Yılmaz'dan ‘Sarraf’ Sorusuna Jet İade

-

TBMM Başkanlığı’na seçilen Ak Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın soru önergesini iade etti.

Milliyet'ten Meriç Tafolar'ın haberine göre; Çam, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye yönelttiği önergede, işadamı Rıza Sarraf’a ödül verildiğini ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un ifadelerini anımsatarak, “Orada bulunmaktan ve Sarraf’a ödül vermekten memnun musunuz” diye sordu.

24. Dönem’de CHP’li milletvekillerinin çok sayıda soru önergesini iade eden TBMM Başkanlığı, 25. Dönem’de de bu yöntemi uygulayacağının ilk işaretini verdi. Başkan Yılmaz, CHP’li Çam’ın Bakan Zeybekci’ye verdiği soru önergesinde bir sorunun içtüzüğe aykırı olduğunu ileri sürerek, önergeyi iade etti. Çam, önergesinde, “TİM 22. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde 17 Aralık soruşturmasında adı geçen Rıza Sarraf’a ihracata katkılarından dolayı ödül verilmiştir. Mücevher sektöründeki ödülü Sarraf almış, Sarraf’a ödülünün Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi vermiştir” dedi.

Yılmaz’ın önergeyi iade etmesine gerekçe olarak gösterdiği 8. soruda Çam, “Ödül töreninde bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un, ‘Eğer Sarraf’a ödül verileceğini bilseydim, o karenin içinde yer almazdım, çok üzüldüm’ açıklamasına siz de katılıyor musunuz? Yoksa orada bulunmaktan ve Sarraf’a ödül vermekten memnun musunuz?” ifadesini kullanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBaşbakan YardımcısıCumhuriyet Halk PartisiİzmirNuman KurtulmuşReza ZarrabSivasTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir