Yıllar Sonra Bulduğu Öz Babasına 355 Bin TL'lik Tazminat Davası: 'Hiçbir Hatam, Kusurum Yokken Babasız Büyüdüm'

 > 
60PAYLAŞIM

Muğla'da otobüs şoförlüğü yapan Cihan Altın, 6 yaşında kaybettiği babasının öz babası olmadığını öğrendikten sonra DNA testi yaptırdı. Testle öz babasının kim olduğunu kesinleştiren Altın "Babasız yaşadığım yılların hesabını vermesini istiyorum" diyerek tazminat davası açtı.

AA'da yer alan habere göre, Muğla'da rastlanması az olan bir olay yaşandı. Otobüs şoförlüğü yapan Cihan Altın, bir yolcusunun uyarısı sonrası 6 yaşında kaybettiği babasının gerçek babası olmadığını öğrendi. DNA testiyle kesinleştirdiği öz babasına manevi tazminat davası açtı.

"Babana selam söyle" denmesi üzerine durumdan şüphelendi

Evli ve bir çocuk babası 31 yaşındaki Cihan Altın, yolcu olarak otobüse binen 2 kişinin, "Babana selam söyle" demesi üzerine durumdan şüphelendi. Annesinin yıllar sonra gerçek babasının Orhan K. olduğu gerçeğini açıklamasıyla büyük şok yaşayan Altın, önce 6 yaşında kaybettiği Yaşar Yıldırım'ın babası olmadığının tespiti için dava açtı. Mezarı açılarak alınan örnekler üzerinde yapılan DNA testiyle Yıldırım'ın babası olmadığını kesinleştiren Cihan Altın, annesinin kızlık soyadını alarak öz babası olan Orhan K.'ye babalık davası açtı.

"Babalık görevini yerine getirmediği" gerekçesiyle dava

Mahkeme emriyle İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan DNA testi sonucu Orhan K.'nin öz babası olduğunu kesinleştiren Altın, bu kez de "babalık görevini yerine getirmediği" gerekçesiyle Orhan K.'ye 355 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

"Babasız yaşadığım yılların hesabını vermesini istiyorum"

Kısa bir süre önce gerçek babasıyla ilgili gerçeklere ulaştığını ifade eden Altın, "Amcamla konuştum ancak bana 'Boş ver oğlum senin hiçbir şeye ihtiyacın yok. Kendi hayatına bak' dedi. Annemi sıkıştırınca gerçeği söylemek zorunda kaldı. Öz babamın zaten benden haberi varmış. Öz babam beni kabullenmek istemedi. Yıllarca babasızlığın acısını çektim. Hiçbir hatam, kusurum yokken babasız büyüdüm. 'Ben hata yaptım özür diliyorum, 31 yıl hayatında yoktum' dese, özür dilese bende sevgi parçacığı kıpırdayacaktı. Şu an hiçbir şey yok. Babasız yaşadığım yılların hesabını vermesini istiyorum." dedi.

Arkadaşı sandığı kişi öz kardeşi çıktı

Altın, yıllarca arkadaşı olan kişinin de öz kardeşi olduğunu öğrendiğini, bu durum ortaya çıktıktan sonra görüşmemeye başladıklarını da dile getirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir