Görüş Bildir
Haberler
Yavru Köpeği Dereye Atmıştı: Belediye İşçisine 'Hayvanlara Bakma' Görevi

etiket Yavru Köpeği Dereye Atmıştı: Belediye İşçisine 'Hayvanlara Bakma' Görevi

Emre Ordu
18.07.2019 - 19:38 Son Güncelleme: 19.07.2019 - 11:41

Rize'nin Kalkandere ilçesinde, yavru köpeği faraşa koyarak demir bariyerlerin üzerinden atan belediye işçisi Sefer Kayacı'ya, belediye tarafından disiplin soruşturması sonucunda sokak hayvanlarına bakmakla görevlendirildi. Caddeleri dolaşan Kayacı, sokak hayvanlarını besleyerek, bakımlarını yapmaya başladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kalkandere Belediyesi'nde çalışan temizlik görevlisi Sefer Kayacı, 29 Haziran'da sokakları süpürdüğü sırada yolda gezinen iki yavru köpeği fark etti. Yavru köpeklerin yanına yaklaşan işçi, elindeki süpürge ile köpeği faraşa sürükleyerek demir bariyerlerin üzerinden dereye fırlattı. Diğer yavru köpek kaçarak kurtulurken, işçi fırlattığı köpeğin arkasından aşağıya doğru baktı, ardından alandan uzaklaştı. O anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

773 TL para cezası kesildi

773 TL para cezası kesildi

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler tepki çekti. Görüntüler üzerine Sefer Kayacı adlı işçi polis tarafından gözaltına alındı. İfadesi alınan Kalaycı hakkında 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca yasal işlem başlatıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize 12'inci Bölge Müdürlüğü ekipleri ilçeye gelerek dere yatağında yavru köpeği aradı. Ekiplerce kıyıda bulunan ve sol arka bacağında ezilme tespit edilen yavru köpek, ekiplerce veterinere götürülerek tedaviye alındı. Hakkında yasal işlem başlatılan ve 'özür' dileyen Sefer Kayacı'ya, 'hayvanlara kötü muamele'den dolayı 773 lira idari para cezası kesildi.

"Bu bir ceza değil, severek yapıyorum"

"Bu bir ceza değil, severek yapıyorum"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, belediye işçisi Sefer Kayacı'ya disiplin soruşturması sonucunda sokak hayvanlarına bakmakla görevlendirildi. Cadde ve sokakları dolaşan Kayacı, kaplara mama bırakıyor, suları değişiyor. Kayacı, yaralı hayvanları ise veterinere götürerek tedavilerini yaptırıyor.

Davranışından dolayı özür dilediğini söyleyen Sefer Kayacı, 'Hala çok pişmanım. Belediye bana ceza verdi, ama bu bir ceza değil, severek yapıyorum. Ben zaten temizlik görevimi yaparken de hayvanlara bakardım. Şimdi daha fazla ilgileniyorum, mamalarını sularını eksik etmiyorum' dedi.

"Disiplin kurulunda bu kararı aldık"

"Disiplin kurulunda bu kararı aldık"

Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, böyle bir olayın olmasını istemediklerini belirterek üzgün olduklarını söyledi. Yıldırım, 'Arkadaşımız birtakım psikolojik sorunları olduğu için böyle bir olayı istemeyerek de olsa yapmış oldu. Bu kardeşimizi topluma kazandırmak ve işine devam etmesi yönünde disiplin kurulumuzla aldığımız karar gereği ilçemizdeki sokak hayvanlarına bakmakla görevlendirdik. Bu bir ceza değil, hayvanları sevmeyi öğrenmesini ve onlara hizmet etsini istedik. Görevine başladı, sokaklarımızdaki hayvanlarla ilgileniyor. Önceden yerleştirdiğimiz mama aparatlarına kontrol ediyor, bitenlere mama koyuyor, su kapları yerleştirip sularını veriyor. Biz hiçbir zaman cana kıyılmasına müsaade etmeyiz, bundan sonra daha dikkatli olacağız' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
212
174
63
6
6
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

>>Ben zaten temizlik görevimi yaparken de hayvanlara bakardım. Şimdi daha fazla ilgileniyorum, mamalarını sularını eksik etmiyorum" dedi. << S*kt... Devamını Gör

Rıdvan Havayasor

Bu caniye hayvan bakım cezası mı verilir Allah aşkına. Ne biçim bir adalet sistemimiz var. Bir de bu lavuğu koruyorlar işten atılmaması için. Neymiş “psikolo... Devamını Gör

Ayumii

1-Umarım görevi izleniyordur. 2-Kamu cezalarına bayılıyorum