Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yıllanmış Klişeleri Yıkan Müthiş Anne: 3 Yaşındaki Kızıyla Birlikte Tırmanışlar Yapıyor!

 > 
2.3bPAYLAŞIM

Morgan Brechler, 25 yaşında Amerikalı bir anne. Kızı Hadlie ise 3 yaşında. Peki bu anne kızı, normal ailelerden farkını ne?

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Öncelikle şunu söyleyerek başlayalım, bu anne-kız "Çocuk olana kadar gez, sonra eve mahkumsun" klişesinin nasıl kocaman bir yalan olduğunun ispatı olarak kabul edilmeli...

Morgan hafta içlerinde tarım ve peyzaj işleriyle uğraşıyor ancak hafta sonu geldi mi, kızı Hadlie'yle birlikte kendini yolara vuruyor.

Anne-kız, hafta sonları maceradan maceraya atılıyor, ülkedeki milli parkları tek tek geziyorlar.

Morgan'ın bunu yaparken ki en büyük amacı, çocuğunu doğadan koparmadan büyütmek.

Hatta kendini şu şekilde anlatıyor: "Çocukların doğayla içiçe olmaları önemli, biz teknolojinin gerisinde kaybolmuş haldeyiz..."

Hadlie şu an 3 yaşında, ancak bu gezilere daha birkaç aylıkken başlamışlar.

Hatta birlikte yaptıkları ilk trekking sırasında, henüz 1 yaşında bile değilmiş.

Henüz 18 aylıkken, eve annesinin hazırladığı bir tırmanış duvarında alıştırmalar yapmaya başlamış.

Gittikleri her yerde çadır kurup kamp yapıyorlar.

Doğa yürüyüşlerinin, tırmanışların yanı sıra, Hadlie doğadan uzakta büyüyen çocukların aktivitelerini de yapmayı ihmal etmiyor.

Mevsimin ne olduğu, hava koşulunun ne olduğu onlar için hiç önemli değil!

Morgan kendini her hava koşuluna karşı nasıl korumaya alıyorsa, Hadlie de buna alışmış.

Morgan bu aktivitelerin, Hadlie'nin karalterini şekillendirdiğini ve gelecekte nasıl bir insan olacağına yön verdiğine inanıyor.

Morgan, Hadlie'nin doğaya gerçekten değer vermesini arzuluyor.

"Hadlie'nin yaşamın kıymetini bilmesini istiyorum ve bunun Doğa Ana'yla arkadaş olmaktan daha iyi bir yolu olduğunu düşünmüyorum"

"Kızıyla müthiş şeyler yapan bir anne olarak insanlara ilham verdiğimi düşünüyorum. Diğer insanlar, fotoğrafları gördüklerinde, bizimle birlikte olduklarını hissediyorlar...”

Pek çok anneden farklı olduğunu kabul eden Morgan, "Haftasonları çocukları AVM'ye götürmekten çok daha doğal ve iyi" diye eklemeyi ihmal etmiyor.

"İnsanlar çocuklarınız olunca hayatınız biter diyorlar ama ben buna katılmıyorum" diyor.

Tam tersine, Hadlie doğduktan sonra hayatının çok daha renkli ve güzel olduğunu anlatıyor.

"Benim hayatım Hadlie doğduktan sonra başladı. O benim en iyi arkadaşım ve ilham kaynağım. Maceralarımı paylaşabileceğim onun dışında kimsem yok."

Ancak dışarıdan gözüktüğü kadar kolay olmadığını da eklemeyi ihmal etmiyor.

"Dünya üzerinde bir hayat kurmak zaten kolay değil. Farklı bir hayat yaşamaksa hepsinden daha zor. Kızımla gerçekten gurur duyuyorum, çünkü bu benim için ne kadar zorsa onun için de o kadar zor. Ancak birlikte her şeyin üstesinden gelip çok iyi vakit geçirmeyi başarıyoruz."

Tüm bu geziler ve kamp akşamları sayesinde pek çok güzel anı biriktirdiklerini ve sırf bunun için bile tüm zorluklara değer olduğunu söylüyor.

Henüz 3 yaşında olduğu için bu anıları unutacağını düşünen Morgan, bu sebeple bol bol video ve fotoğraf çekiyor.

İkilinin maceralarını takip edebileceğiniz bir de instagram hesabı var.

Instagram

Arizona'yı adeta yeniden keşfeden bu müthiş anne-kız, şimdiden 11 bin takipçiye ulaşmış durumdalar.

Son olarak, bu muhteşem anne-kızın kısa bir videosunu da paylaşalım 😍😍😍

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
i-need-a-sensei-

Çok özendim ya. Ama hem para, hem özgürlük meselesi. Şahsen ben cesedim çalılıklardan bulunsun istemiyorum. Yoksa ben uzun mesafe at sürüşü yapmak isterim. (Evet, at üstünde şehir şehir, kamptan kampa) Erkek olsaydık bir nebze de olsa şansımız artardı. Kıskandım sizi. :d

kendin

Güzel tabi herkes ister böyle hayatı ancak bu yörede tek başına tutmaz o iş. Tek başına bu kıyafetlerle doğaya çıksan türlü türlü ayılar çıkar karşına burda. Ailesi flan da karışmıyor ,ki burda pek olmaz. Ayrıca belli ki 4x4 kamyoneti var, ekipmanları var, işi rahat ki haftasonunda en az 10x km şehir dışına çıkabiliyor çocukla , geçim sıkıntısı yok ...masraf yok değil yani tercih meselesi ki , tercih etme şansı varmış ne güzel.

vlknsn

yoh.mina helal...

kargilhan

Çok güzel bir olay fakat bu fotoğrafları kim çekiyor. En yakın ihtimal kocası diye varsaysak. Bu adam bu ilişkinin neresinde şimdi ?

rukawa-kaede

Hayalimdeki aile tam "Into The Wild"

Görüş Bildir