Yıllar Geçti Böyle Dizi Gelmedi: Efsane Dizi Asmalı Konak'tan 15 Unutulmaz An

 > -

Dizinin finalinden bu yana tam 12 yıl geçti; ama bir daha böylesine bir dizi çekilmedi diyenler buraya! Bu içerik Asmalı Konak deyince içinde ufak bir sızı hissedenler için...

1. Kırmızı Şapkalı Bahar

İlk buluşmalarına ağzında kırmızı şapkasıyla gelen Bahar; Seymen şapkayı olması gerektiği yere yerleştirir yerleştirmez ona aşık olur ve hemen tandır kebabı yemek istediğini söyler.

2. Patenler Suya

Yanlışlıkla Bahar'a çarpıp onu yere düşüren patenci çocuğa sinirlenen Seymen Ağa, "Is this your backyard?" yani Türkçe alt yazısında da belirtildiği üzere "Babanın çiftliği mi burası?" diye bağırdıktan sonra patenleri suya atar.

3. Muhteşem Evlenme Teklifi

Bahar: Bu çiçekler çok güzel teşekkür ederim.

Seymen: Güneş doğarken uzak bir ülkenin dağlarından toplandılar. Senin için... Bazı yerlerde baharlar açtı bile.

Bahar: Bizim oralardan mı bunlar? Ben evimi özledim ama evim neresi bilmiyorum.

Seymen: Seni evine götürmeye geldim. Benimle evlenir misin?

4. Kötü kadın Dicle

Dizinin kötü kadını olmasına rağmen zamanla herkesin sempatisini kazanmış olan bu karakter sürekli merdivende oturup sigara içmesiyle tanınmaktadır.

5. Bornoz Sahnesi

Seymen Ağa'nın tek eliyle düğüm çözme konusunda ne kadar başarısız olduğuna şahit oluyoruz.

6. Mayınlı Bölge

Bornozu açamadıktan sonra yaptığı hatayla yaşayamayacağına karar veren Seymen Ağa, beyaz A4 kağıdı üzerine, kırmızı, Ariel, 36 puntoyla yazılmış uyarıyla göz göze geldikten sonra kendini mayınların ortasına atar.

7. Patlama sahnesi

Dizinin en çok izlenen bölümü Seymen Ağa'nın arabasının patladığı bölümdü. Bu kazadan da ölmeden kurtulan hatta sonrasında iyileşip, hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etmeyi başaran Seymen Ağa, gizli süper güçlere sahiptir.

8. Dicle'nin göz yaşları

Dicle'nin elleri ağzında, öne arkaya sallana sallana ağladığı anları da unutmadık.

9. Seymen'in sürekli kaşınan burnu

Dizi boyunca sinirlenme, üzülme, bir şey düşünme gibi ifadeleri burnunu kaşıyarak veren Özcan Deniz'in bu hareketi de Seymen Ağa karakteriyle özdeşleşmişti.

10. Seymen'den Dicle'ye teselli armağanı

Bu sahnede Seymen Ağa, dolmayı yakıp dayak yediği için ağlayan Dicle'yi teselli etmeye çalışmaktadır.

11. Tatlış mutfak sohbetleri

Şimdiki dizilerde böyle saf, böyle tatlı mutfak sohbetleri yok artık. Varsa yoksa dedikodu, fiskos...

12. Dilara'nın psikopat hareketleri

Bu kadıncağız da bir türlü mutlu olamadı gitti yahu. Chucky gibi gedi durdu bütün dizi etrafta.

13. Zeliş'in lütfedip 2 kelam ettiği sahne

Bütün dizi konuşmadı konuşmadı, kaçırıldı aklı başına geldi. Bu sahnede Seymen şok tabi.

14. Sümbül - Ali - Piraye Aşk Üçgeni

Nesi vardı bu Ali'nin bu kadar popüler olacak hiç anlamadım. Ama Sümbül'le aralarındaki gizli aşkı izlerken çıldırmamak mümkün değildi. Bu sahnede Ali vurulur. Sümbül olay yerine geldiğinde Ali'yi Piraye'nin kollarında görünce bozulur. Bozulmak nedir ya adam ölecek orada ?!?

15. Veda

Neden gittiğini bilmeden Amerika'ya giden Bahar'ın vedasıyla dizi son bulur. Bahar, tatile gittiğini sanmaktadır. Mutlu mutlu herkese el sallarken, geride kalanlar göz yaşlarını tutamaz. Çünkü Bahar kanserdir ve bir tedavi umuduyla Seymen onu Amerika'ya götürmektedir. Devamında ne mi oldu? Asmalı Konak Hayat sinema filmi oldu!

Bonus: Asmalı Konak Hayat Fragman 2003

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tubi.ua.91

Nevşehirliyim ben de. Dizinin çekildiği zaman Almanyadaydık. Şimdi yine çekilsin sette yatarım resmen! Şimdi yine çekilse, aynı kadro aynı senaryo... Nasıl izlenmez nasıl?? O kadar dizi izledim, ama ilklerin dizisiydi asmalı konak. Öyle klişeleri yoktu. Sürekli ayırmaya çalışan baskın bir karakter yoktu. Elbet yamanla dicle vardı ama onlara fırsat verilmedi. Seymenle bahar hep kendileri getirdi bitirme noktasına. Ama bitmediler asla :)

candice-white-adley

ben bu diziyi neredeyse hiç izlememiştim.

hayalekos

Efsanem ya ne olursa olsun hiçbir dizi onun üstüne geçemiyor. Seymen Bahar aşkı. Dicle, Salih ve Zeynep, Mutfak sohbetleri ve daha niceleri...

fulyana

Bu dizinin tekrarlarını niçin koymazlar anlamış değilim. Oysa saat 20:00 - 22:00 arası yayınlansın bir çok programdan çok daha iyi bir reyting alır.

fulyana

Asmalı Konak ayrıca yayınlandığı günden bugüne kadar reyting rekoru geçilememiş tek dizidir. Kırılan bir rekor varsa o rekor sadece Asmalı Konak dizisine aittir. Aşk-ı Memnu, Muhteşem Yüzyıl, Kurtlar Vadisi vs... dahil :)

Görüş Bildir