Görüş Bildir

Yunanistan: 'Türkiye'den Yardım Teklifimize Olumlu Yanıt Gelmedi, Teklifimiz Halen Geçerli'

Anasayfa > Gündem

Türkiye'deki yangın felaketini yakından izleyen ülkelerin arasında bulunan Yunanistan, Türkiye'ye itfaiye uçağı göndermeye hazır olduklarını ancak buna olumlu bir yanıt alamadıklarını belirtti. Başka bir yardım talebi gelirse de göndermeye hazır olduklarını söyleyen yetkililer, Türkiye'den teşekkür dışında olumlu bir yanıt gelmediğini aktardı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye'deki yangınların yayıldığı 29 Temmuz'da 'Türk dostum Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nu telefonla aradım, kendi seçim bölgesi olan Antalya'da çıkan yangınlardan dolayı duyduğum samimi üzüntülerimi dile getirdim ve kendisine Yunanistan'ın yangın söndürme faaliyetleri için her türlü yardımı vermeye hazır olduğunu söyledim' açıklamasını yapmıştı. 

BBC Türkçe'den Stelyo Berberakis'in aktardığına göre, Yunan hükümeti, ülkede çıkan yangınlara rağmen Türkiye'den talep geldiği anda Yunan itfaiye ve kurtarma birimlerinin yardıma gönderilmesi teklifinin halen geçerli olduğunu bildirdi. 

Türkiye'deki yangınlarla ilgili haberler Yunan basınında hemen her gün takip ediliyor. 

Yunan basınında yer alan haberlerde havadan söndürme araçlarının yetersiz kalması üzerine Türkiye'nin Rusya, Azerbaycan, Ukrayna ve İran gibi ülkelerden yardım talebinde bulunduğu ancak Yunanistan'dan gelen teklifleri yanıtsız bıraktığına dikkat çekildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
114
11
10
9
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mülayim Sert

Kibrinizde boğulun amk!

Pickle Rick

Doğa yanıyor, canlar yitip gidiyor. Ülke, tarihinin en aciz günlerini yaşıyor. Seçme şansın yok kardeşim. Yangını söndürecek su kimden gelirse gelsin. Canlıl... Devamını Gör

Erol

Yunan uçakları ülkemize girerse maazallah!..