Yılan Hikayesine Dönen Cam Filme Bakandan Açıklama: Kısmen Serbest Olacak...

 > -
Abone ol

İlk önce serbest bırakılan, sonrasında ise yasaklanan cam filmi Türkiye'nin gündeminden düşmüyor. Sosyal medya üzerinden tepkilerini gösteren mağdur sürücülerin içini rahatlatacak bir açıklama bugün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den geldi. Özlü, 'Cam filminde emniyetin görüntü alabileceği, görüntülemesine engel olmayacağı çerçevede limitle, bir kriter getireceğiz O kriteri aşanlar yine yasağa takılacak, altında kalanlar serbest olacak' sözleriyle cam filminin kısmen serbest olacağını belirtti. 

'Emniyetin görüntü alabileceği şekilde olan cam filmler serbest olacak.'

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Adıyaman'da açıklamalarda bulunan Faruk Özlü,  kendi bakanlığıyla İçişleri ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarının çalışma yarak kriterler belirleyeceğini ifade ederek, 'Cam filminde emniyetin görüntü alabileceği, görüntülemesine engel olmayacağı çerçevede limitle, bir kriter getireceğiz O kriteri aşanlar yine yasağa takılacak, altında kalanlar serbest olacak' dedi.

'Cam filmi hep yasaktı, hiçbir zaman serbest olmadı.'

Cam filminin her zaman yasak olduğunu ve şu ana kadar yapılan cam filmlerinin aslında yasak ortamlarda takılan filmler olduğunu söyleyen Özlü, 'Biz Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde bu cam filmini kaldırmak istiyorduk. Geçen sene bir çalışma yaptık, Emniyet Genel Müdürlüğümüzle koordine ettik. Geçen sene Emniyet Genel Müdürlüğü'nden bize gelen görüş olumluydu. Bu sene Emniyet Genel Müdürlüğü'müzden gelen talepler, cam filmi yasağının kaldırılmasına karşıydı.' ifadelerini kullandı.

Bakan Özlü, Reina örneği ile kriterler hakkında ip ucu verdi.

Bakan Faruk Özlü, kendisine birkaç konuda Reina saldırısıyla ilgili örnekler verildiğini söyledi. 

'Bir terör hadisesi olur, 40- 50 kişi ölür, bunu yapan teröristler cam filmli araçla kaçmıştır ve bunun sorumluluğunu alamayız, diye çekindik. Güvenlik söz konusu olunca, bir şey diyemiyoruz. Bakın, Reina saldırısını yapan teröristin yakalanması aşamasında cam filmli araç içerisinde olduğu için yakalayamadıklarını söylüyor.'

Sosyal medya ise cam filmi konusunda artık bir sonuca ulaşılmasını istiyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir