Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yoksa Dış Görünüşünün Modası mı Geçti? İşte Dünden Bugüne İnsan Bedeninde Değişen Beğenilerimiz

-

Kılık kıyafetten makyaja, kullandığımız aksesuarlardan yaşam tarzımıza her şey yıllar içinde değişiyor. Modası geçenlerin yerini yenileri alıyor ve beğenilerimiz tekrar şekilleniyor.

Maalesef insan bedeni için de ayı şey geçerli gibi görünüyor. Bakınız bir zamanlar neleri seviyorduk kendimizde, şimdi neleri?

1. En bilindik olanlardan biriyle başlayalım! Yeni trend; dev popolar.

Çok değil bundan yedi sekiz sene önce, poposu büyük olanlarla neredeyse dalga bile geçiliyordu ki bu zaten başlı başına yanlış bir davranış. Şimdilerde ise popomuzu sağlıklı bir şekilde irileştirmek için yapmadığımız squat kalmadı.🍑

2. Bir başka beden modası; ayrık bacaklar!

Doksanlarda çocuk olanlar bilir. Bacaklarımızı birleştirip açıklık kaldı mı diye bakar, eğer yoksa, "bacakların da güzelmiş" derdik. Gel gelelim şimdi ayrık bacak arası, inanılmaz moda. Hatta Instagram'da bu görünüme sahip bacakların fotoğraflarını paylaşma seferberliği başlamıştı.

3. Çok iri memeler out, küçük memeler in!

Hala bir kesim iri memelerde ısrarcı olsa da eskide kaldı diyebiliriz bu görünüş için. Şimdilerde kararında, daha küçük memeler kadınların daha fazla tercih ettiği bir durum.

4. İp gibi kaşlar çoook eskide kaldı. Şimdilerde daha çok kaş diye ölüyoruz.

Yeşilçam dönemlerini hatırlayın. İp gibi kaşlarıyla izlerdik o sevdiğimiz oyuncuları. Yakın zamanda alınmamış gibi duran doğal kaşlar modaydı. Şimdilerde ise kalın ve kalıp gibi duran kaşlar zirvede!

5. İnci gibi sıra sıra dişler demode oldu, tavşan diş çok moda!

Tek boyda dizilmiş dişlere bayılırdık bundan on, on beş sene evvel. Günümüzde ön iki dişin daha uzun görünmesi için dişçi koltuğundan kalkmayanlar var.

6. Yoğun makyaj yapanları ti'ye alırdık, şimdi YouTube kanallarından gözümüzü alamıyoruz.

Doksanlı yıllarda çok fazla makyaj yapan kadın için "Çok çirkin de ancak makyajla güzelleşiyor," düşüncesi vardı. Şimdi süründükçe sürünüyor, boyandıkça boyanıyoruz.

7. Samimiyet fışkıran kırışık ama sevimli yüzler gitti, heykel yüzler geldi!

Artık kim kaç yaşında tahmin etmek mümkün değil. Dolgular ve botoks sayesinde ifadeler hep aynı. Herkes çok şaşkın!🤷

8. Düğme ağızlar out, köfte dudaklı büyük ağızlar in!

"Ay ağza bak, minicik ne tatlı," lafı sadece bir hoşluk söylemi olarak mazide kaldı. Gülünce tavşan dişlerin öne çıktığı bol dolgulu iri dudaklı geniş ağızlar çok moda.

9. Herkesin burnu artık çok havada!

Bunu açıklamaya bile gerek yok. Burun herkeste şahsına münhasırdır ve tek tip olması doğaya aykırıdır bir kere. Ama biz zaten doğal olanı sevmiyoruz artık, herkes minik kalkık bir burun için bıçak altına yatıyor.

10. Erkeklerde de kalkık ve dışarıya kavisli popo istiyoruz artık a dostlar!

Sadece kadın bedeni mi modaya hizmet edecekti yani. Eskiden büyük popolu erkekler oldukça itici gelirdi, şimdi dar pantolonlarından büyük popolar görünsün istiyoruz.

11. Ah çok şükür göz rengimizle barıştık.

O renkli lenslerden ne çektik arkadaş! Ölü balık gibi bakan mavi, ela, yeşil ve hatta sarı, mor vs. lensler bir dönem herkeslerin gözündeydi. Artık lens yok, göz makyajı var!

12. Yuvarlak yüzler out, kemikli yüzler in!

Yine size Yeşilçam'dan bir örnek vereceğim. Hatırlayın o dönemin yuvarlak yüzlü kadınlarının bolluğunu. Şimdi ise daha çıkık çeneler, çıkık elmacık kemikleri ve keskin hatlar gözümüze daha hoş görünmeye başladı.

13. Ve son olarak genel görünüme bakalım! Dolgun vücutlar yerini önce sıfır bedene, şimdi de kaslı görünüme bıraktı!

Verem hastalığının yoğun olduğu dönemlerde, hastalığın belirtisi olan aşırı zayıflıktan kaynaklı da olabilir, dolgun vücutlu insanlar daha sağlıklı gibi göründüklerinden, göze daha hoş gelirdi. Doksanların sonu ve iki binli yılların başında ise dümdüz popolu sıfır bedenler zirvedeydi.

Şimdilerde bol sporlu hayata geçiş yapıldı ve ince belli, iri popolu, güçlü vücutlar moda oldu!

Ne diyelim, moda moda diye perişan olduk!🙄

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
feyza-chuseyin-oglu

Kadınları geçtim de, erkekte illaki popo olsun diyenler ???

justice_fighter

eskinin Allah'ını seveyim yav..herşey eskide güzeldi..yenilerde hiçbişey beğenmiyorum.ha popo ve kemikli yüz belki ama eskileri de güzeldi,bunların dışındaki herşeyin eskisini tercih ederim hele erkeklerde popo nedir aq?!👎

sena-swan

Hem dolgun popo hem ayrık bacak nasıl olacak, çok zor yalnız o;( keşke boyuna göre uygun kiloda olmak, sağlıklı beslenmek, düzenli spor yapmak falan her daim moda olsa

alperen-a.kaya

valla annem malzeme bu en fazla kilo verir kas yaparım o da şuan gümdem de değil bütçe açığını kapatmadan akabinde beğenirseniz işte at işte meydan beğenmezseniz nabalım.

meliscankurtaran

Beyler neden hepiniz şaşırdınız anlamadım bir siz mi göt beğeniyorsunuz sanıyordunuz? Tabi ki de biz kadınlar erkeklerde neredeyse ilk üç sırada oraya bakıyoruz yanlış anlamayın kuru göt tabiri diye bir şey var çoğumuzun bakmadığı şekil. olay sadece kol kası baklava falan değil yani haberiniz olsun. David beckhamı yüzü gözü için mi seviyoruz ;)

alperen-a.kaya

götü için yani ilginç erkeklerinde sizi götünüz için sevmesi pek rahatsız etmez heralde.

meliscankurtaran

benim dediğimle senin dediğin çok farklı şeyler. ben kadınların da kalkıp popo sevdiğini ve beğendiğini söylerken sen her şeyi ona bağlıyorsun. Şu zamana kadar ki hiçbir sevgilimin(şuanki dahil) ilk başta kişiliğime vurulduğunu düşenecek değilim çünkü bende kimsenin ilk başta iyi niyetine bakmadım. Dış görünüş flörtün kapısını açar karşındaki kişilik olarak sana uyuyorsa ilişki başlar. Kimseyle sadece huyu suyu güzel diye sevgili olmadığım gibi kimsenin de benle sadece bu yüzden birlikte olduğuna inanmam karşımdakinin de beni beğenmesi tüm bedenin dahil asla rahatsız etmez ama sadece bedenen seni arzulayanı zaten anlar ve yol verirsin fark barizdir :))

alperen-a.kaya

dış görünüş doğru tabi haklısınız hörmetler.

ersan-guney

''Şu zamana kadar ki hiçbir sevgilimin(şuanki dahil) ilk başta kişiliğime vurulduğunu düşenecek değilim''Bunu söyledikten sonra düşünme zaten :)

meliscankurtaran

Tabi sen herkese ic güzelliği için vuruluyorsun. Ya da insanlar senin tipini begenmiyor kendini guzellige bakanlar sığdır diyerek tatmin ediyorsun ama gercek bu. Sadece fiziki olarak etkilendiğim karakterini begenmedigim insanlarla da sevgili olmadım sadece karakterini begenip fiziksrl olarak begenmedigim insanlarla da sadece arkadaş kaldım bu yüzden de kimse gelip de fiziksel olarak beğenmediğim bir insanla sevgili olmadım diye bana sığ falan diyemez. Sanki bir kiza hic güzelliği yuzunden tutulmamislar gibi...

ersan-guney

Virgül kullanırsan biraz daha anlaşılır olursun, dış görünüş önemli ya senin açından o yüzden şeeetim :). Ayrıca sen kendi paragrafında, kendinle üç yüz kez çelişirken bana bir şey anlatma çaban gayet boş :). Evet güzel kıza aşık oluyoruz ama kıstasımız bu değil, akıllı kıza da aşık oluyoruz, eğlenceli kıza da, yani senin anlayacağın senin kıstas detay sadece. Götü güzel kıza gelince evet onu istiyoruz ama onun adı aşk değil :). Muhtemelen sana da kimse aşık olmadı :) Ve bazen tam tersi de olabilir, tanışırsın, arkadaşsındır, tanıdıkça işler değişir. Çünkü bazen insanlar göründüğünden çok daha ötedir :). Yüksek ihtimal hiçbirini anlamayacaksın ama şansımı deneyeyim dedim.

meliscankurtaran

Sizde kıstas yüksek ihtimal sadece" dişi" olması biz kadınlarda erkeklerden daha farklı işliyor bu durum. Ben fiziksel olarak etkilenemedigim insanla ilişki yaşayamam ama tek kıstasım bu değil derken hiçbir şeyle çelişmiyorum en baştan demek istediğim belli ama bu durum belli ki senin gücüne gidiyor, yarana basmak istemezdim kusura bakma :) Yaşadığım ilişkileri ben bilir ben hissederim ve konuşmalarına bakılırsa aşkın ne olduğunu senden daha iyi bilecek durumdayım. Fazla ilişki yaşamaktan dolayı değil önüme gelen her yakışıklı, eğlenceli, akıllı herkese aşık olmadığım için. Aşk sandığınız kadar fazla insana hissedilen duygular degil maalesef , ben bulduğumu düşünüyorum umarım sizde bulursunuz. Ve bu arada dış görünüş sadece benim icin değil sandığınızın aksine bütün kadınlar için önemlidir. Bastan beri dediğim gibi tek kistas bu değil ama kadinlarin hatta erkeklerin bir insanı tanımak istemesini sağlayacak ilk şey dış görünüş üzgünüm...

u18

ben şeyi merak ediyorum asıl..g.t sevici erkek arkadaşlar genelde g.tçü diye çağırılır..acaba kadınlar da böyle mahlaslar kullanıyor mu birbiriyle böyle ?

meliscankurtaran

Valla ben henüz öyle bir sey duymadım yalan olmasin :)) ama mesela ben diyelim ki en basiti sarışın seviyorsam kızlar sarışın birini gördüğünde tam senlik kanka falan derler bizde bu kadar.

Başlıklar

InstagramKaşTercihYoutubetatlıtrend
Görüş Bildir