydi

iki kapuçin maymunu kendilerine dağıtılan paraları seks karşılığında değiş tokuş ettiğine tanık oldu. Seks sona erdikten sonra, paraları alan maymun hemen araştırmacıların yanına gelerek kazandıklarıyla üzüm aldı. yani geniş yüzlüler fahişedir. bunu mu demek istediniz

Görüş Bildir