Görüş Bildir
Haberler
Yaşlı Adama Zorla Maske Takmıştı: 14 Gün Evde Kalma ve Huzurevi Ziyareti Cezası Verildi

etiket Yaşlı Adama Zorla Maske Takmıştı: 14 Gün Evde Kalma ve Huzurevi Ziyareti Cezası Verildi

Yasin Arslan
24.03.2020 - 22:06 Son Güncelleme: 25.03.2020 - 16:34

Bağcılar'da yaşlı bir kişiye maske takıp kolonya döken kişiye, 14 gün ev hapsi ile koronavirüs salgınının ardından 15 gün süreyle en yakın huzurevine haftada iki kez ziyaret etme cezası verildi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yaşlı bir adama zorla maske takan ve kafasına kolonya döken Osman K.'ye çıkarıldığı mahkemede 14 gün ev hapsi ile koronavirüs salgınının ardından 15 gün süreyle en yakın huzurevine haftada iki kez ziyaret etme cezası verildi.

"Kendisine sahip çıkıyorum"

"Kendisine sahip çıkıyorum"

DHA'nın haberine göre, Bakırköy Adalet Sarayı'nda savcıya ifade veren şüpheli Osman K. kendisinden şikayetçi olan İhsan Öztürk'ü 2 yıldır tanıdığını ifade etti. Osman K. ifadesinde 'İhsan Öztürk'le samimiyetimiz vardır. Kendisi mahalleden, çevreden bozuk para şeklinde yardım isteyen bir şahıstır. Kendisini gariban bir şahıs olarak tanıdım. Bu nedenle kendisine sahip çıkmaya çalışmaktayım. Ben kendisine zaman zaman da harçlık vermekteyim. Lokantada yediği yemeklerin ücretini ben ödemekteyim. Berberde tıraş olduğunda yine ücretini ben ödemekteyim.' diye konuştu

"Video 20 gün önce çekildi"

"Video 20 gün önce çekildi"

İfadesinde videonun eski olduğunu söyleyen Osman K. ifadesine şöyle devam etti:

'Söz konusu olan cep telefonu ile çekilen görüntülere ilişkin olay bundan 20 gün öncesine aittir. O tarihte ülkemizde koronavirüs tehlikesi yoktu. Öztürk, benim yanıma gelerek 'Ben korona oldum 20 TL versene' şeklinde sözler söyledi. Ben bu sözleri şaka mahiyetinde söylediğini anladım, ben de şaka mahiyetinde 'Maskeyi tak kolonyayı da dök, git hemen evine' şeklinde sözler söyledim. Bu esnada şakayı kameraya çekmek istedim. Benim farklı bir kastım yoktur. Çekilen görüntüleri sosyal medya hesabımdan yayınladım. Ben herhangi bir internet fenomeni olan bir şahıs değilim. Videoyu yayınladığımda İhsan Öztürk'ün oğlu benden videoyu silmemi istedi, ben de sildim. Hesabı da kapattım. İhsan Öztürk'ü herhangi bir şekilde tehdit de etmedim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Bu şekilde savunma yapmak durumunda kaldığım için de üzgünüm.'

Yaşı adamı zorla yolundan çevirmişti

Yaşı adamı zorla yolundan çevirmişti

DHA'nın aktardığı habere göre, İstanbul'da yaşlı bir adamı durduran Osman K., zorla maske takarak başına kolonya döktü. 'Virüsün birini bulduk' diyen şüpheli, gitmek isteyen yaşlı adamı 'bak lan buraya' diyerek zorla durdurdu. Daha sonra Osman K. 'virüs vakasına yakalanmış. Acil müdahale timi geldi' diyerek yaşlı adama maske takarak, başına da kolonya döktü. 

Ardından da 'Kesinlikle kimseye bulaşmıyorsun, doğru hastaneye gidiyorsun' diyen Osman K. yaşlı adamı gönderdi.

"Babaannem ve dedem ağlamaktan kahroldu"

İçeriğin Devamı Aşağıda

Videonun yayılması üzerine yaşlı adam İhsan Ö.'nün oğlu Ahmet Ö. sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Babasının şizofreni rahatsızlığı olduğunu belirten Ahmet Ö., 'Kardeşlerim, videodaki kişi benim babam engelli, şizofreni rahatsızlığı var bu görüntüden etkilendiği için bir haftadır kaldırtmaya çalışıyordum ama artık yetişemedim.  Videoyu çeken şahsa ulaşmaya çalıştım oralı bile olmadı. Babaannem ve dedem ağlamaktan kahroldu' dedi.

"Şikayetçi olursanız oğlunuzu yok ederiz"

"Şikayetçi olursanız oğlunuzu yok ederiz"

Videonun ardından bir de tehdit edildiklerini söyleyen Ahmet Ö. olay hakkında şu şekilde konuştu: 

'Bir de babama bu görüntülerle ilgili şikayetçi olursanız oğlunu yok ederiz diye tehditte bulunmuşlar. Sosyal medyada inanmayanlar çıkar diyerekten gizliden videosunu çektim lütfen bu konunun takipçisi olun. Babamın kanuni olarak cezai ehliyeti yoktur bizim için korktuğundan dolayı 'şikayetçi değilim 'diyor. Sosyal hayatında ve aile hayatında babamızın her zaman yanındayız bütün bu olanlarla ilgili yarın savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağız lütfen Allah rızası için destek olun.'Ayrıca Ahmet Ö., hukuki destek istediğini de kaydetti.

Dün akşam gözaltına alınmıştı

Dün akşam gözaltına alınmıştı

Olayın ardından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Başsavcılığın gözaltı kararı vermesinin ardından Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çalışma başlattı.

Görüntüleri inceleyerek kimliğini belirleyen ekipler, şüpheli Osman K.'yı gözaltına aldı. Osman K. sağlık kontrolünün ardından Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

Benzer bir olay Ankara'da da yaşanmış, gözaltına alınan zanlıya 15 gün ev cezası verilmişti👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
375
71
50
13
9
5
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Suna bak ya sinirlerim zıplıyor. Amk piçleri sizin ana babaniz yokmu bu 2.olay döl israflari. Sövmeyim diyorum ama size müstehak. İçeri girin de ins etsinler... Devamını Gör

Samoa Tiger

İşte su katılmamış sek bir orospuçoçuğu daha. Yaşlı insanlara zorbalık yapan kendi götünden korkan aciz, zayıf, acınası mahlukattır.

Pasif Kullanıcı

O.pu cocuklari, bu piclere virus bulastirip tecrit edeceksin, tedavi etmeyecek olmelerine izin vereceksin. Boyle zamanlarda bile boyle pic kurulari cikiyor y... Devamını Gör