Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yoksa Dış Görünüşünün Modası mı Geçti? İşte Dünden Bugüne İnsan Bedeninde Değişen Beğenilerimiz

708PAYLAŞIM

Kılık kıyafetten makyaja, kullandığımız aksesuarlardan yaşam tarzımıza her şey yıllar içinde değişiyor. Modası geçenlerin yerini yenileri alıyor ve beğenilerimiz tekrar şekilleniyor.

Maalesef insan bedeni için de ayı şey geçerli gibi görünüyor. Bakınız bir zamanlar neleri seviyorduk kendimizde, şimdi neleri?

1. En bilindik olanlardan biriyle başlayalım! Yeni trend; dev popolar.

Çok değil bundan yedi sekiz sene önce, poposu büyük olanlarla neredeyse dalga bile geçiliyordu ki bu zaten başlı başına yanlış bir davranış. Şimdilerde ise popomuzu sağlıklı bir şekilde irileştirmek için yapmadığımız squat kalmadı.🍑

2. Bir başka beden modası; ayrık bacaklar!

Doksanlarda çocuk olanlar bilir. Bacaklarımızı birleştirip açıklık kaldı mı diye bakar, eğer yoksa, "bacakların da güzelmiş" derdik. Gel gelelim şimdi ayrık bacak arası, inanılmaz moda. Hatta Instagram'da bu görünüme sahip bacakların fotoğraflarını paylaşma seferberliği başlamıştı.

3. Çok iri memeler out, küçük memeler in!

Hala bir kesim iri memelerde ısrarcı olsa da eskide kaldı diyebiliriz bu görünüş için. Şimdilerde kararında, daha küçük memeler kadınların daha fazla tercih ettiği bir durum.

4. İp gibi kaşlar çoook eskide kaldı. Şimdilerde daha çok kaş diye ölüyoruz.

Yeşilçam dönemlerini hatırlayın. İp gibi kaşlarıyla izlerdik o sevdiğimiz oyuncuları. Yakın zamanda alınmamış gibi duran doğal kaşlar modaydı. Şimdilerde ise kalın ve kalıp gibi duran kaşlar zirvede!

5. İnci gibi sıra sıra dişler demode oldu, tavşan diş çok moda!

Tek boyda dizilmiş dişlere bayılırdık bundan on, on beş sene evvel. Günümüzde ön iki dişin daha uzun görünmesi için dişçi koltuğundan kalkmayanlar var.

6. Yoğun makyaj yapanları ti'ye alırdık, şimdi YouTube kanallarından gözümüzü alamıyoruz.

Doksanlı yıllarda çok fazla makyaj yapan kadın için "Çok çirkin de ancak makyajla güzelleşiyor," düşüncesi vardı. Şimdi süründükçe sürünüyor, boyandıkça boyanıyoruz.

7. Samimiyet fışkıran kırışık ama sevimli yüzler gitti, heykel yüzler geldi!

Artık kim kaç yaşında tahmin etmek mümkün değil. Dolgular ve botoks sayesinde ifadeler hep aynı. Herkes çok şaşkın!🤷

8. Düğme ağızlar out, köfte dudaklı büyük ağızlar in!

"Ay ağza bak, minicik ne tatlı," lafı sadece bir hoşluk söylemi olarak mazide kaldı. Gülünce tavşan dişlerin öne çıktığı bol dolgulu iri dudaklı geniş ağızlar çok moda.

9. Herkesin burnu artık çok havada!

Bunu açıklamaya bile gerek yok. Burun herkeste şahsına münhasırdır ve tek tip olması doğaya aykırıdır bir kere. Ama biz zaten doğal olanı sevmiyoruz artık, herkes minik kalkık bir burun için bıçak altına yatıyor.

10. Erkeklerde de kalkık ve dışarıya kavisli popo istiyoruz artık a dostlar!

Sadece kadın bedeni mi modaya hizmet edecekti yani. Eskiden büyük popolu erkekler oldukça itici gelirdi, şimdi dar pantolonlarından büyük popolar görünsün istiyoruz.

11. Ah çok şükür göz rengimizle barıştık.

O renkli lenslerden ne çektik arkadaş! Ölü balık gibi bakan mavi, ela, yeşil ve hatta sarı, mor vs. lensler bir dönem herkeslerin gözündeydi. Artık lens yok, göz makyajı var!

12. Yuvarlak yüzler out, kemikli yüzler in!

Yine size Yeşilçam'dan bir örnek vereceğim. Hatırlayın o dönemin yuvarlak yüzlü kadınlarının bolluğunu. Şimdi ise daha çıkık çeneler, çıkık elmacık kemikleri ve keskin hatlar gözümüze daha hoş görünmeye başladı.

13. Ve son olarak genel görünüme bakalım! Dolgun vücutlar yerini önce sıfır bedene, şimdi de kaslı görünüme bıraktı!

Verem hastalığının yoğun olduğu dönemlerde, hastalığın belirtisi olan aşırı zayıflıktan kaynaklı da olabilir, dolgun vücutlu insanlar daha sağlıklı gibi göründüklerinden, göze daha hoş gelirdi. Doksanların sonu ve iki binli yılların başında ise dümdüz popolu sıfır bedenler zirvedeydi.

Şimdilerde bol sporlu hayata geçiş yapıldı ve ince belli, iri popolu, güçlü vücutlar moda oldu!

Ne diyelim, moda moda diye perişan olduk!🙄

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
feyza-chuseyin-oglu

Kadınları geçtim de, erkekte illaki popo olsun diyenler ???

Gizli Kullanıcı

eskinin Allah'ını seveyim yav..herşey eskide güzeldi..yenilerde hiçbişey beğenmiyorum.ha popo ve kemikli yüz belki ama eskileri de güzeldi,bunların dışındaki herşeyin eskisini tercih ederim hele erkeklerde popo nedir aq?!👎

sena-swan

Hem dolgun popo hem ayrık bacak nasıl olacak, çok zor yalnız o;( keşke boyuna göre uygun kiloda olmak, sağlıklı beslenmek, düzenli spor yapmak falan her daim moda olsa

alperen-a.kaya

valla annem malzeme bu en fazla kilo verir kas yaparım o da şuan gümdem de değil bütçe açığını kapatmadan akabinde beğenirseniz işte at işte meydan beğenmezseniz nabalım.

xxxibgdrgn

Erkeklerde popo falan görmek istemiyoruz kardeşim. Bırakın yuvarlak hatlar kadınların olsun.

Görüş Bildir