Yine Utandık! Meme Kanserini Yenen Bir Kadının Fotoğrafına Gelen Yorumlar ve Bize Düşündürdükleri

46bPAYLAŞIM

Bu hayatta en çok korktuğumuz şey şüphesiz canımızla ve sevdiklerimizin canıyla sınanmak. Zira hepimiz bir hastalığın ne kadar zor, ne kadar yıldırıcı ve yok edici olduğunun gerçeğinin farkındayız.

Lakin dünya öyle kötülüklerle dolu ki, uzun mücadelenin ardından bir hastalığı yenmiş birinin mutluluğunu çarpıklaştıracak kadar! 

Instagram hesaplarından feminiizmruhu'nun paylaştığı 'meme kanserini yenmiş bir kadının mutlu fotoğrafı'nın altındaki yorumlarla dünyanın ne kadar çirkin bir yer olduğunu bir kez daha gösterdi.

Buyrunuz...

Kendinizin ya da çok sevdiğiniz birinin kanser olduğunu düşünün! Onca tedaviler, yıkımlar kalkışlar, büyük mücadelelerden sonra kanseri yeniyorsunuz. Sevinçle haykırmak istersiniz değil mi?

KİM İSTEMEZ Kİ!

Bu genç kadın yendiği meme kanserinin ardından mutluluğunu paylaşmak adına gülen yüzüyle harika bir fotoğraf çekilmiş ve bir Instagram hesabı da bu fotoğrafı paylamış.

Bu güzel gülüşlü, mücadeleci kadının mutluluğuna ortak olup sağlığını geri kazandığı için sevinenler güzel kalpler de yorumlarıyla bunu belirtmiş. ❤️

Lakin bu ülkenin, dünyanın uzun bir mücadelenin ardından sağlığını geri kazanan bir kadınla 'dalga geçecek' kadar çirkin ve kalpsiz insanlarla dolu olduğu gerçeği de hemen kendini göstermiş.

Böylesine çirkin böylesine vicdansız, cinsiyetçi bir yorumun 'komik olduğunu' düşünen insanlarla aynı dünyada yaşadığımız gerçeğini asla unutmayın.

Kendi zihinleri, kalpleri çirkin ve pisken kafayı çıplaklığa takmış olanlar durur mu! Hemen onlar da kendilerini salmışlar meydana...

Değiştirilmesi gereken bir şey varsa o kadın çıplaklığından ziyade erkek zihniyetidir. Her şey zihniyetle, kalple başlar! Zihniyeti baskıcı, çirkin ya da hastalıklı bir toplumun öncelikli çözümü bu zihniyeti değiştirmekle başlar.

Biter mi, bitmedi! Yalnızca mutluluğun paylaşıldığı bir fotoğraf elbette sıradan bir şekilde algılanmadı ve oldukça çirkin bir kavga başladı.

Küfürler havada uçuştu, herkes egosunu ortaya çıkardı ve hatta öyle bir noktaya gelindi ki "meme kanseri" bir beddua olarak başkalarına edilecek gibi oldu...

Bu hayatı bu kadar yaşanmaz ne kılıyor diye kendi kendinize soruyorsanız, sormayın. Bu hayatı böylesine bir mutluluğu çirkin bir kavgaya, çirkin bir savaşa dönüştürebilen terbiyeden, vicdandan, kalpten yoksun insanlar yaşanmaz kılıyor.

Bunca çirkinliğin içinde güzel insanlar hâlâ var! Onlardan biri kanserle olan kendi mücadelesini bu yorumla anlatmış: "Hepinize inat çok güçlüyüz..."

Umarız kendisinin sağlığı şu an oldukça iyidir. ❤️

Biz de bu güzel kadının cesaretini, mücadelesini kutlayıp mutluluğuna derinden ortağız. Umarız bu hayatta kimse sağlığıyla, canıyla ve sevdiklerinin canıyla sınanmaz! 💜

Başkalarının 'güzellik algısının', çarpık zihniyetinin, kötü kalbinin ağına düşüp kendi güzelliğinizi görmezden gelmemeniz dileğiyle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
idilozturk

Zihniyetinizin pisliğinde boğulup ölmeniz dileğiyle bu nasıl bir zihniyet. Tek dertleri çıplaklık olmuş sözde çok müslümanlar (!) halbuki yolda şortlu bir kadın görseler bakmak için götlerini yırtarlar.

gmzegomez

Sinirden okuyamadım hepsini. Böylelerinin bitmesi gerekiyor.

yzr_kedi

"Gel oğlum." O an var ya... anlatılamaz. gidiyorsunuz annenizin ayılmış ve üstü giyili, nasıl havalara uçmuştum var ya... Sonra onu öpüyorsunuz, bir damla yaş izinsizce akıyor gözden.... Sonra onu topralıyorsunuz yürü dayıya haber vermeye, telefonu açıp herkese güzel haber veriyorsunuz, o arada da doktorun derdindeyim ben. Neyse ki odasında buluyorum. Ameliyat çok güzel geçti. Çok iyiyiz ama iki gün gözetimdeyiz diyor.... Ulan diyorsun bu da bitti. Sonra iki gün odada kalıyorsunuz.... Ve annenizin gücüne bir daha hayran kalıyorsunuz..... Şİmdi bunları yaşadığını düşün.... Her bir satırı ama.... Sonra kalk bir dallamanın abi gibi olmuş dediği benzetmeyi gör.... Naparsınız? Beddua etsem tutar canınız yanar. Ama şunu bilin ki, bu dünyada neyi kınarsanız onun daha beterini yaşarsınız. Gözlerim doldu yazamayacağım daha fazla...

yzr_kedi

Onkoloji ve ameliyathanenin hep bayan olduğunu düşünün. Erkek refakat siz varsınız. Anneanne yaşlı dizlerden dolayı gelemiyor. Dayı deseniz. Adam dışarda 2 paket sigarayı bitirmişti. Orada aklı salim bir siz varsınız. Tabi ne kadar kendinizdesiniz. Telefon susmuyor, arayan dolu dua eden iyi olacak diyen. Bitti diyen... İyi ki de varlar. Sonra saat 12 olunca duramıyorsunuz. Çıktığını öğreniyorsunuz, ızbandut gibi bir hemşire kadınların olduğunu erkeğin gelemeyeceğini söylüyor... Nevrim dönüyor... Doktor erkek, öğrenciler erkek bir ben mi giremicem, çekil şuradan kadın annem çıkmış beni bekliyor deyip savuruyorsunuz. Normalde hiç yapmam ama annem ile aramda engel olamaz. Giriyorsunuz koridora... Sonra açık bir kapı, öküsürüyorsunuz, durumu izah ediyorsunuz. Müsaade var mıdır, annemin yanına geleceği diyorsunuz. Kadınlar toplanıyor, örtünüyorlar. Sonra annenizin sesi....

yzr_kedi

Bitmedi, gittikten sonra o sersem halde dönmesi var. Dönüşte iki saat. Hemen o ihtimali zihnimizden sildik. Araç alınacak. Anneniz için biriktirdiğiniz tüm parayı ve kredi çekmeyi elbetteki yapacaksınız. Peki ya gidip gelmesi... Özel sektörde izinleri bilirsiniz. Ona'da çare bulundu. Dayım... Adam itfaiye'ye refakat kartını verdi. Ve her daim gittiler. Durun daha, bu sadece kemoterapi. Bunun daha ameliyatı var. Tanıdıklar sayesinde çok kral bir hocaya düştük. En başından beri hemde. Ameliyat günü o 4 saat var ya, o 4 saat geçmiyor arkadaş bil bunu.

Görüş Bildir