Yeni Vücut Trendi! Kulak Kepçesi Çukurunu Aldırmak İçin Binlerce Kilometre Yol Kateden Adam

6PAYLAŞIM

Vücut modifikasyonu tam olarak yeni ortaya çıkan bir akım değildir. Silikon boynuzları da dahil olmak üzere 100'den fazla vücut modifikasyonuna sahip olan ve kendisini ''transhümanist'' olarak tanımlayan bu adam geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı.

Şimdi bu adam kulaklarını kestirmek için Avustralya'dan kalkıp Stockholm'deki Calm Body Modification Stüdyosu'na giderek bu uğurda binlerce kilometre yol katetti. Detayları Lad Bible'dan sizler için derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/community/weird-...

Stüdyonun Facebook ve Instagram hesabındaki bilgilere göre, çılgın arkadaşımız kulağının çukur kısmını aldırmak istedi.

Stüdyonun sahibi Chai Maibert konu hakkındaki düşüncelerini sosyal medya üzerinden paylaştı: ''Bu misafirim dünyanın bir ucundan bu işlemi yaptırmak için geldi. Gördüğünüz işlem benim tarafımdan gerçekleştirildi.''

Fotoğraf, kulak kepçesi çukuru çıkarıldıktan hemen sonra çekilmişti. İyileştikten sonra bu kadar korkunç görünmeyebilir.

İnsanlar Charles adındaki adamı eleştirme fırsatını yakaladılar ve bu fırsatı değerlendirdiler.

Bir Facebook kullanıcısı konu hakkında şunları yazdı: ''Gördüğüm en aptalca şey bu olsa gerek!''

Tabii tüm yorumlar olumsuz değildi. Birisi ise şunları yazdı: ''Şahsen bunun harika göründüğünü düşünüyorum.''

İnternetin olağan dışı prosedürlerle ilgili soruları olduğunu bilen Chai, kulak kepçesi çukurunu çıkarmanın işitme duyusunu etkileyip etkilemeyeceği hakkındaki sorulara da hazırlıklıydı.

''Vücudunuz yeni kulaklara alışana kadar bir iki haftalık bir süre geçer. Bu süre zarfında işitme duyusunda azalma olabilir fakat sonrasında tekrar eskisi gibi işitmeye başlarsınız. Kulaklarımız sesi yakalamazlar. Çok uzun yıllar önce insanların kulakları daha büyüktü. Bu yüzden içgüdüsel olarak bir şeyleri tam duyamadığımız zaman ellerimizi kulağımızın arkasına tutarak daha büyük kulak yaparız.''

Ne yazık ki bir odyolog, Chai ile aynı fikirde değildi:

''Bir odyolog olarak hem yazıyı hem de fotoğrafı gördüğümde şok olduğumu söyleyebilirim. Kulaklarınızı ve işitme duyunuzu seviyorsanız lütfen işitme duyunuzda bir azalma olmayacağını düşünerek bunu kendinize yapmayın. Bu tür işlemleri yaptırmadan önce beyninizi aklıselim biçimde kullanın. Lütfen!''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ismail1771

Kulağa sürülecek akıl yok.

ashirogi-muto

Kulaklarımız sesi yakalamazmış da yok içgüdüymüş de, bilim adamı gibi ahkam kesip milleti yanlış yönlendiriyor aptal herif. Doğal seçilimin bitmesi çok yazık oldu gerçekten. Gen havuzumuzun bu aptallardan arınması gerekirken hala varlıklarını sürdürüyorlar.

Görüş Bildir