İnsanların Kendini Çirkinleştirdiği Yeni Sosyal Medya Kampanyası: #DontJudgeChallenge

 > 
3.5bPAYLAŞIM

Sosyal medyanın yeni çılgınlığı ile tanışın! Instagram'dan yayılan bu akımda kullanıcılar #dontjudgechallenge hashtaginin altında makyaj malzemeleri yardımı ile kaşlarını birleştirerek; suratlarına ben, sivilce ve ona benzer şeyler çizerek aslında böyle olmanın utanılacak bir şey olmadığını anlatmaya çalışan videolar paylaşıyorlar. Aslen insan her ne şekilde olursa olsun bunda utanılacak bir şey olmadığını insanlara anlatma amacında olan bu kampanya, biraz suistimale uğramış durumda. Çirkinliğin tek kaşlı, siyah dişli ve benekli olmaktan ibaret gören kullanıcılar, güzelliklerini bu şekilde vurgulamaya çalışıyor. Instagram'ın yanında Twitter ve Vine'da da çok popüler hale gelen kampanyadan dikkat çekici örnekleri derledik.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mhali

işleri güçleri yok harbiden amk

Gizli Kullanıcı

6. ve 13. deki esmerrrrrr '' cihaz_ül ölüm ''

berfinmutlu

Şuanda bu videoyu çekenler ironi içinde ironi yaşıyorlar hem yargılamayın diyorlar hemde kendilerini çirkinleştirip güzelleştiriyorlar. Bir nevi yargılanırken yargılamak gibi. Siz bunları yaparken eğleniyor olabilirsiniz ama sizin o yüzünüze çizdiğiniz kaşları sivilceleri gerçek olan insanlar var. Burada yargılamayın diye video çekiyorsunuz ama dışarıda gördüğünüz de "tipe bak" "iğrenç" "bu insan mı" gibi laflar ediyorsunuz. Ciddi söylüyorum, bunu yapıp eğlenmek gülmek komik mi gerçekten? Çünkü yapmış olduğunuz o kaşların bıyıkların sivilcelerin olduğu yüzler dışarıda fazlasıyla var.

iamthedoctor

Gerçekten saçmalığın dibine vurmuşlar.Resmen gözlüklü,yüzünde leke olan veya tek kaşlı insanlara hakaret edilmek için başlatılmış bu akım.

Gizli Kullanıcı

Gözlüklü insanlar çirkin mi şimdi? yapmayın lütfen.. Bu ne saçma bir akımdır. Beyinsizliklerine güldüm ben :D

Görüş Bildir